Objavili sa dcérke na prstoch bradavice alebo kurie oká?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

toto som našla dnes našej 1,5-ročnej dcérke na prštekoch rúk. Má to na skoro každom, niekde aj viac. Neviem či sú to bradavice alebo kurie oká. Inde som jej ich nenašla. Sú to ako keby pľuzgieriky, niektoré s hnedou bodkou, niektoré bledšie, vystupujúce. Našla som tinktúru z lastovičníka, ale neviem či je vhodná pre takéto malé dieťa. Čítala som, že za to môže znížená imunita. Ona je však stále zdravá, mala iba 6. chorobu.

Objavili sa dcérke na prstoch bradavice alebo kurie oká?

Ako jej môžem posilniť imunitu?

Čo je vhodné na pršteky aplikovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba ísť s nálezom k lekárke. Bez vyšetrenia sa nedá nič odporučiť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas