Ako často môžem 6 týždňovému dieťatku odsávať soplíky?

kukanka5
12. apr 2014

Ahoj chcem sa spytat ze kolko krat denne mozem odsavat sopliky
Mam odsavacku na visavac. Sopliky mame uz 2 tyzdne bereme antibiotika,ma ich tam strasne vela a furt ma plny nostek. Ale neviem ze kolko krat denne mozem odsavat aby som jej nepokazila nostek, a neviem ci jej odsat tak ze najprv jej dam kvapky tie antibiotika a tak odsat alebo odsat a potom kvapky aby to ucinkovalo. Uz zvracia zo soplikou. Prosim poradte

luba28
12. apr 2014

mozes odsavat 7-8x do dna,....ale najprv daj nejaku morsku vodu,odsaj a potom ATB do nosteka,......a este daj babo do vyvysenej polohy,..podloz pod postielku nieco tam kde ma hlavicku,....

brady1
12. apr 2014

presne jak piše luba28 ATB sa musia davat na čistu sliznicu inak je to zbytočne ale to ťa mal poučiť pediater 😉

junova
12. apr 2014

Mne minule sestrička aj pediater povedali , že odsavanim mu znicim sliznicu.

bodka70
12. apr 2014

čím viac budeš odsávať, tým viac bude mať sople. je to potom začarovaný kruh - odsávaním , hlavne pomocou vysávača, sa vytvorí podtlak, ktorý dráždi sliznicu nosa, spôsobuje opuch a následne tvorbu ďalších hlienov. neodsávaj, len daj morskú vodu a jemne vytri noštek

alysea
12. apr 2014

Nam doktor kazal odsavat len rano a vecer,streknut morsku sol,odsat a az potom atb.Inak ak kojis tak skus povytierat nosik Tvojim mlieckom,nam to poradila krcna lekarka a fakt to pomohlo.

bubatinko
12. apr 2014

musis poriadne vystrieknut morskou vodou a tak odsat .... myslím ze aj pred kazdym kojenim mozes lebo s plným nostekom ti nebude vediet jesť.... ak budes pekne vstriekavat vodou nosnu dierku pred odsavanim tak nic sa nemoze stat... a ATB kvapky davaj az ked ma odsate hlieny inak zbytocna robota....

siska53
12. apr 2014

Odsat,potom kvapky. Ja som odsavala maximalne,3x denne,len,my sme mavali lahucky priebeh. Az ked boli vacsi a tiekli im z nosa,tak maximalne 5-6x,ale kratko. Vzdy predrym a potom som aj zvlhcila sliznicu.
nikdy sa nestalo,ze by sa im sople tvorili v este vacsom mnozstve. Naopak,pomohlo to.tiez mame na vysavac.

eunomia
12. apr 2014

Boli sme par krat na orl a az posledne nam povedal novy dr. odsat, potom dat kvapky napr. Nasivin, nech rozpusti hlbsie tie hlieny, ale dieta musi lezat, inak to nenatecie dostatocne hlboko a potom po par minutach znovu odsat a potom mozes dat tie antibiotika.

ivetkab.
12. apr 2014

odsávať, odsávať, odsávať ... hlieny musia ísť vonku. Platí to isté, ako keď si nachladená Ty. Aj bábätku je lepšie, keď má prázdny noštek. Slyznica sa nijako nepoškodí. Sú to rady starých materí. Ak by to bolo škodlivé, tak ver tomu, že by sa tá odsávačka nepredávala. Ja som môjho syna odsávala koľkokrát to bolo potrebné. Aj 10x denne. to som neriešila. Riešila som to, aby bol noštek prázdny. Teraz má 4 roky a nič nemá poškodené, všetko je oki, takže sa nemusíš báť. Tých hlienov bude stále menej a menej, takže odsávaj podľa potreby. Odsávaj často a krátko. Najprv daj morskú vodu, potom odsať a potom tie ATB.

broskilinka
12. apr 2014

maly mával casto sopliky aj ked bol tak malinky... plati - ODSÁVAŤ!!!! mozu sa mu uska zapáliť alebo priedušky !!! Teraz ked je vacsi som zistila ze odsavanim sa sopliky tvoria este viac, ale on si od 2 rokov pekne výfuka...lenze tvoje babo si este nevyfuka , takze odsavaj...... daj morskú sol, nechal par minut pôsobiť a odsaj , , následne daj kvapky... tipujem ze mate pamicon do nosa... nam vobec nepomahal.. davame morskú sol a nasivin.... do izby mysku so slanou vodou... este sa popýtať v lekárni na vincentku ...