Ako prebieha gastroenterologické vyšetrenie u detí (7rokov)?

albi3008
6. nov 2019

Ahojte. Prosím vás vie mi niekto povedať, ako prebieha gastroenterologické vyšetrenie u detí? Nemyslím malé bábätka, ale staršie deti, konkrétne syn má 7 rokov. Dávajú aj deťom tie hadičky? Ďakujem

mmoonna
6. nov 2019

Moja neter mala asi deväť rokov, keď jej najprv z krvi zistili protilátky na celiakiu. Preto išla na gastro a tam jej dávali aj tú hadičku. Ale nie pri plnom vedomí, myslím, že jej dávali rajský plyn alebo niečo také. Zvládla to v pohode. Odvtedy už na tú hadičku nebola, chodí už len na krv na kontroly. Držím prsty

somtuporady
7. nov 2019

@albi3008 ja som bola v 8mich rokoch na hadičkách, aj na gastro aj na kolono....neuspavali ma ani nič. Robili mi to pri vedomí, kolonoskopiu nedokončili - lebo ako male decko, velmi ma to bolelo a plakala som jak tur, tak to odložili a dokončili pri celkovej anestézii.

albi3008
autor
7. nov 2019

@somtuporady
@mmoonna ďakujem vám. Nás trápil kašeľ, mesiac bol syn doma. Zistili mu na plucnom mykoplazmi. Nasadili antb a po liečbe výsledky v poriadku. No ešte počas liečeby nás poslala na krčné, imunológiu a gastro. Žiaľ nám dali termín az mesiac na to (čiže teraz). Syn je uz v poriadku, no pľúcna povedala, ze uz nech má komplexné vyšetrenia. Na krcnom mi zas dr vravela, ze načo nás posiela, ked sa potvrdili mykoplazmi, liečil sa a výsledky sú ok. Preto chcem vedieť, ako prebieha to gastro, lebo ak aj takým deťom dávajú hadičky, nebudem ho trápiť a stresovať. Určite mu to nedám.

mmoonna
7. nov 2019

Ahoj, ale zase tie hadičky nedávajú všetkým deťom. Ja som tam bola so synom. Mal vtedy len asi štyri mesiace. On kakal krv a bola som riadne vystrašená. Detská lekárka mi stále hovorila, že má trhlinku v zadočku. Ale trvalo to asi mesiac, okrem toho strašne často kakal a mal až do krvi zaparenú ritku. Potom mala naša lekárka dovolenku, boli sme u zastupujúcej a tá nás hneď vyslala na gastro, že žiadnu trhlinku nemá. No a na gastre mu len urobila sono a podľa príznakov skonštatovala, že to bude alergia na bielkovinu kravského mlieka. Zmenila mu mlieko a je v poriadku. Takže si myslím, že na to prvé vyšetrenie choď a uvidíš, čo ti povie. Nebudú mu hneď dávať hadičky, to by musel byť nalačno a to by ste dopredu vedeli, že mu to idú robiť. A keďže mu teraz už nič nie je, tak podľa mňa sa s ňou len porozprávate.

somtuporady
7. nov 2019

@albi3008 na konzultáciu podľa mňa v pohode choď aj s malým, oni ti nespravia tie vyšetrenia na počkanie, ak by chceli objednať odmietnes, a pri najhoršom mu pomačkaju brucho či ho neboli na dotyk, spravia výter, neboj nebudú ho trápiť 🤗