+6,5 dioptrie u 5 ročných deti

ronyy
20. apr 2015

Pred par dnami nam u ocneho nasmu synovi namerali 7 dioptrii ,sklicka namerali +6,5 .Chcem sa spytat mamiciek s podobnym zdr. problemom aka je prognoza,ci vekom dioptrie klesaju a po akom case.Syn prijal okuliarky velmi dobre..rano si ich nasadi a da dole az vecer pred spanim.Dakujem za odpovede.

mimikas
20. apr 2015

ak ta potesim, ja som mala ako 5r. dioptrie +5.5, moji rodicia so mnou dost cvicili a prekrivali mi jedno oko, na zakladnej skole sa to zlepsovalo na strednej som uz bola s dioptriami iba na citanie +1.5 na vyske uz uplne bez. Teraz po 30tke sa mi zrak znovu trosku zhorsil a mam dioptrie +0.5 🙂, treba najst ale dobru lekraku a nastudovat ako oci cvicit a stimulovat aby nezleniveli.

zrka
20. apr 2015

@ronyy záleží na diagnóze..

adulla2
20. apr 2015

Ťažko povedať, väčšinou okolo puberty sa to môže upraviť, moja osem ročná dcéra má tiež takéto silné dioptrie ale ona nosí okuliare od 18 mesiacov, začala so +2 a teraz je na +6 asi dva roky a už s dr. dúfame, že jej to už bude len klesať.

demetria
20. apr 2015

Ako dieta rastie, plusove dioptrie klesaju. Niekto z nich vyrastie uplne, niekomu zostanu. Moj syn zacinal na vyssom cisle, teraz ma dvojky a mal by mat snad aj nizsie, ale skuli a tieto toleroval dobre, tak mu ich lekarka neznizila viac. Tiez caka na rastovy spurt v puberte, vtedy vraj mozu klesat velmi rychlo a okuliare vtedy mozu sposobovat bolesti hlavy. Tak sme boli pouceni, ze ked zacne prudko rast, mame sa hlasit aj mimo pravidelnych kontrol, ci z okuliarov nevyrastol😉.

m.i.r.i
20. apr 2015

plusove dioptrie zvyknu klesat..ale velmi zalezi aj od pridruzenych diagnoz - pretoze plusky sa casto spajaju so skulenim, s astigmatizmom, s tupozrakostou atd...takze to ci sa mu to len zlepsi alebo ostane uplne bez okuliarov ukaze cas, dobry lekar a kombinacia diagnoz
Moj pripad - okuliare od 1r...dvojky..v 6r..+8..., znizili mi na +6 len preto, ze vtedy neboli plastove skla a moj nos by osmicky ani neudrzal..nakoniec sa to zlepsovalo, v puberte +3...teraz v dospelosti sa uz drzim hadam 10 rokov na +2/2.5 ..ale jedno oko bolo 2x operovane, je tupozrake, obe oci astigmatizmus..takze je to aj to..nie len plusove dioptrie..
Kazdopadne, neboj sa,..nie je to nic hrozne..a ked syn nema s okuliarmi problem, tak je to super...urcite vidi sam, ze lepsie vidi...

j93375
22. apr 2015

@adulla2 prosim vas, by som sa chcela spytat ohladom okuliarikov, vidim ze u vas nosi skolopovinne dieta,aj my budeme mat mame sice aj + aj 1 a astigmatizmus, a dost silne, my sme sa to dost pozde dozvedeli a pojdeme uz do skoly, ze ako je to s detmi s takymito okulkami silnymi, my sme z toho hotovi, ci nebudme musiet chodit do nejakej osobitnej skoly a tak. Ak by ste mohli popisat ako to funguje v skole u vas ked uz chodite. Dakujem.

abbies
22. apr 2015

Ahoj, my sme boli taký všetci traja, od malička sme nosili okuliare. Ja som začínala na nejakých 8-čkách, pluskách. Bratia boli na tom lepšie. Ja som poctivo nosila okuliare, v podstate vkuse, postupne sa to zlepšilo na nejaké 2,5 - 3 dioptrie. Pravda je, že teraz po tehotenstve sa mi trochu zhoršili oči, mám tuším 3,5, ale robila som celé dni na počítači. Bratia okuliare nenosili, pri každej príležitosti ich zahodili a chodili bez nich a obaja sú teraz bez okuliarov. Tým samozrejme nechcem povedať, že ich netreba nosiť, ale občas ľutujem, že som ich tak poctivo nosila, bohvie, ako by som dopadla, keby som to robila rovnako ako bratia 😀

adulla2
22. apr 2015

@j93375 nie žiadna osobitná 🙂 funguje normálne, v normálnej škole sedí prevažne v prvej max. v druhej lavici, to som si dohodla s jej triednou. Moja dcéra vidí s okuliarmi tak na 80% bez okuliarov samozrejme oveľa horšie, tak som o jej stave informovala učiteľku na telesnej, keďže sa telesná známkuje, že tam Saška moc dobre vidieť nebude, keďže cvičí bez okuliarov a ešte k tomu ona nemá priestorové videnie, čiže loptové hry nula bodov, nevie odhadnú ako letí lopta a pod. Ako nemusíte to brať úplne tak tragicky, všetky moje dievčatá majú problémy s očkami, ale iné deti majú aj oveľa horšie diagnózy, hovorím si, že nosenie okuliarov, je oproti tomu v pohodičke 😉

adulla2
22. apr 2015

@abbies tak toto je pravda, aj ja som už o takých prípadov počula...

chulieta
6. sep 2015

moja dcéra ma astigmatizmus+ plus nevidí do diaľky, dioptrie nosi od 5 rokov, je dosť vysoká oproti svojim vrstvonikom, a tak ju pani učitelka posadila do poslednej lavice v triede, viem že musia aj ostatné detičky vidieť, ale už som prosila minulý rok pani učitelku ci by ju nevedela dať bližšie k tabuli po strane z ľavej či pravej aby nezavadzala vo výhlade iným deťom a aby aj ona bola bližšie kvôlli očnej vade k tabuli. posadila ju do druhej lavice, tento rok ešte len začal, pani učiteľka si detičky posadila a malá zase v poslednej lavici, ja nveviem už ako jej to mám vysvetliť že nevidí do diaľky a preto má aj okuliare, ktoré mimochodom denne nosí. ž som zúfalá keď to mám takto stále riešiť...

zdenkam
6. sep 2015

nasmu 5 rocnemu tiez dali + 4 a potom po roku a kontrolach kazde 3 m sme dosli na 5,5 a teraz ma 8 rokov a nas potesilo, ze sa mu zrak malinko zlepsil, jedno ocoko pokleslo o 1 stupen co sa dioptrii tyka a tiez ma stigmatizmus...v skole ma aspon 5 deti okulare od tych 6 rokov som si to vsimla a malemu vtedy este synovi na to prisli vdaka tomu, ze mu jedno ocko utekalo. Ma to geneticky dane. Muz nosil okuliare od detstva{a v jeho rodine je to caste} ale uz 5 5 rokov nema vdaka laser operacii oci v Prahe. Osobne som bola prv nestastna, ze ma tak silne okulare v tak rannom veku ale su vacsie zdravotne problemy. Zatial sa nikdy nestretol s tym, zby sa z neho kvoli tomu smiali ani ked nosil kryt na ocko prvy rok.

adulla2
6. sep 2015

@chulieta porozprávala by som sa o tom ešte raz s učiteľkov, príp. poprosila vašu dr. očnú či by vedela dať písomné odporúčanie aby malá sedela viac vpredu. Ak to nezaberie išla by som za riaditeľom. Dcéra tiež nosí okuliare, patrí v triede medzi tých najvyšších a sedí vpredu, žiadna učiteľka s tým problém nemala.

kaktusik007
6. sep 2015

@chulieta urcite to ries... mozno ucitelke nedocvaklo, ze preco ju preradovala minuly rok do blizsej lavice... tak jej to pripomen 🙂 a ak neuspejes, tak ako pise
@adulla2 - riesit papierom z ocneho a s riaditelom

m.i.r.i
6. sep 2015

@chulieta ja som sedela celu zakladnu skolu v prvej lavici....kvoli +6 dioptriam...bola som na prvom stupni jedina s tymto problemom, tak ostatne deti sa menili mo mesiaci a tiez ucielka menila podla potreby ale ja som stale bola v prvej lavici vlavo...bolo to na odporucenie lekara
takze urcite presne ako pisu baby predo mnou - papier od lekara ako prve...nemyslim si, ze bude mat s tym problem lekarka..a ak by nahodou nie, tak riadietel/ka