7-mesačne bábätko má problémy s kakaním

vanesaszakalova
21. jan 2024

Ahojte milé mamičky a budúce mamičky😇. Potrebovala by som sa popýtať mam 7 mesačne bábätko a má problémy z kakaním má veľmi tvrdú stolicu ale už aj prikrmujeme 2 mesiace mal už aj mrkvu petržlen cuketu brokolicu zemiačik mäsko morčacie/kuracie jogurty od Nestlé keksikove lenže posledné dni mi veľmi ťažko kaka s prepáčením. Neviete čo by mohlo pomôcť na to ? Akú zeleninu či ovocie vynechať či niečo zmeniť na jedalníčku?

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@nykkushka a dá sa to podľa mňa všetko napísať aj slušnejšie, očividne nemáš komplex zo života keď si taka hneď arogantná

jankalukasova
21. jan 2024

@vanesaszakalova ako odvážiš príkrm? Tak ako múku do koláča... 🤦 To, že je na niečom napísané, že je to pre deti ešte neznamená, že je to zdravé. Konkrétne výrobky od Nestlé sú totálne presladené a plné konzervantov. Raz som dostala pre dcérku kaše od Nestlé, to bola hrôza, chuťovo aj zložením. Rovno leteli do koša. Tiež boli pre deti. Dokonca od 4. mesiaca. Čo sa týka granulovaneho čaju, tak kupuješ tu najdrahšiu formu cukru, ktorá sa predáva. Ak si správne spomínam, tak z toho fenykloveho čaju, tvorí fenykelový extrakt necelé 3%. Zvyšok je obyčajný cukor. Omnoho lepšie je kúpiť normálny sáčkový alebo sypaný čaj a uvariť ten.

jankalukasova
21. jan 2024

@vanesaszakalova a teda nie. Nejedia všetky deti nejaké keksové sr*cky, granulovaný čaj a údenu kosť? 😳 To nejedáva ani náš pes...

t1nusa
21. jan 2024

@vanesaszakalova kriste to nemyslíš vážne, máš 10 rokov keď sa toto pýtaš? normálne odvážiš misku s príkrmom a keď dopapá tak misku položíš znova na vahu a odčítaš… neverím, že sa toto reálne niekto pýta…

pozerám práve tvoj komentár, kde píšeš, že jogurt mu dávaš kvôli vitamínu D - keď už sme pri tom, dávaš drobčekovi Devit alebo Vigantol alebo niečo podobné? lebo toto je dosť blbý argument…

oblecenie99
21. jan 2024

Počula som, že zapekať môže od Vigantolu, aké D mu dávaš?

vanesaszakalova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanesaszakalova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vanesaszakalova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nykkushka
21. jan 2024

@vanesaszakalova nie žiadna matka z neba určená nespadla, ja som taktiež veľa nevedela ale hľadala som si to sama na nete, v knihách a pod.
Ale nejdem sa tu s tebou hádať ani ti tvrdiť niečo o strave dieťaťa. Je to tvoje dieťa, pre mňa za mňa mu dávaj aj huspeninu alebo paštétu.
Len v tom akože super detskom jogurte je presne 0.0000mg vitamínu D 😉. Rovnako ako je zdraviu prospešný ten granulovaný čaj 😉. A prečo sa to predáva? No lebo je to predsa pre deti a automaticky to musí byť zdravé 🤮🤦🏼‍♀️.
A čo sa Dr týka, mne tiež pediatrička doporučila v 6m dávať čokoládový termix ale nedala som ho... Nemusí to byť len bio eko raw strava...
Ale tak škoda reči, si presvedčená, že tým dieťaťu neškodis tak si rob ako chceš... Ženy a aj ja sme ti poradili co na zápchu... Rob ako uznáš za vhodné

nykkushka
21. jan 2024

@vanesaszakalova a nie každé dieťa také veci ako ty píšeš neje, ja si dám radšej tú námahu a spravím synovi domáci termix, výživu, pribinačika, koláč, cukríky, lizatka...
A hej niekedy deti jedli od narodenia to čo dospelí (zveličujem...) a ako to dnes vyzerá, ľudia majú problémy so zubami, obezitou, kardiovaskularnymi ochoreniami, artrozy... Takže niekde sa to určite odrazilo 😉

jankalukasova
21. jan 2024

@vanesaszakalova nie.... Nemusí byť každý bio... A každý dáva čo uzná za vhodné. Tak sa potom nesťažuj, že sa dieťatku zle kaká... Chcela si poradiť, všetky Ti hovoria, že to čo dávaš, nie je ok. Tak čo teda chceš??

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@nykkushka a keď robíš domácy termix či lizatka aký cukor tam potom dávaš, taký čo neni sladký? Pretože ja viem že každý cukor je sladký či trstínový alebo taký čo je napríklad pre diabetikov ten je tiež cukor a je sladký takže všetko je sladké či domáce či kupované. A ja ako viem ja lizatka a také veci by som od dieťaťa neodopierala predsa aj ono si chce pochutnať a raz to neuškodí neni tak že to papa od rána do večera. A všade je cukor aj v kupovanom pečive všade je cukor čiže aj tak či tak sa to dieťa s tým v dospelosti alebo v dectve stretne s tým "cukrom"

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@jankalukasova chcem normálne odpovede a nie také ktoré dokážu uraziť moju inteligenciu alebo hnusne odpovede dá sa to aj normálne napísať povedať

tanuuulka
21. jan 2024

@vanesaszakalova ahoj. Moja tretia sa takto trapila odkedy zacala so zeleninou az do konca 8. mesiaca. Davala som jej kazdy den probiotika. A u nas pomohli bud slivky (ci normalne, vo vyzive alebo kasi), cvikla! (Ked som jej do obeda dala cviklu, vzdy kakala pekne) a hrusky. Drzim palce, prejde to, babo si zvyka na normalnu stravu.

jankalukasova
21. jan 2024

@vanesaszakalova čo také nemorálne som Ti napísala? Že ten "čaj", ktorý dávaš nie je čas ale cukor? No je. A prepáč ale svoju inteligenciu zhadzuješ sama, napr. otázkou ako odvážiť príkrm alebo aký je to normálny čaj. Na to fakt skúsenosti netreba. Sama si sa zhodila.

nykkushka
21. jan 2024

@vanesaszakalova ale tu nejde o to dieťaťu cukor nedávať vôbec, si to nepochopila správne. My sa ti tu snažíme vysvetliť, že 7m dieťa fakt k životu, vývoju a zdraviu nepotrebuje rafinovaný cukor prídavany napríklad do tých jogurtov, čaju a pod. Jemu kľudne na energiu v tom veku stačí fruktóza z ovocia a sacharidy z príloh, cestovín a pod.
Pretože v tak malom brušku dokáže aj pre teba neškodný jogurt, čaj alebo hocičo sladené narobiť problémy. Ver, že viem o čom hovorím, keďže náš drobec si prešiel kolikami prvých 5m,takže som bola donútenia upraviť môj aj jeho jedálniček 😉.
Žiadna ti tu nechce zle, ver, že každej jednej je asi ukulele ako sa zariadiš, ale uznaj aby sa dospelá žena opýtala ako odvážiť jedlo alebo aký je to normálny čaj 🤭😉?
Ja mam už staršieho synka doma, takže sem tam kľudne aj cukor dám, ale keď robím niečo domáce, hľadám zdravšie alternatívy sladenia - zrelý banán, čakankový sirup, med, datlový alebo ryžový sirup, kokosový cukor....
Ale ako píšem, ty si matka sama vieš čo robíš.. Moja rada je stále rovnaká.. Probiotika, čaje na trávenie pre deti ez cukru, sušené slivky bez sladidiel a fakt dobrý na zápchu je špenát a hokkaido a ak nepomôže, isla by som do glycerínovych čipkov...

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@tanuuulka ďakujem. Ale už mal dnes 2 krát stolicu mal len mäso petržlen čaj aj vodu

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@jankalukasova a na olovrant mal hrušku z hami keksom

vanesaszakalova
autor
21. jan 2024

@jankalukasova pretože niektoré baby to nevedia normálne vysvetliť a áno odkiaľ mam vedieť aká váha sa na to používa nemám s takými vecami skúsenosť preto som chcela poradiť a čaje sú všelijaké odkiaľ má človek vedieť o aký čaj sa jedná pre dieťa

angel993
21. jan 2024

@vanesaszakalova ja keď robím domáce sladkosti, nedávam tam cukor. Namiesto cukru dám banán, či iné sladké ovocie, starším deťom med, alebo agáve.

jankalukasova
21. jan 2024

@vanesaszakalova aká váha? No kuchynská... Čím vážiš keď varíš alebo pečieš? Prepáč ale na toto skúsenosti naozaj netreba...

macinko321
22. jan 2024

@vanesaszakalova nooo... aaah... dobre, nechcem byt za hnusnu premudrelu. Kazda mamicka sa uci a kazda sa snazi spravit pre svoje dieta to najlepsie. A casto sme rady, ked ten maly spekulant aspon nieco zje. Ale ako Ti tu radia, zabudni na granulovany caj, to je najhorsi mozny caj pre deti, samy cukor. Ked nesadol ten Baby Love z DM, vyskusaj iny detsky cajik, ale normalny bylinkovy, bud sypany, alebo porcovany. Fenikel, kamilky. Skusaj rozne znacky. Drzim palce. K tym jogurtom sa tiez budem opakovat, tie detske Nestle jogurty su samy cukor a je jedno, ci je to nestle keksikovy alebo ina prichut. Maju nevhodne zlozenie pre tak male dieta. Obmedz cukor, najlepsie uplne, ak sa da. Pre 7mesacne dieta to nie je zdrave ani na creva, travenie, ani na vyvin mozgu tolko cukru davat. Na lepsie kakanie tie slivky su skvele, aj hruska. Nam este pomahali fenyklove marina keksiky. Ale tie su zas dost sladke, to som davala az po roku. No a este jedna vec, mne syna zapekalo z mlieka, aj tyzden nekakal, davali sme cipky. Akonahle mu v 3rokoch zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka a presli sme na rastlinne nahrady, zacal krasne pravidelne kakat. Tak drzim palce, aby to nebol aj vas pripad.