Aké nesvrbivé vyrážky to má moja dcérka?

marinacernos
10. máj 2020

Dcerka to ma uz cca 2tyzdne, najprv sa objavilo iba na ruky dr povedat ze to je ekzem, dal krem to trosku zmizlo ale hned na to sa objavilo na brusku, nohach(stahnach) a aj na druhej ruke... Fenistil kvapky jej davam uz 4dni (po telefonate z Dr) ale vobec nezaberaju, mam pocit ze sa to rozsiruje... Mlieko, sladkosti, ani nic take nepapa uz vise tyzdna... Nesvrbi ju to..ani ziadne ine priznaky nema, iba tie vyrazky...

seahorse27
10. máj 2020

No ano, vyzera to na ekzem. Ak nezmizne, treba ist na kozne.

marinacernos
autor
10. máj 2020

@seahorse27 ale nebyva koza pri ekzeme sucha, drsna? Ona to vobec nema...

asia83
10. máj 2020

@marinacernos Alergia. Dcéra to občas máva v menšom množstve na chrbáte dole. Keď zje viac čokolády.

marinacernos
autor
10. máj 2020

@asia83 ona prave ze pila dost "cokoladove mlieko" este pred tym ako to mala na ruke, hned ako som zistila ze to ma som jej prestala davat, nic mliecne, cokoladu, kakav, nic take... A stale ma toho viac... :(

asia83
10. máj 2020

@marinacernos Aký čas prešiel odvtedy čo to pila? Ja som mala dávno alergiu na hovädzie mäso. Jedla som ho v nedeľu a v piatok som išla na kožné, stále sa to zhoršovalo. Zmizlo to až o tri týždne po tej nedeli. Stopy ostávajú v tele dlhšie a telu čo-to trvá, kým sa s tým "popasuje".

marinacernos
autor
10. máj 2020

@asia83 minuli tyzden Stvrtok rano naposledy pila... Poobede sme isli k lekarovi vtedy mala len na ruke (prikladam foto) na nohach a brusku nemala nic, az asi v Sobotu sa zaclo objavovat a stale sa to len zhorsuje...

asia83
10. máj 2020

@marinacernos Svrbí ju to? Moju áno. A čo doktor na to?

marinacernos
autor
10. máj 2020

@asia83 nesvrbi vobec... Na toto na ruke povedal ze je atopicky ekzem... Ostatne nevidel lebo som mu volala ze sa mala este viac vyhadzala tak vravel len nech jej dam fenestil 3x10k. a ak sa nezlepsi nech zavolam v Pondelok a da mi termin nech prideme... -.-

mmoonna
10. máj 2020

Podľa mňa je to tiež alergia.

asia83
10. máj 2020

@marinacernos Aha. No moja to mala presne také isté aj to svrbelo, po čokoláde pár dní, a potom to odišlo. No ja som atopik a to neskutočne svrbí, až do krvi. Ukľudňujte jej to masťou, určite vám niečo doktor dal a treba tam alebo inde zájsť opäť.

seahorse27
10. máj 2020

@marinacernos ekzem moze vyzerat vselijako, aj takto. Dcera to mala presne take iste, ked bola mala. Dr. to nazvala detsky ekzem, resp. atopicky ekzem. Nikdy sme neprisli na to, z coho to mala. Vyrastla z toho. Treba davat pozor aj na detsku kozmetiku - mala by byt hypoalergenna a neparfumovana (odporucam zn. Mixa atopiance, A-derma, Bioderma atoderm). Tiez oblecenie by malo byt vylucne bavlnene, svetlych farieb (aj farbiva v latkach dokazu byt drazdive), pouzivat nedrazdive pracie prostriedky - detske a vynechat avivaz. Nasej sa to zhorsovalo v teplejsom obdobi, ked sa viac spotila.

marinacernos
autor
10. máj 2020

@asia83 zajtra urcite pojdeme k Dr. Dal jej minule excipial ale prave ze sa mi zda ze ten jej nesadol...
@seahorse27 ano to viem... Dávam pozor, jej veci vzdy periem iba z "detsim" prackom a avivaz uplne malicko... Oblecenie tiez ako toto ma iba 100% bavlnu dávam... Sprchujem ju len vodou, ziadnu kozmetiku...+do vodi davam nieaky olej (tiez od Pediatra)
A ako dlho to mala vasa mala? Co pomohlo, ze zmizlo?

seahorse27
10. máj 2020

My sme nakoniec na koznom neboli, liecila nam to len pediatricka. Najlepsie jej zaberal kortikoidny krem Locoid - kratkodobo v akutnej faze, okrem toho sme mali taku robenu masticku z lekarne (s ichtyolovou zlozkou plus este nieco, uz si nepamatam). V tom case sme presli na kozmetiku A-derma - umyvacia kocka (syndet) a mlieko A-derma Exomega. Dcera sa velmi poti, takze cista voda by nam nestacila a zaroven ma velmi suchu pokozku, tak bolo treba hydratovat a premastovat dobrym mliekom. Najhorsie to mala okolo 4 rokov a preslo jej to mozno v 6-7, ale uz sa to postupne zlepsovalo...Teraz ma 11 a nema nic, ale ostala jej velmi sucha pokozka na tele. Teraz pouziva na sprchovanie Biodermu atoderm olej a potom mlieko Mixa atopiance.

seahorse27
10. máj 2020

@marinacernos a este k tomu excipialu, nasej vobec nevyhovoval, ani mne. Kedze ja sama s nim mam zlu skusenost, dcere som ho skusila len na predlakti a hned mala z toho alelrgicku reakciu na tom mieste. Lekari to odporucaju ako prvu volbu pri ekzeme, ale nam to robilo zle, nejaka zlozka v tom nam vadi.

marinacernos
autor
10. máj 2020

@seahorse27 A mala to od narodenia? ano to sa aj mne zda ze ten excipial nesadol...on obsahuje ureu a ta nesadne kazdemu... Skusim zajtra kupit to mlieko exomega a aj mame ist pediatrovi tak uvidim co este povie... Dakujem za radi..

seahorse27
10. máj 2020

@marinacernos v podstate ano, prve prejavy prisli asi 2 mesiace po narodeni. Nemala to stale, ona sa to obajvilo, potom odislo...najhorsie to bolo okolo toho 4. roku - az vtedy sme dostali aj ten krem Locoid a potom sa to uz len zlepsovalo postupne.

janulik242
18. máj 2020

@marinacernos Skúste si v diskusiách mrknúť Apec syndrom, aj my sme ním prešli.... drobné vyrážky začínajú na jednej polovici tela a postupne sa rozširujú po tele aj na druhú polovicu.... Príčina je rôzna ...aj ja som myslela že alergia, ekzém, všetko možné.... Nás ale svrbelo ako divé a po fenistile sa nič nedialo, bohužiaľ trvá to aj 6 týždňov kým zmizne ale vyparí sa bez stopy. Nám na svrbenie zaberal dithiaden, natierali sme Tanno -Hermal Lotio - je to niečo ako tekutý púder trošku chladivý malej zmierňoval svrbenie. Z krémov som skúsila všetko možné od klasickej rybacej 😂 , cez indulonu, imazol, gafrovú a neviem čo ešte a najviac zaberal pantenol v spreji pena, bol ľahučký a pekne hojil. Nech ste rýchlo z toho von... snáď niečo z toho pomôže. 😘

marinacernos
autor
18. máj 2020

@janulik242 ja pridem o rozum za 6tyzdnov.... :(
Boli sme u koznej no nic konkrente nepovedala...dala odber stolici na paraziti, kremi a to je vsetko... Tyzden mame cakat na vysledky a potom sa uvidi... No od tychto fotiek ako som davala, sa to dost rozsirilo po nohach a rukach
..

janulik242
18. máj 2020

@marinacernos Bohuzial tam nic ine neostava len tlmit priznaky, pokial vas to nesvrbi, patrite do skupiny " stastnejsich" straca sa to pomaly, ale naozaj bez stopy. Moja mala sa tak v noci skrabala, ze sa to nedalo pocuvat cez den bolo ok a pricina vlastne ziadna...ani prasok ani avivaz ani jedlo lieky ovocie nic nic nove len decko vyhadzane presne takto pred rokom... Tak drzim palce princeznej nech to rychlo skonci a uzijete si leto ...

marinacernos
autor
19. máj 2020

@janulik242 hej presne to je aj u mojej v noci si to obcas skribe ale len mozno jednu noc do tyzdna nie vzdy... A cez den vobec nic, ako by to ani nemala... Drzim jej dietu, a mastim kyselinou mliecnov a vecer ichtamol a locoid, ale teras hutam o tom ze asi to je uplne zbytocene... 🤷

hariet
24. apr 2021

@marinacernos mozem sa opytat, ako to u vas dopadlo s tym vysypanim, nam to vyzera rovnako. Tak rozmyslam, ci vobec ist k dr. a ci len liecit doma, vobec to zatial nesvrbi..

marinacernos
autor
5. máj 2021

@hariet
Nam to zmislo same po asi 3mes.
Chodili sme Koznej kazdy tyzden iba menila kremy ale ziadny nemal ucinok... Az som nakonie prestala davat kremy od Dr. Dva krat som jej dala na to Sudocrem a za cca 4dni zmizlo... No neviem povedat ci fakt ten sudocrem pomohol (lebo som skusala aj na zaciatku dat sudocrem a vtedy nepomohol) alebo nieco inr...

denie111
23. nov 2022

My máme také isté vyrážky teraz.... Používame locoid ale zatiaľ nepomáha... 😩 A tiež neviem z čoho to môže byť...

katka_mituchova
14. feb 2023

@denie111 ahoj, prosim, podarilo sa vam prist na to, co to spustilo, alebo to tiez len casom odznelo?

denie111
15. feb 2023

@katka_mituchova u nás to tiež nakoniec časom odznelo ale natierala som ho excipialom.... A zmizlo to..

marinacernos
autor
23. feb 2023

@katka_mituchova
U nas to po asi 2-3mes. zmizlo same...
Uz ani nepamatam co vsetko sme pouzivali, nic nepomohlo... Po dlhom case ale nastastie zmizlo a uz sa nevratilo ;)

1alusa1
19. apr 2023

Ahojte, uz 2 tyzden s tymto bojujeme. Dr nic, nevie co s tym. Chodili vase deticky pocas toho dlheho obdobia do skolky?

marinacernos
autor
9. máj 2023

@1alusa1
Moja nie, lebo bola vtedy corona a vsetko zatvorene... Ale aj ked by bola otvorena skolka nedala by som ju...
Unas to zmizli az po 3-4mesicoch, uz si nepametam presne...

blableblu
12. máj 2023

@marinacernos dobry den je to sice uz stasrie ale ako ste dopadli syn ma podla toho presne to iste

marinacernos
autor
12. máj 2023

@blableblu pisala som o trosku visie...
3-4mesiace to mala, nezabralo vobec nic, ziadne kremy... Potom zmizlo same...