Ako liečiť upchatý slzný kanálik?

mikuca24
19. nov 2012

ahojte mamičky potrebujem poradiť alebo aspoň nejaké vaše skúsenosti, mám 3 mesačnú dcérku a stále jej slzí a aj hnisá z jedného očička. Boli sme na Kramároch a dali nám antibiotické kvapky UNIFLOX aj to zabralo, úplne sa jej očičko vyčistilo ale po pár dňoch ako sme to prestali jej dávať sa to opäť zhoršuje. Ak máte nejaké skúsenosti s takýmto niečim dajte mi vedieť, akúkoľvek informáciu ocením. dakujem, Danka

raffaella
19. nov 2012

ahoj, na upchaty slzny kanalik nam ziadne antibioticke kvapky nezabrali, dcerka do 3 mesiacov vyskusala asi vsetky...pomohlo jedine preplachnutie kanalikov, ktore jej robili na Kramaroch - tusim MUDr. Elizova sa volala, bola velmi zlata, prijemna. Celkovo ja mam rada ocne na Kramaroch, odvtedy s malou chodim len tam, aj ked ma len nejaky zapal. VZdy nas vezmu a su tam dobre lekarky. Nuz ale teda na tie kanaliky zabralo len to preplachnutie, nic ine...

petrake
19. nov 2012

ahoj, ano treba to preliecit, aj my sme liecili unifloxom a potom sme boli cistit kanalik a pokracovali v unifloxe, bez precistenia to nepojde ked jej ocinko hniska, ja som bola s oboma chlapcami a nastastie stacilo 1x, su deticky co im to musia opakovat. nie je to nic bolestive, deticky sice placu pri tom ale to kvoli tomu, ze ich musia drzat nie od bolesti

sante81
19. nov 2012

dcérka ma 5 mes a slzilo jej očko dokopy 3x, doktorka ma posielala na preplach ale odmietla som. zabral nam framykoin do očiek a od 2 mes je to ok.

pingu1
19. nov 2012

segrinej malej museli prepichovat kanalik. nic to nebolo

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monika2712
19. nov 2012

u nas zabralo nastriekanie materskeho mliecka niekolkokrat po sebe, neverila som ale na druhy den ocko uplne ciste, tiez mu uz hrozil preplach. Pamycon ani septonex nezabrali.

rybka08
19. nov 2012

moj syncek bral 2x antibioticke kvapky, vzdy zabrali, ale o dva, tri dni boli ocka opat hnisave. Kupila som v lekarni Ocianku Rostkovovu vnat a ocka som umyvala a davala obklady, masirovala som kanaliky a za dva tyzdne boli ocka v poriadku. Vyskusaj, syncek mal ocka velmi hnisave a zabralo to, vyhli sme sa drastickemu zakroku.

jankako
19. nov 2012

No,takže náš príbeh.malá sa narodila.O týž.na to začalo očko hnísať.a začal sa kolotoč prepichovania.dokonca hospitalizácia..do 3.mes.jej to prepichovali vyše 30 krát.zážitok mám nadosmrti./dieťa to síce nebolí,ale ten plač počúvať,nič príjemné/
Nakoniec jej pomohla pani Dr.Melocikova v BB...jedno prepichutie,jedny kvapky a dieťa som mala behom týž.zdravé.Dovtedy vkuse zlé výsledky sterov.dokonca mala kvapavku v oku.Záver.Nikdy viac nedám svojmu dieťaťu prepichovať tie kanáliky skor ako v troch mes.Vystriedali sme nespočetné množstvo antb.kvapiek do očka.Preplach sa robí až v 3.mes. a dokonca v USA až v roku.
Evidentne máme náramných odborníkov u nás v okrese 😖 Som im velmi ,,vdačná,,za tie stresy čo som vtedy prežívala ☹

sasa31
19. nov 2012

Ahoj, môj syn si doniesol infekciu v očku už z pôrodnice, nepomohli žiadne kvapky, masírovanie smerom k vnútornému kútiku očka ani striekanie materského mliečka, skončili sme u očnej lekárky na Mýtnej , kde u trikrát preplachovali očko a raz len prefúkli. Vybral trojo antibiotík do očka a potom už lekárka povedala,že musí aj príroda zabojovať a ženás už "nechce vidieť" v čakárni. A zabralo :D
Ale musím povedať,že preplach očka je peklo ... syn to mal komplikované, plač som počula cez dvojo zavretých dverí ,cez čakáreň až na chodbu, sestrička mi vždy vrátila urevané, úplne spotené, niekedy aj pokakané dieťa. Najskôr môžu spraviť preplach až ked má bábo tri mesiace. držím palce

mysiatko
19. nov 2012

aj my sme si infekciu doniesli z pôrodnice..pokracovalo to doma ale nam zabralo masirovanie smerom ku kutiku, kvapky a masticka.kontrola na ocnom ale uz to bolo v poriadku..chvalabohu my sme nezazili az take peripetie ako tu citam

anickad77
19. nov 2012

Ahoj, my sme si takisto doniesli infekciu z pôrodnice, malinký, keď mal 5 týždňov, museli sme absolvovať očné, pretože jedno očko mu stále ani nie že hnisalo, ale stále mal škamričky, vymývala som mu aj harmančekom, no aj tak sme museli na očné, kde mu prepláchli kanáliky, síce pre nás to bolo nepríjemné, detičky strašne plačú pri tom, ale výsledný efekt stojí za to, netreba to zanedbať, treba to konzultovať určite s očnou lekárkou - po vyčistení nám dala lekárka antb. kvapky, kvapkali sme asi 7 dní, potom to zmizlo, ešte sa nám to raz vrátilo, čo povedala aj lekárka, že to je normálne, že aspoň dvakrát to treba prepláchnuť, ale odvtedy máme klop klop pokoj 🙂 takže určite choď s tým na očné, nečakaj.

matozazzo
19. nov 2012

nam tiez zabral tusim pamycon - framykoin v kvapkach a pravidelne cistit, mala si to opakovane zaniesla, ked si ruckou zatiahla soplik do ocka... takze stale som cistila ocko aj nostek

julinkaz
19. nov 2012

aj my sme mali problém s nepriechodným kanálikom, najprv očko len slzilo, potom hnisalo, ant od očnej ani na druhý pokus nezabrali, a ani kvapkanie materského mliečka do očka, tak nás poslala na "spriechodnenie očného kanálika". dovtedy som nevedela, že aj toto existuje a mala som čo robiť, keď mi synčeka zabalili do plachty s rukami k telíčku a lekárka mi povedala, že "mamička a teraz si naňho ľahnite, aby sa mi nepohol". no mala som čo robiť, malý vrieskal, kvičal, kašľal, ale zvládli sme to, celý čas som sa mu prihovárala, aby vedel, že som s ním🙂 keď sme vyšli od lekárky, manžel mal vyplešťané oči a len si synčeka zobral do náručia a utišoval ho, lebo malý nám plakal ešte aj cestou vo výťahu (a práve v tom výťahu sa jeden "ujo" nášmu synovi prihovoril, že vraj "kto je taký zlý?"), no nevylep mu jednu, ešte že bol so mnou manžel, lebo inam by som fakt jednu strelila 😠 😠 ale hneď ako sme sadli do auta, malý sa utíšil a hneď na to zabudol 🙂 takže sme to zvládli v pohode 🙂 držím palčeky 🙂

emily84
19. nov 2012

ahoj, no my mame ten isty problem uz od narodenia (a to uz mame 5 mesiacov). Skusala som prevarenu vodu, materske mlieko, slanu vodu - nepomohlo. Teraz mam 2-he antibioticke kvapky od lekara - zatial ziadna zmena. Pred tyzdnom nam robili vyter, aby zistili, ci nie je zapal, no myslim, ze nie. Mala neplace, ocko nie je cervene - to skor mne vadi, ze jej ho stale musim utierat, trapit sa s kvapkami a ze to nevyzera pekne...
My sme v UK a tu sa na prepichovanie (preplachovanie,...) chodi az po roku. Teraz mi stale vravia, ze to prejde same, len ze u niektorych detoch to trva dlhsie... tak my sme zrejme ten pripad.
Aj ked radsej budeme takto doma skusat a dufat, ze to casom prejde ako dieta trapit prepichovanim...
Drzim palce aby sa ocko "vyliecilo" same a co najskor.

clarissa
19. nov 2012

Ahoj,mali sme ten isty problem a takisto sme brali uniflox,maly mal asi 2mesiace a ocko mu stale hnisalo..presne ako pises,ked sme ich prestali brat tak sa to opat vratilo..bola som z toho zufala,pretoze o prepichovani somnechcela ani pocut...Nakoniec som kupila kvapky Ocu flash,tie niesu antib.cize ich mozes kvapkat podla potreby + antib.mast ophtalmo framykoin..kvapkala som,dvakrat za den natierala a s tamponikom vytlacala hnis ako mi poradila ocna smerom od nosa jemne tlacit akokeby na kost az ku kanaliku...zvlast som si vsimla,ze najmapri placi mu tecie a vtedy ma vlastne napadlo,ze babatka este nemaju dovivijane slzne kanaliky-a tam su antibioticke kvapky vlastne zbytocne..Par krat kedplakal,nechala som ho trosku dlhsie poplakat(samozrejme nie tak aby som mu uskodila,par minutiek) a vsimla som si ze po dvoch dnoch uz mu idu ciste slzicky bez hnisu..a boli sme vylieceni 🙂 bolo to zo dna na den...podla mna ten kanalik je akokeby upchaty tym hnisom,preto ho treba trosku povytlacat a placom-slzenim nechat ten hnis odtiect..aspon nam to pomohlo a prakticky hned...kvapky,masti apod nam nepomohli...drzim palce aby ste sa prepichovaniu vyhli a aby sa vam ocko dalo cim skor doporiadku 😉

gubcikova
19. nov 2012

dcérka-dávali sme rôzne kvapky,ktoré nepomohli.prepichovali jej kanálik 2x.syn dávala som iba mm a prešlo to

marianax
19. nov 2012

Ahoj moja nedavno som s tym mala problem i ja s mojim syncekom upchete slzne kanaliky mal v oboch ockach prvy krat sa podarilo urobit len to jedno s druhym sme boli dokopy 5x! uz som bola zufala a chcela skusit inu lekarku ale nastastie sa to podarilo ...co sa tyka kvapiek sme mali 3 druhy a tiez nam pomohli len na par dni cize ten prefuk je urcite nutny 😒 no ak sa nepodari prvy krat treba dat ocku oddychnut aj mesiac drzim peste moja 🙂

jurka83
19. nov 2012

ahoj, mám augustového chlapčeka a z pôrodnice som odchádzala so zalepeným očkom a začínajúcou žltačkou, takže horor, žltačka trvala skoro 1,5 mesiaca a očko stále hnisalo a po spaní mal strašné karpiny, 2x mal kvapky aj u detskej očnej sme boli, zase dala kvapky, vždy to pomohlo na max. 5 dní a potom sa mu to vrátilo .potom mi nejaká dobrá duša poradila streknúť mu vždy pri kojení trošku aj do očka a potom mu to asi za 2-3 dni prešlo, tak vyskúšaj ak kojíš, nám to pomohlo , tiež som bola už na nervy a mali sme isť už na preplachovanie, tak som bola rada ,že nám to konečne prešlo. Držím palce , držte sa 🙂

moniaak
19. nov 2012

nam sice ocko nehnisalo ale na nejaky 7dmy den ostal ten kanalik a okolie zacervenane, tak som hned zacala davat na to ocianku a masirovat, do dvoch dni to preslo-poradila mi to sestricka v porodnici este. s ociankou mam celkovo dobre skusenosti vzdy ked mam nejaky problem s ocami-zapalene, unavene, tak zaberie.

dafy
19. nov 2012

nám prepichovali slzné kanáliky a potom uz bolo dobre 😉

feb13
19. nov 2012

Nam preplachovali obe vo veku 5 tyzdnov, jedno ocko museli potom este raz lebo na prvykrat sa to nepodarilo. Odvtedy su OK a velmi som rada ze sa to tak skoro urobilo pretoze ked si predstavim ze by sme to mali este mesiace kvapkat a vo vacsine pripadov to aj tak nepomoze... Nasa pediatricka povedala ze pokial ATB nezaberaju do par dni alebo po ukonceni sa hnisanie vrati tak nema zmysel to odkladat pretoze aj ked niektorym detickam sa to nakoniec samo upravi po niekolkych mesiacoch ale ako nahle sa dostanu do kolektivu a pride jedna infekcia chytaju velmi silny zapal spojiviek.

julianka99
1. feb 2013

Ahojte maminky... mali ste niekotoré po preplachu kanalika aj nádchu? Nam to robili len z jedného očka a teraz nám ide strašná nadcha až tak chrapči ked dýcha ... neviem či to môže byť s tým spojené.. a na očnom nám nedvíhaju :(

sabiatko
1. feb 2013

Kvapkat Ophtalmo Septonex a hned potom jemnucko masirovat kanalik v rohu oka. Po troch dnoch sa malemu kanalik spriechodnil.

cicuska
20. feb 2013

no vidim ze taketo starosti ma vela ludi moja mala ma uz 4 roky a stale s tym bojujeme, do 1 roka sme boli na preplachu 3x a nepomohlo potom povedali ze ak je dieta starsie ako rok musi ist do celkovej anestezy aby mu preplach spravili , ked mala dcera tri roky dali sme sa aj na to ale na kramaroch ma poslali domov prd operacnou salou leb podla nich bola chora a tak to znova nespravili este doteraz, dcera ma problem na jednom ocku doteraz jej slzi aj ked nema ziaden zapal, akonahle je trocha nachaldena hned ma zapal spojiviek, akurat ma uz 3x za tri mesiace akurat dnes som s nou bola u lekara.Uz naozaj neviem co mam robit lebo je to zufale,Vsetko co piste o masirovani unifloxe bezne robim , dokonca sme zacali aj s bio lampou. Neviete poradit ci neexistuje nejaky ocny lekar ktory sa specializuje len na slzne kanaliky pripadne na caste zapaly spojiviek? Dakujem za radu

pixie1
20. feb 2013

my sme mali tiež problém s očkami už od narodenia, nám očný radil kvapkať každý deň Oftalmoseptonex, po každý krát keď prídeme z vonka domov a pred spaním a používali sme očnú antibiotickú mastičku framykoin. Tiež som už bola zúfalá, nepomáhalo ani masírovanie, no preplach som odmietla. Vždy keď som uvidela, že sa očká začínajú zapalovať, už som dávala framykoin. No a malej to zrazu po roku samo od seba zmizlo 🙂 Držím palce všetkým 🙂

carollina1
9. okt 2013

môj malý má teraz 3 mesiace, upchatý slzný kanálik má už druhýkrát. V lekárni nám odporučili bylinkový odvar z očianky a známi odporučili kvapky do očka(4x denne) OcuFlash, je to veľmi dobrá kombinácia a malému sa po 3 dňoch používania začalo očko zlepšovať, teraz už len doliečujeme. Samozrejme, ešte aj odsávame hlieny z nosíka, lebo kvôli nim sa ten kanálik upcháva. Pediatrička nám na poradni predpísala ophtalmoseptonex do oka a nasivin do nosa, ale to nam nepomohlo.

norulakp
9. mar 2015

Damy, nas syncek mal 4 mesiace skarede ocka plne zlteho "hnisu". Obcas to bolo lepsie, obcas horsie. Dostal rozne kvapky, antibiotika. Nic nepomahalo. Nastastie sme po 4 mesiacoch natrafili na skveleho ocneho lekara. ktory nam vysvetlil a ukazal situaciu na obrazku. A poradil, co mame s tym robit. Do 3 dni problem prestal, netrebalo ani antibiotika, ani prepichovanie ani nic. Zbytocne davate malemu dietatku do oci antibiotika, lebo to problem nikdy neodstrani. Je to cisto mechanicka vec, ktoru treba odstranit. V pripade zaujmu Vam poradim. Nie je to sarlatanska rada, ale od ocneho lekara a u nas fungovala.

motlik66666
4. máj 2015

Neviete mi poradit dobreho ocneho lekara v KE na prefuk ocnych kanalikov? Dakujem za vase odpovede

ivetoy
29. júl 2015

teraz neviem,kanalik sa preplachuje ci prepichuje??

laura0107
29. júl 2015

My sme riesili toto iste...po 5 ich antibiot.kvapkach, 2 prepichovaniach to v 5.mesiacoch z jedneho dna na druhy same preslo...je to o nervy...ale vraj to v 90% same prejde...