Aké vyrážky má moja dcérka po tele?

Zodpovedané
11. máj 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má už dva týždne takéto vyrážky. Po telefonáte s lekárom užíva už 4 dni kvapky Fenistil, ale žiadna zmena nenastala. Vyrážky ju nesvrbia.

Najskôr ich mala iba na podlaktí na ruke. Boli sme u pediatra a dal jej krém na ekzém. Plus Excipial na premasťovanie celého tela. Následne sa jej to začalo objavovať na stehnách, brušku a aj na druhej ruke.

O aký problém ide?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

postup je štandardný. Ide o výsyp, prečo vznikol je viacero možností - alergický, kontaktný, parainfekčný.

Ak po Fenistile sa nelepší, tak by som si myslela, že to bude reakcia kože na nejaký nový podnet - nové oblečenie? šampón? aviváž?

Veľmi teoreticky na nejaké jedlo - skúste sa zamyslieť, či ste neskúšali zaradiť niečo nové do príkrmov alebo v kozmetike.

Kožu by som naďalej premasťovala, .

Fenistil 3x denne neuškodí na týždeň. Ďalší postup treba konzultovať s ošetrujúcim lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas