Aké vyrážky má môj syn?

27. okt 2022

Ahojte voete mi prosim niekto poradit o co moze ist? Syn ma od vcera drobne tvrde vyrazky ktore nesvrbia, nema teplotu ani ziadne ine priznaky choroby.. Najprv mal 3 na lici vcera dnes sa objavili dalsie na tvari aj na zapasti...
Vdaka

ankare
27. okt 2022

Napíš do skupiny Zdravotníci na MK.

evik159
27. okt 2022

nie su to zacinajuce kiahne? menia sa?

vivuska666
27. okt 2022

Ak su take pluzgierikove, tak potom kiahne.

autor
27. okt 2022

@evik159
@vivuska666
Praveze nie su ako kiahne su to iba take tvrde cervene pupaciky ziadny pluzgier ani nic pod. Nesvrbia ani si to on sam nevsima...

autor
27. okt 2022

@ankare vdaka skusim

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
27. okt 2022

@veronika4495 snad nie nie som si vedoma ze by ich mohol niekde vychytat nakolko je doma a vsetci sme v pohode...

nevenka
27. okt 2022

To nevadi, ze je "doma", to nikde nechodite, ani na ihrisko a takto? To nie je zalezitost len skolko alebo tak. Treba to pozorovat, nasa dcera to mala zo zaciatku tiez taketo a na dalsi den toho bolo viac, pribudali a vznikali z toho pluzgieriky.
To, ze ste "Vy v pohode", je aj normalne, ak ste liahne ako deti prekonali, tak Vam ani nic nebude.
Nas najmladsi chytil zaciatkom leta siestu chodobu, a to deti starsie nikdy nemali, nechodili uz ani do skoly a s mladsim som chodila len klasicky vonku sa prejst, ziadne ihriska a len bezny nakup a schutal to, ani nevieme, kde a ako.

ankare
27. okt 2022

Mne to tiež príde ako kiahne. Daj vedieť.

kristella
27. okt 2022

Syn mal kedysi takéto vyrážky - tuhé, červené, nesvrbiace. Tvorili sa postupne, boli rôzne po tele a nebolo ich veľa. Okolo niektorých bol aj červený fľak. Kožná dr to uzavrela ako oneskorenú alergickú reakciu, pravdepodobne na nejakú potravinu. Zmizli časom samé.

autor
27. okt 2022

@kristella ano presne takto nejako to vyzera... Chodime na gastro kvoli potr alergiam. Robili mu nanovo testy asi pred mesiacom ale nevyslo nic nove a stara alergia sa ak tak prejavuje atopic ekzemom... Pytala som sa aj nasej detskej dr vravela ze asi kiahne ale mam to sledovat... Tak neviem... Ved uvidime co bude zajtra....

ankare
27. okt 2022

Daj vedieť. Držíme palce!

timea1228
22. nov 2022

Dobrý deň, prosím vás vyrážky vám už zmizli ? Trápime sa zrejme s podobnými. Už mesiac. Boli sme u detskej, kožnej, týždeň sme mali kľud a dnes znovu. Vyrážky sú take tvrdé a dlho sa hoja. Ďakujem veľmi pekne, ja už som zúfalá z toho.

autor
22. nov 2022

@timea1228 presne takto nejako vyzerali aj tie nase vyrazky... Trvali nekonecne dlho potom zrazu obschli a zmizli behom 1-2dni... Ale odpovede som sa nedopatrala z coho to mohlo byt... Neboleli nesvrbeli zacalo to 1-2 vyrazkami skoncili sme pri 6-7 a otom to zmizlo... Drzim palce 😊

timea1228
22. nov 2022

Ďakujem veľmi pekne za odpoved, snáď to už čím skôr prejde. Ako dlho ste ti asi mali prosím ?

autor
23. nov 2022

@timea1228 mala som pocit ze to trvalo nekonecne dlho cca +- 3tyz...