Ako často môžem odsávať soplíky?

Zodpovedané
9. dec 2021

Dobrý deň,

moj trojmesačný synček má veľmi veľa soplikov a pani doktorka mu aj dala kvapky do nosa.

Ako casto môžem odsávať soplíky?

Má ich veľa a momentálne odsávame aj 8x za deň. Vždy dám predtým Aliamare a vyjde veľa hustých bielopriesvitnych soplikov.

Je v poriadku tak časté odsávanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to v poriadku. Ak sú soplíky, treba ich niečím rozriediť (Aliamare). Potom odsať, aby nezatekali, či nebolo riziko spôsobenia zápalu stredného ucha.

Pred spánkom je vhodné dať aj Nasiivin, aby sa mu dobre spalo. Na noc ho klinovito vykladať, aby sopíky nezatekali.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas