8 ročnej dcére sa často tvoria kurie oká

15. feb 2022

Prosím ,8 ročnej sa často tvoria kurie oká. Niekedy ľahší priebeh, niekedy horšie. Vyskúšané všeličo, už bola aj vyberať chirurgicky a asi ju tam viac nedostaneme, bolo to ozaj hrozné 😭. Máte nejaké rady, babské recepty, skúsime hocičo len nech to zmiernime alebo odstránime.

midori123
15. feb 2022

Ahoj, mojej 8 dcere sa urobilo velmi nepekne kurie oko na ukazovaku pravej ruky. Dr nam poradila skusit najskor Duofilm, kym s tym pojdeme na chirurgiu.
Krasne jej to vyslo cele von a ona si to potom len normalne vybrala. Skoro som odpadla. Skuste to. Drzim palce😊

midori123
15. feb 2022

Oprava: 8 rocnej dcere

sandra163
15. feb 2022

Propolis ste neskúšali? Mne pomohol.

bluemoon24
16. feb 2022

Hlívu ústřičnou v tabletkách 2x denně + si nechat předepsat Verrumal (nebo Duofilm) a 2x denně mazat 🙂. Já jsem měla asi 20 kuřích ok na nohách a do měsíce byly všechny pryč a už se nikdy nevrátily

ivankamirka
16. feb 2022

Môjmu synovi lekárka predpísala isoprinosine, do mesiaca zmizli, odvtedy ma pokoj, tiež nechcel vypaľovať, lebo ho to bolelo, hlavne pri nechtoch.

autor
16. feb 2022

Ďakujem žienky,
@ivankamirka to veru počujem prvý krát, poviem lekárke 🤗.
@sandra163 ani to sme ešte neskúsili.
@bluemoon24 tak 20 kusov je ozaj dosť 😳.

martul
16. feb 2022

Vyskúšaj čo ti radí @sandra163 propolis je zázrak, kúpiš v každej lekári, každý večer potierať s vatovou tyčinkou, lebo propolis moc neoperies. Nám po 2 týždňoch takto odpadla ako supinka a je navždy pokoj

orangiiina
16. feb 2022

Skontrolujte jej aj topánky, mne sa pravidelne tvoria, keď mám nesprávnu, úzku obuv. Odkedy som prestala nosiť úzku obuv, už sami to nevrátilo. Ja som si to vždy odstránila kúskom citróna namocenom v octe a párkrát prilepila na noc.

sense
16. feb 2022

Moja donirsla od lekára Endwarts à mame natierať každý druhý deň s tým ze predtým starú kožu zo skrabat.
Inak mne pomáha na kúrie oko keď sa mi spraví nakrájať kúsky citrónovej kôry, namočiť na 24 hod do octu, priložiť na kúrie oko a za lepiť, nechať aspoň deň tak a potom zoskrabat a opäť... Keď takto 2-3x zopakujem tak mi neostane nič. Na kt častiach tela to ma...

squ1rrel
16. feb 2022

Ja som mala na zakladnej velmi vela a sama som si ich odstranila. Najskor som si macala kozu aby zmakla, potom som si vyberala to oko bud nechtami alebo pinzetou a potom som si to niekolko dni macala v octe s citronom 3x denne🐥

evkamotka
16. feb 2022

Kd sa tvoria? Manzel mal vecnost na nohach. Potom som mu riadne zmerala nohu a podla toho s nim vybrala barefootovu obuv, ktora sa vybera na zaklade rozmerov noh. Nie len dlzky ale aj sirky, výšky. Dal si ich vypalit, nosi obuv, co mu nie je uzka a uz sa to nevracia

zuzana9393
16. feb 2022

Ked sa to objavuje casto, je dobre organizmus vycistit zvnutra. Ja som chodila na dusik, 3 mesiace bolest ako hovado, mala som to na oboch nohach, potom som 2 dni ledva vedela chodit. Nepomohlo. Skusioa som laser, nechala som tam 200€ a vratili sa. Nakoniec som zacala uzivat tablety zeleneho caju( chcela som schudnut) a zabrali paradne na kurie oka. Odrazu zmizli.

andreakg
16. feb 2022

V prvom rade treba skontrolovať obuv,kurie oko je otlak,treba pozrieť či nemá plochú nohu,keď toto nevyriešite, budú sa tvoriť stále,niekde je tlak na nohu

simca06022011
16. feb 2022

Ma tohi veľa? Kde sa jej to urobilo? Na nohach? Kúrie oko som liečila takou tycinkou z lekárne a lastovicnikom. Korene povyliezali, rozrypla som jej to pinzetou trosku a vytiahla. Oskrabat, natrieť a dookola az som to cele vyskrabla. Nevratilo sa. Vymenila som jej topanky (toto sa jej urobilo z papuc v škole asi), dezinfikovala som je aj tie chvilu

hvolkovamirka
16. feb 2022

nam zas na kurie oka pomohol cesnakovy olej a dost sme jej to mocili a pomaly vystrihavali a vytahovali, no pamatam si, ze to bol velky boj

sojorez
16. feb 2022

Odporucam v lekarni kupit kolodium forte. Nanasala som dcere spachtlickou podla navodu, nechala zaschnut a potom prelepila leukoplastom. Ono to tak zbelie, vystupi od okolitej koze a cca po tyzdni sa da vylupnut. Ziadne vystrihavanie, vytahovanie pinzetou. Ostane taka jemna ruzova kozicka. Je to bezbolestne.

xckaret
16. feb 2022

@martul aj nam pomohol propolis, na jednom chodidle mala 13, spilkou na usi sme denne potierali, vsetko sa vycistilo.

danielahamar
17. feb 2022

Tiež viem, že kúrie oko, je problém vnútri č tele, a za mňa duofilm