Ako často sú vaše deti choré?

11. mar 2024

Mala nastupila do jasli ked mala 2 roky 4 mesiace. Prve 3 mesiace bola chorlava, ze chytila sopel napr ale nic vszne. Ale od januara je to ze: 4 dni v jasliach a 10 dni chora v zmysle ze ma horucky a aj cela rodina.
Posledne to bolo:covid, 2 tyzdne v jasliach, chripka, tyzden v jasliach, zapal spojiviek a horucky (antibiotika), 4 dni v jasliach a znovu horucky a hlieny 2 tyzdne. Uz som zufala, mam ist k imunologovi ci toto je este normalne? Je najviac chora z celych jasli, ine deti nie su az tak.

kleopatra114
11. mar 2024

Moje 4 ročne dieťa ešte dva týždne v kuse v škôlke nebolo. Školácka je chora raz za mesiac aj napriek liekom od imuno-alergo.

petamich
11. mar 2024

nas mal v januari 2.5 a nastupil do skolky, zatial je priemerna bilancia 3 tyzdne skolka, 1 tyzden doma 🙂 uvidime ako to pojde dalej, od narodenia nebyval chory, no a potom prisla ta skolka

marianarem
11. mar 2024

@petamich To mate praveze celkom dobre, co by som ja dala za 3 tyzdne v skolke 🙂

marianarem
11. mar 2024

Nas bol za prvy rok skolky chory 14x, okrem crevnych viroz a covidu, ktore boli unho kratke, mal priebeh vzdy 2-4 tyzdne. Nie tazky, ale dlhy. Teraz druhy rok skolky a od septembra je chory uz 7. krat. Priebehy su o nieco kratsie, 10-14 dni. Nasa dr. tvrdi, ze je to uplne normalne a nic netreba riesit.

cookie29
12. mar 2024

v jasickach bolo dieta chore cca 8-9 mesiacov.. proste kym si vybuduje imunitu. V skolke uz ani raz za posledne 3 roky, ak neratam Covid a tyzdnova karantena

petamich
12. mar 2024

@marianarem och tak to ano 😅 prosim ta toto ako zvladate sklbit praca, chore dieta...

kate_cs
12. mar 2024

Môj syn, keď začal chodiť do jaslí, nebol takmer vôbec chorý. Podľa mňa preto, že som ho ešte dojčila. Ja som bola viac chorá a soplava ako on. Od septembra nastúpil do škôlky a doma bol len týždeň v decembri. Takže fajn. Ale ak ma dieťa len sopel a nič viac, neberiem ho ako choré.

candii
12. mar 2024

Je to normálne. Hlavne v zimnom obdobi a tento rok je to extrém. Moj 6 ročný je za mesiac vkuse ten týždeň chorý. Starší ako nastúpil do školy od novembra do januára Non stop chorý. Akurát teraz musím poklopat celkom fajn .. snáď to vydrží. To su kolektívy. Musí si vybudovať imunitu ..

marianarem
12. mar 2024

@petamich No nastastie obidvaja s muzom robime na tom istom pracovisku, kde ma sef pre toto pochopenie, lebo nie tak davno mal aj on dve skolarky. Ucime na VS, cize mame vela dovolenky (45 dni) plus je moznost home office, ked prave neucime. Rozvrhy nam spravili tak, aby sme mohli striedat sichty. Cize napr. dnes som ucila doobeda 4 hodiny, odtial rovno domov a manzel vystartoval a ucil poobede. Doma robim, ako sa da, nieco maly akceptuje, na hodku mu pustim aj videa, nieco robim vecer alebo po vikendoch. Nastastie ma ta robota bavi a mam to.vlastne aj ako psychicku vzpruhu. Ale je ten kolotoc veru dost unavny.

euie
12. mar 2024

moji boli od septembra do konca januara len 2 tyzdne obaja subezne v skolke a to su uz starsi. (Dcera mala v novembri 3, syn teraz 7). Nam ale od toho zaciatku febr zazracne zabral arkodefences, skus pozriet, vyskusajte. odvtedy klop klop sa drzia.

petamich
13. mar 2024

@marianarem mate moj uprimny obdiv, ja nechapem ako to ludia davaju a to my mame relativne flexibilnu pracu aj home office ale ak by bol takto chory 🥴

pkgirl30
13. mar 2024

raz ročne, chytí ho to poriadne aj na 10 dní a potom je pokoj

bucko555
13. mar 2024

Prváčka minulý rok okrem decembra dva týždeň do sme mali silný chrípku všetky a potom kiahne v máji nebola chorá vôbec, teraz je druhácka zatiaľ bola týždeň doma mala teplotu dva dni ale nechala som ju doma do konca týždňa inak nič

danielahamar
16. mar 2024

Môj od 1.5r chorý každé dva týždne. Tiež sme mysleli, že nástupom do škôlky to bude ok, ale nie je. Naposledy vydržal 4dni v skolke

autor
17. mar 2024

@marianarem vsak to 🤣

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
17. mar 2024

@petamich presne aj u nas, lenze teraz uz sa to zhorsilo a je to z 1 choroby do druhej

autor
17. mar 2024

@danielahamar a sli ste k imunologovi?

autor
17. mar 2024

@kleopatra114 ach :( ...my uz tiez chceme riesit imunologa lebo toto je 5. infekcia od zaciatku roka a je polovica marca a ona ma opat 40tky

autor
17. mar 2024

@candii ale chory v zmysle sopel kasel alebo aj horucky? Lebo u nas aj horucky, teraz ma 40tky

candii
17. mar 2024

Predtým ako sme boli u imuloga tak pravidelne obštrukcne zápaly priedušiek, kde sme skoro vždy skončili aj v nemocnici. Teraz od novembra do februára aj horúčky, zvracanie. Našťastie od februára už len sopel a kašeľ.

danielahamar
17. mar 2024

od 7m chodí