9 mesačná dcérka špičkuje

miriam7979
17. apr 2021

Ajoojte 🙂 baby chcela by som sa spytat ci to je ok? Mam dcerku teraz mala 9mesiacou a stavia sa lozi vsetko chodi popri nabytku uz aj 2 mesiace a sama bez pomoci ale spickuje niekedy to zmeni ze sa da na celu nohj niekedy na spicky🤔davam jej doma papucky tie Raky...ked ju chytim za ruky tak tiez spickuje a tak chodi je to v poriadku prosim vas ci nie? Dakujem 🙏🏼

karhu
17. apr 2021

nam lekarka vravela, ze zo zaciatku to robia vsetky deti, nam na to nakazali pevnu obuv, casom to ustalo, ak by to u vas pretrvavalo, tak sa treba poradit z pediatrom a fyzioterapeutom..

miriam7979
autor
17. apr 2021

@karhu dobry den a mozem sa spytat po akom case to ustalo? Myslim tak ze ked sa zacal stavat 🤔dakujem

karhu
17. apr 2021

@miriam7979 popravde, ani neviem ako to ustalo, proste prestal
..ked sa spickovalo tak som jemne zatlacila na plecia nech stoji pekne, pevne topanky velmi pomohli, mate furu casu, nestresovala by som, kupte kotnikove papuce s pevnou podrazkou a ak by aj o par mesicov boli silne pochybnosti tak porada s fyzioterapeutom

lilyianka
17. apr 2021

@miriam7979 mne tiež povedali, že to dieťa zo začiatku robí. Inak náš chodí už 4 mesiace a niekedy ide po špičkách, inak veľmi pekne chodí. Tak sme si to obrátili na žart a vravíme, že robí baletku. A keď mu povieme urob baletku, tak pár krokov urobí po špičkách

ofzuza
18. apr 2021

Chodi samostatne? Mala choditko? Urcite nedavat pevnu obuv, dieta potrebuje co najviac flexibility. A nevodit za ruky.

maribell
18. apr 2021

@ofzuza Aj môj malý to robí .. bude mať 8m a už chodí popri nábytku (v chodítku nikdy nebol) sám sa o niečo postaví a potom sa pomaly presúva..dáva sa aj na celé chodidlá ale aj špičkuje... Za ruku ho nevodil nikdy nikdo .. úprimne teraz, keď sa otvoria obchody som mu chcela kúpiť papučky, takže lepšie je nedávať? Väčšinou sa stavia o gauč na takom uzlikovom koberci takže nie priamo na plochej laminatovej podlahe

ofzuza
18. apr 2021

@maribell oni potrebuju volnu nozku. Este kombinuju lezenie, tapanie a pevna botka obmedzuje. Ak mu nutne potrebujes dat nieco na nohu, tak capacky

maribell
18. apr 2021

@ofzuza ďakujem 😇