Aké sú nežiadúce účinky lieku Strattera 10mg?

adamkovamamina
26. feb 2015

Nejake neziaduce ucinky alebo podobne? Neterke to predpisala lekarka a svokor si cital neziaduce ucinky a hned nam zakazal jej ich podavat. Ale ved lekar by mal vediet, co predpisuje 7-rocnemu dietatu... Dakujem za kazdu odpoved

katy1979
26. feb 2015

to ci lieky mala bude uzivat ci nebude je vysostne na rodicoch a nie na svokrovi.
Skus v skupine maminiek s autistickymi detmi. Je tam par deti co ju uziva.

maznacik007
26. feb 2015

toto je liek co sa dava pri ADHD napr. pokial nema problem s rastom alebo s chutou do jedla /podvaha/ tak neni problem ... pre nieco jej to asi predpisali... 😉

seahorse27
27. feb 2015

Áno, liek sa dáva pri ADHD a pekne kompenzuje príznaky, detičky sú kludnejsie a vedia sa lepšie sústrediť v škole. Ja by som každopádne liek dávala s keď by sa vyskytli nežiadúce účinky, tak by som to riešila s lekárom a nie so svokrom 😉

kamajka
27. feb 2015

Ahoj my sme museli vysadit. Je to vyborny liek,pomahal,ale dcere haprovalo srdiecko,a nemala podvahu ani nebola chudokrvna. Kazdopadne ale by som radila odskusat, nemusite mat ziadne vedlajsie ucinky,a stratera pomaha.

mata2
27. feb 2015

Nam pomohla,vedlajsie ucinky sa neprejavili ziadne.

dadka999
3. mar 2016

Dobrý deň, mám syna, ktorý je od materskej školy živé dieťa a neposedné.. keď nastúpil do 1.vého ročníka prejavili sa poruchy pozornosti, chodili sme po všetkých možných vyšetreniach až sme skončili u detskeho psychiatra. kt. nám predpísal STRATTERU, prvýkrát sme ju začali braťpo mesiaci a pol mi syn začal rapidne chudnúť, vôbec nejedol , z jedla ho napínalo, šla som teda k psychiatrovi detskému a povedala mu o probleme tak sa tváril, že nechápe ako je to možné, tak mu predpísala CONCERTU, už pri jej prevzati som musela predkladať občianský preukaz v lekárni 🤐 😲 , keď som s tým liekom došla domov a rozbalila príbalový leták , mala som pocit, že mi dali knihu prečítať a nakoniec, že je to rada liekov OPIATUM , pracujem roky s liekmi a hneĎ som vedela, že tento liek ja svojmu dieťatu do úst nedám, tak sme sa vrátli k STRATTERE, mesiac to šlo, v škole viac sústredený, ale opäť začal rapidne chudnúť a prestal mi uplne jesť, kruhy pod očami, bledý celý deň... pri zadaných úlohách síce obsedel a dalo sa, ale pozerať sa na svoje dieťa denno denne ako chrabne a je kosť a koža..??? nevedela so čo ďalej..tak nakoniec som hľadala na internete a dostala som sa náhodn ku knihe Johna Virapena : Nežiadúci účinok : SMRŤ... po prečítaní som povedala, že nikdy viac nedovolím, aby môj syn zobral do úst to svinstvo.. radšej som mu nakúpila omega 3 mastné kyseliny, magnezium, večer si robíme čajik z medovky alebo horúce mlieko s cukrom či medom a prihlísili sme sa na krúžky... zvollili sme vodné polo, keďže syn miluje vodu.. 3krát týždenne má trening plus raz do týždna futbal a je to sper.. doma sa hráme... stále niečo robíme, aby nemal pocit nudy a pod. a hlavne veľa veľa lásky takému dieťatu prejavovať , veľmi to pomôže 🙂 a na záver deťi s "ADHD" súúúúveľmiiii veľmiii múdre a nadrpriemerne inteligentné, vidím to aj na svojom synovz a potvrdila nám to aj psychologička... a má veľa kamaratov , lebo píšu, že deti s adhd maju problem si nájsť priateľov... môj syn ma veľa riateľov či vonku alebo v triede.... takže hlavu hore ak ste tu mamičky s pod. problemom .. všetko sá da.. držím palce... 🙂

prirodka
5. apr 2016

Prečítajte si príbalový leták,veď tam sú vedľajšie účinky aj samovražedné sklony,pokiaľ sa užíva dlhodobo.Moja známa to vysadila,aj dieťaťu nerobil dobre, učiteľka v škole sa sťažovala na správanie, bol agresívny......rieši to alternatívne,ešte len začala 2.mesiac a zdá sa, že sa to lepší.Strateru neodporúčam,ale ak sa berie,potom treba popri prírodných produktoch-ak sa tak niekto rozhodne-pomaličky dávky znižovať, až úplne prestať,nie naraz!!!!A máte pravdu,že je to na rozhodnutí rodičov!!

prirodka
5. jún 2017

@adamkovamamina ...a možno svokor dobre urobil.

prirodka
5. jún 2017

@dadka999 so všetkým, čo píšeš, súhlasím a tiež mám skúsenosti s niektorými takýmito prípadmi za tých 15 rokov, čo sa tomu venujem.Ja som doporučovala týmto detičkám prírodné produkty, ktoré užívali,poniektorí ešte aj dnes si občas objednávajú cez firmu,takže existuje prírodná cesta bez vedľajších účinkov.Pod vedením odborníkov-lekárov, samozrejme, hlavne kvôli individualite dieťaťa a dávkovania,aby videli výsledok, ktorý očakávajú.🙂