5-ročná štvrtý deň nekaká

veronika1681995
17. dec 2023

Ahojte chcem sa opýtať a poradiť minulý týždeň som z dcérkou mala taký problém že išla na záchod kakať a nemohla stále hovorila že ju to tlačí že chce kakať a nedá sa jej až plakala...nemohla si ani sadnúť poriadne...potom navela navela vykakala také veľké h...
Že som neverila vlastným očiam...potom 3 dni kakala normálne každý deň a dneska je už zasa 4 deň čo nekaka...stým rozdielom že teraz nemá žiadny problém nič ju neboli ani netlačí nič...prdieť prdí riadne normálne...
Len ide o to že či nevadí vlastne že nekaka už 3 dni?
Včera som jej začala dávať forlax prášky uvidíme ...čo by ste na to povedali ..keď ju netrápi nič xatiao...je problém keď dieťa nekaka pravidelne každý deň??
Poraďte mi ...mám aj strach

tamitamitami
18. dec 2023

Ja by som volala doktorke opísala čo sa deje ona najlepšie poradí ako dať trávenie celkovo doporiadku.
Mne bolo povedané ale pri 2 ročnom dieťati že ak na 6/7 deň nič tak treba ísť do nemocnice na klistír.

stanulienkat
18. dec 2023

@veronika1681995 nevadi, ze prehnalo. Asi sa to nazbieralo. Nestresuj. Mala stolicu, to je najdolezitejsie. Dobudcna-dostatok tekutin, stale nukat. A ovocie, zelenina.... U deti nie je nic neobvykle, ze nemaju stolicu denne.

kp7333
18. dec 2023

Nasad polievkovu stravu, vela tekutin a vlakniny - ovocie, zelenina. Ak nechce slivky, skus ovocnu vyzivu, ktora ich obsahuje. A probiotika.

sono2
18. dec 2023

@veronika1681995 nepíšeš ako sa stravuje?
Prášky dávať neni riešenie.

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@sono2 papa všetko čo sa navarí...každý deň má polievku síce len vývar pretože inú nezje...ovocie tiež nechce iba mandarínky zje občas...

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@stanulienkat a ráta sa za stolicu aj keď toho nebolo veľa len také to vytrisknutie?
Ťažkosti nemá vôbec žiadne...nič ju neboli a papať jej tiež chuti

stanulienkat
18. dec 2023

@veronika1681995 Ale jasné črievka sa jej poposúvali a to je dobré.

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@stanulienkat ste ma upokojili trošku...lebo už som naozaj zúfalá a veľmi sa bojím o ňu...ja som taká že ja hneď sa bojím keď čokoľvek no...
Lebo naozaj to bolo také vytrisknutie z nej

w3ronika77
18. dec 2023

tak pokial ju naozaj len trocha prehnalo, tak jeden z dovodov môže byť obtekajúca stolica okolo tuhej stolice, je zvlastne ze ju po styroch dnoch nekakania len trocha prehnalo

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@w3ronika77 čo to znamená??

w3ronika77
18. dec 2023

to znamena, že pokial sa za nejake dni vytvorí tuha stolica, ktora nevie vyjst von a za nou sa tvori riedka, táto tekuta stolica dokáže obtekať okolo tej tuhej....ale zasa píšeš,že nema žiadne problemy, ani ju neboli bruško. V každom prípade to rieš s lekárkou a pridaj aj probiotika

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@w3ronika77 nie vôbec ju neboli bruško aj papať jej chutí...je čula veselá behá všetko

w3ronika77
18. dec 2023

@tamitamitami 6/7 den je velmi neskoro riešiť, to jedine vtedy, ked nič ine do toho šiesteho dňa nezabera.... od tretieho dna aspon lactulosa či duffalac....

@veronika1681995 tak jasne, ako uznáš, ja by som to riešila, keď ma taketo problémy, nie je to sranda

w3ronika77
18. dec 2023

@stanulienkat u kojenych novorodencov to akurat nie je neobvykle....vačšie detičky, aspoň obdeň, keď nie každý den

stanulienkat
18. dec 2023

Nestresuj. Urcite este stolica bude, ked sa to poposuvalo. Ak nue, vyskysaj cipky. Az ked nic nepomoze, potim.zatazuj doktorku.

stanulienkat
18. dec 2023

@w3ronika77 vacsie deti bezne mavaju stolicu raz za 2-3 dni. Ja cele derstvo raz za 4 dni. Ziadna funkcna porucha mi nebola zistena. Ovplyvnuje to vela faktorov-strava, pohyb, tekutiny, vlaknina, stres....

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@stanulienkat myslíš? Mám teda ešte počkať? Nieje už 5ty deň veľa?

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@stanulienkat áno veď to mi je jasné...len ja som taká že sa.hned bojím veľmi ☹️
Aj keď na malej vôbec nieje nič vidieť absolútne nič...behá skáče robí zle

stanulienkat
18. dec 2023

@veronika1681995 chod kupit cipky, alebo podrazdi konecnik nejakou rektalnou rurkou,teplomerom. S manzelom ju chytte a dajte jej cipok. Aj nasilu. A zajtra k dr. Uz ste mali mat cipky od vcera kupene.

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@stanulienkat mám doma lecicarbon

w3ronika77
18. dec 2023

@veronika1681995 pozri, to "že sa hneď bojíš" ti nijako nepomôže, veci ohľadom ktorých si si nie istá, treba bez stresu riešit s lekarom...dvihnem telefon spytam sa 😉 keby sa Ťa lekárka (pri hocijakom probléme) spýtala, že kde si bola doteraz, myslím, že argument, že Ta žienky na koňovi ukludnovali moc neobstoji. Nie som si istá, namiesto strachu riešim s doktorom, radšej budem za hysterku, ako zle odhadnúť zdr stav.

stanulienkat
18. dec 2023

@veronika1681995 ak je to cipok a aj pre deti, tak daj. Nepoznam to. Ak iba pre dospelych, tak nie. V lekarni ti poradia. Častokrát pomôže, keď dáš digitálny teplomer, alebo na nejakú oblú rúrku masť a trošičku podráždiš konečník, 2-3 cm dovnútra.

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@stanulienkat môže sa ten cipok dať jej aj napríklad počas spánku? Ona hrozne vyvádza nie nie ju udržať

stanulienkat
18. dec 2023

@veronika1681995 preboha zena...uz jej to pichnite. Jedno, ci v spanku.

1fifinka1
18. dec 2023

Bože netráp ju žiadnymi čipkami. Nečítaj tieto rady. Nič jej nie je. Určite sa vykaka v najbližšej dobe. Chúda moje. Takto ju stresovať.

veronika1681995
autor
18. dec 2023

@1fifinka1 ja sa toho bojím pretože moja dcérka keď sa niečoho bala alebo ju bolelo ona mi odpadávala...preto ju nechcem takto mučiť...išli sme vyskúšať ale ona vrieskala a ešte som sa jej ani nedotkla poriadne....
Nepríde vám 4dni už veľa????

1fifinka1
19. dec 2023

@veronika1681995 nie. A hlavne ak ju nič neboli. Ak je spokojná. Treba tu stravu proste upraviť. Je to časté u detí. Mam 3 deti a všetky mali takéto obdobia. So stredným som aj bola na gastro, vždy len úprava stravy a pitný režim. A nič iné aj tak nezaberá. Ešte sirup Duphalac, ale to je tiež také no. Smejú sa tu za tie rožky, ale uvidíte sama. Ono keď je malo ovocia a zeleniny, aj jeden rožok ju proste zapečie. A každý deň. Ja viem o com píšem. Nerobte zbytočnú paniku. Nebojte sa, lebo sa chúďatko tak vy stresuje, že potom to už bude psychicky problém. A ten bude oveľa horší.

yoxinka
19. dec 2023

Mám deti, ktoré v istom veku mali veľké problémy so stolicou, nekakalo sa 7-9 dní. Inak čulé, behali, bruchá neboleli. Čím viac sme okolo toho robili cirkus (čípky, riešienie, prehováranie), tým to bolo horšie. Keď teraz celý svoj život focusneš na kakanie, zarábaš malej na veľký problém. Dávaj jej veľa piť, dávaj Forlax, prípadne zavolaj doktorke a poraď sa. Exostujú čípky, prípadne Easylax (mikroklistír), ale toto by som už použila v kritickom prípade. Rada, že klistír po dvoch dňoch nekakania, je úplne šiši, podľa mňa. Píšeš, že dcéra je citlivá, tak neviem, či bude v pohode, keď jej budú na pohotovosti robiť klistír 🙁.

veronika1681995
autor
19. dec 2023

@yoxinka jasné že to pohode nebude absolútne...ona strašne vystrája aj doma keď jej chcem...ona tak plače že ledva dýcha...
Mala je úplne pohode nič neboli bruško nemá nafúknuté ..behá skáče všetko úplne akoby nič a prdieť tiež prdí

veronika1681995
autor
19. dec 2023

@1fifinka1 nie vôbec ju nič nebolí...
Stým ovocím je to horšie ona jediné čo mi zje je mandarínky a zo zeleniny mrkvu v polievke to je všetko...
Ale inak čo konkrétne by ste radili ako úpravu stravy??? Predsa môže papať to čo sa navarí normálne?