Zapečený z príkrmov

catherine_gun
20. dec 2022

Ahojteee, prišla som si po radu. Mám 5m synčeka a už 2 týždeň mu podávam príkrm. Nájprv sme začali pomaličky s dvoma až troma lyzickami mrkvy po 3 dňoch sme dali batat. Všetko bolo v poriadku aj stolica. Začala som mu miešať prikrmy a začalo ho zapekat. Skúšali sme už: batat,zemiak,brokolica,mrkva,tekvica maslová. A teraz aj ked mu dám samotnú zeleninku tiež ma tuhsiu stolicu. Ja chápem že ta stolica ba byt tuhšia ponoodavani prikrmu ale ta jeho je až moc. Podávam mu aj probiotiká, dávam mu piť cajik viac krát do dňa. Ale ta stolica je stále taká tuhšia a je jej malo oproti tomu koľko kakal predtým. Skúšala som mu variť zeleninku s vločkami aj som mu skúšala dávať odvar s vločiek do mlieka. Ale stále je ta stolica tuhšia. Na pár dni som vynechala prikrmy a stolica sa upravila. No ked sme začali od znova ten istý problém už som mu musela 2x pomáhať s teplomerom aby sa vykakal.

vikes
20. dec 2022

@catherine_gun Ja som zo začiatku dávala kvapku oleja do príkrmov. Kupovala som v DM, pri detských príkrmoch.

hilda08
20. dec 2022

@catherine_gun do každého prikrmu trosku oleja, aj kvoli tomuto aj kvoli vstrebavaniu živín z jedla, davat vodu, s brokolicou by som este pockala, skor by som dávala cuketu, patizon, neodporúča sa varená Koreňová zelenina …moj s tym mal problemy tiez od zaciatku príkrmov, ale začal az po polroku, obehali sme vsetky možné vyšetrenia, po roku zistili, ze je to kvoli tomu, ze ma príliš rovné hrube črevo

domka222
20. dec 2022

Ako píšu vyššie, olej do príkrmu. Ale moja tiež tak mala. Niekedy nekakala aj 4 dni a potom s plačom

54tinka54
20. dec 2022

@catherine_gun daj lyžičku oleja do prikrmu a celkovo rob príkrm redší, ja som tak musela riediť s vodou lebo tiež mal synček problém s tuhou stolicou.

catherine_gun
autor
20. dec 2022

@vikes neviete aký druh oleja to presne bol ?

catherine_gun
autor
20. dec 2022

@hilda08 Ďakujem za radu

catherine_gun
autor
20. dec 2022

@domka222 no presne môj tak nekakal 3dni a musela som mu pomôcť s teplomerom no strašne zapeceny bol. :/

domka222
20. dec 2022

@catherine_gun ja som musela dať aj glycerinovy čipok. Dosť dobré bolo keď vypila harmančekový čaj. Potom som už nenechala tak dlho nekakať. Vždy keď som videla, že tlačí ale nejde, dala som dole plienku a trošku pritlačila nohy k brušku a tak pomohla

catherine_gun
autor
20. dec 2022

@domka222 harmancekovy cajik som ešte nedávala skúsim a áno tiež pomáham aj cvičíme

denden77
20. dec 2022

tu je olej z DMky.. a skus aj cuketu 😉