Afty u detí

evitka83
2. júl 2022

Maminy, idem si pre radu. Syn 2r ma plnu pusinku aftov, nechce ani jest ani pit kvoli bolesti. Zacalo to vcera horuckami 40tkami, ktore nejdu zrazit pod 38,7. Boli sme na pohotovosti. Lekar nas poslal domov, ze zvysene davky antipyretik, vit b, c. Tie afty sa mu odvcera zhorsili. Nasla som mu zvacsene mandle. Taha si plienku, ale cika normalne, neplace pri tom. CRP negat Ja neviem, ci su tie uzliny normal pri tych aftach, alebo sa davaju nejake antivirotika… kedysi som to riesila s dcerou a vystacilo sme si s genciankou, ale nikdy nemala take teploty syn si neda siahnut do pusy. Dudel s tymi gelmi na utlmenie nechce. Zacinam byt zufala, lebo mu neviem pomoct. Neviem ci to len chce cas, alebo mam ist znova na pohotovost. Mate skusenost s podobnym priebehom?

nicole003
2. júl 2022

Bud konopny olejcek v ampulke na afty alebo roztok bukofit, kupite v lekarni. Alebo hadam ma nikto neukamenuje ale skuste zarobit vodu s hociakou palenkou v rovnakom pomere, dat si gazu na prst, namocit a opatrne vytierat usta.tato dezinfekcia pomaha ako prevencia aj pri prerezavani zubkov ked je ustna dutina oslabena a nachylnejsia.

ibajaanikiny
2. júl 2022

@evitka83 aj moje dieta malo od stvrtka vysoke tt a na to plna pusa aft. Zatial potieram genciankou,neocidom,zvysila som vit C a D,vraj aj B komplex treba zvysit,lenze v lekarni mi povedali,ze do 3 r sa neodporuca a este som dostala radu,ze aj toto nepomoze,tak potierat propolisom,ale to som este neskusila,lebo to vraj stipe ako fras

jeliz59
2. júl 2022

@evitka83 my sme chodili na inekcie tuším b12 a mali sme tinktura gingivalis preslo

cecilia29
2. júl 2022

Naša nechcela jesť, slabšie píla tak skončila na infúziách. Tam jej dávali na to ratanovu tinktúru a super jej to zabralo

evitka83
autor
3. júl 2022

@cecilia29 dakujem, a na infuzkach ste skoncili kvoli dehydratacii, alebo mala aj nejake atb intravenozne? Ta tinktura nestipe? Dakujem za tip 🙏

cecilia29
3. júl 2022

@evitka83 kvôli dehydratácii a horúčkam. Dávali jej isoprinosine len. Tá tinktúra myslím nestipe a je na predpis. Skutočne to rýchlo lieči. Mala to po celých ústach.