Ako často má kakať nedojčené dieťatko?

smejoocka
26. apr 2013

Ahojte, moj syncek ma 5,5 mesiaca a posledne dva tyzdne mame problem s kakanim. Zacali sme aj prikrmovat. Sme predcasne narodeny o 5 tyzdnov skor. Stolicu mava tak kazdy 3 az 4 den, cca. Stolica je hnedozelena a husta. Pomahame si teplomerom. Kaka sa mu tazko. Davam mu pit harmancekovy cajik, prevarenu vodicku a probiotika BioLac Baby, ale mam pocit, ze mu to nepomaha. Davam mu niekedy aj slivkovy nektar, ten mu trosku pomoze. Prikrmy mu robim redsie. Co je lepsie davat z prikrmov, pocula som, ze mrkvicka zapeka. Uz som z toho zufala...
Viete poradit?
Dakujem

sisa

kmkke
26. apr 2013

@smejoocka Do každého príkrmu, približne na 120ml, 1 kávovú lyžičku slnečnicového oleja. My sme s tým mali problém od narodenia, odkedy sme na príkrmoch (a oleji), tak má stolicu každý deň ráno o 6 - pol 7. Sem-tam sa stane že niečo zapečie - mrkva, karfiol, zo začiatku aj kaša (dávam mliečnu Hami banánovú), ale už je v pohode. Inak veľmi peknú "červenú" stolicu (a redšiu) má z tých sladkých zemiakov (dostať v Tescu), alebo mu chutila aj tekvica Hokai, bola fajna sladká a "sral" z nej teda fakt nariedko 😀

smejoocka
autor
30. apr 2013

A za aku dobu ma zacat ucinkovat ten olej? Dala som uz 3x, naposledy kakal v sobotu. A aj do ovocneho prikrmu dat olej?

smejoocka
autor
30. apr 2013

@kmkke A za aku dobu ma zacat ucinkovat ten olej? Dala som uz 3x, naposledy kakal v sobotu. A aj do ovocneho prikrmu dat olej?

kmkke
1. máj 2013

@smejoocka Do ovocneho som nedavala 🙂 Ak nekakal skus mu akoze zmerat teplotu v ritke ale koniec teplomera namydli, moze byt ze tam ma stvrdnute a zatuhnute a preto nejde.Inak kakat by mal raz za 3-4 dni ,ak nekaka dlhsie ,tak je niekde problem.

smejoocka
autor
2. máj 2013

@kmkke aj ked nie je dojceny, ma mat stolici raz za 3-4 dni?

kmkke
4. máj 2013

@smejoocka Áno, stačí raz za 3-4 dni. Ale najlepšie je všímať si dieťa, niektorému vadí keď nemá stolicu dva dni, inému stačí kakať až na 4 deň. (Boli sme na mini dovolenke, tak som tu nebola - nebola Wifi na izbe 😀 )

smejoocka
autor
4. máj 2013

@kmkke v pohode 🙂 dakujem za info, lebo vsetci, ze ak je nedojceny, ze musi kakat kazdy den, pripadne obden. Tak ked nekaka kazdy den, tak na ten druhy uz ideme teplomerom a stolica je na zaciatku husta. Davam uz podla rad aj olej do mliecka a do zeleninoveho prikrmu, ale zatial nevidim zlepsenie.

janka191
4. máj 2013

biely nizkotucny jogurt s jablkom zarucene vykakanie 😀

monika15
4. máj 2013

no musis to riesit inak ako teplomerom... rad sa s lekarom.... ked sa skor narodil urcite chodis na poradne......
skus mu niekedy dat veci zo slivky... ako ... drzim palce... ale fakt ten teplomer to neni riesenie :((((
mi sme boli na UM od narodenia a klop klop sme nemali problemy.... ale lekar nas upozornil ze sa moze stat ze nebude mat stoli aj 5 dni... ze do 7 je to normalne......

janka191
4. máj 2013

môj nemal stolicu 12 dni a gastracka povedala ze je to dobre ale môj bol kojeny ale kakali sme skoro mesiac na trubku a lekarka povedala ze sa nic nestane ze sa to upravi postupne stravou ktoru budes pridavat a upravilo...

kmkke
4. máj 2013

@smejoocka Inak dnes som našla v Jednote slivkovú výživu určenú od 4mesiaca, tak chcem vyskúšať, lebo aj môj má sem tam problémy s kakaním a keďže už máme zavedený príkrm na obed, kašu na večeru, tak začnem dávať ovocné výživy na desiatu a uvidím ako to zaberie 😀

smejoocka
autor
4. máj 2013

@monika15 zaujimave, ako sa lisia nazory lekarov. Tebe povedal, ze do 7 dni je to normalne, mne ze 2 dni. Vykaka sa aj sam, na 3-4 den. Davam slivkovy nektar, skusim vyzivu. Myslis, ze pomoze aj surove nastruhane a pomagane jablcko, pripadne s mrkvou, tiez na surovo?

smejoocka
autor
4. máj 2013

@janka191 a jogurt moze od kolkeho mesiaca. Co mam tabulku tak neskor. My budeme mat 6

monika15
4. máj 2013

@smejoocka hej nas nekakal 2 dni tak som sla k lekarovi no vsak prve dieta.... hehehehehehe
a on ze jaaaaj co ste.... do 7 dni je to Okey... 🙂))))

smejoocka
autor
4. máj 2013

@kmkke a aku kasu davas? Lyzickou? Ci do flasky? A ako posledne jedenie?

smejoocka
autor
4. máj 2013

@monika15 no pekne, tak to sme v norme🙂 lebo bolesti bruska nemame

kmkke
4. máj 2013

@smejoocka Dávam lyžičkou, lebo malý fľašu nechcel a dávam o 19 večer s tým, že každý druhý deň po tom ešte okúpem a o 8 ide spať. Ak nekúpem, tak sa ešte hráme, ponúkam mu cicku, niekedy je ešte hladný, tak sa dotankuje, inokedy sa odvracia a kuká na mňa - akože čo od neho chcem keď je plný 🙂 Ale väčšinou sa okolo tej pol 12 až pol 1 zobudí že chce mlieko. A keďže dávam lyžičkou robím takú hustejšiu - na krabici je napísané že 150ml vody a 5-6lyžíc tej kaše, ja dávam max 100ml vody a 5-7lyžíc kaše, kedy ako. Záleží aj od vody, má mať 50-60 stupňov, minule sa mi nechcelo čakať kým vychladne, tak som si pomyslela že najprv spravím kašu a potom nechám vychladnúť. Horúca voda robí to, že oveľa viac tuhne, nevedela som lyžičkou pohnúť v miske 🙂 A záleží aj od malého, väčšinou chce takú hustejšiu kašu, ale minule mal teploty (myslela som že zuby ale po 4 dňoch sa vyhádzal, tak dedukujem že to bola 6.choroba) a len úplne riedku kašu som musela dorozrábať, lebo nechcel poriadne pusu otvárať a zlostil sa, tak to vyzeralo skôr ako biela voda.

monika15
4. máj 2013

@smejoocka to je dobre ze ste bez bolesti.... to brusko si musi zvyknut... si pisala ze ste sa narodili skor nie??
to tiez sa rata tie crevka nie su az tak dobre este....