Ako sa rýchlo zbaviť kašľa?

tatiana1329
17. jún 2021

Ahojte. Prosim nejaky overeny recept ako sa co najrychlejsie zbavit kasla. Nema niekto? Samozrejme ze sirup na kasel uzivaju ale nieco domace co zabera? Dakujem

katkamatka7
17. jún 2021

@tatiana1329 Domáci recept starých mám : čerstvú cibuľu nakrájať na kocky, pridať med a nechať odstáť, cibuľa pustí šťavu. Cez gázu pretlačiť šťavu a piť. Skladovať v chladničke.

tatiana1329
autor
17. jún 2021

@katkamatka7 ako dlho taketo nieco mozem skladovat v chladnicke?

zuzzinkaa
17. jún 2021

@tatiana1329 ja tak každé tri dni spravím nový cibuľový sirup, ak ho samozrejme nevypijeme skôr. Dávame si tak 1-2 lyžičky 3x denne. Do troch dni je po kašli.

tatiana1329
autor
17. jún 2021

@zuzzinkaa dakujem. Kupim med a spravim lebo deti strasne kaslu a nemam pocit ze by sirup od kaslu zaberal.

katkamatka7
17. jún 2021

@tatiana1329 Povedala by som, že v chladničke do troch dní spotrebovať. Ale myslím si, že ak dáš do mraziaka, tak pol roka alebo rok. Ak použiješ jednu cibuľu, od oka dve PL medu. Tá dužina sa dá spotrebovať aj inak. Na hrdlo len tá tekutina, podobná sirupu. Podobne sa dá s cesnakom, ale ten dokáže byť ostrý. Cibuľa aj cesnak majú v sebe alicín, antibiotikum.

maris5
17. jún 2021

Ja som pred 2 rokmi kaslala uz 4. mesiac, nic mi nezaberalo. Doktorka mi predpisala Erdomed do 2 dni bolo po kasli.
Ale ked sa mi este len rozbieha kasel tak si dam stoptussin, ten mi ho zastavi este na zaciatku.

matarka
17. jún 2021

https://www.popradske.sk/blog/tymianovy-sirup-r... Nam vyborne funguje tento, navyse detom velmi chuti. Uz som robila aj s medom namiesto cukru, ten bol redsi.

tatiana1329
autor
17. jún 2021

@matarka dakujem. Mam uz urobeny ten s cibulou ak nezaberie skusim tento