Ako urobiť ovsený kúpeľ pre trojmesačné bábo?

lulu090
16. feb 2013

vie mi niekto poradit ako urobit ovseny kupel pre 3. mesacne babo s atopickym ekzemom? myslim, nejaky receptik. dakujem

drobcek26l
16. feb 2013

@lulu090 Prepáč s receptom ti neporadím, ale chcem sa spýtať že kto ti to poradil, myslím taký kúpeľ. Sama som atopička a po mne aj môj drobec ale nikdy som o tom nepočula.

ally83
16. feb 2013

Ahoj. Ja malej kupujem v lekárni Ovsený kúpeľ. Nemusíš nič robiť iba ten prášok vysypeš do vaničky. Na jedno použitie stačí polovica vrecka. Takže celý balík ti vydrží na 12 kúpeľov a stojí to približne 4 eurá.

evka4
16. feb 2013

@lulu090 do bavlnenej plienky daj hrst ovsenych vlociek, plienku zatoc, aby sa z nej vlocky nesypali a tento batoztek das do rohu vanicky. voda sa ti zafarbi na bielo a ovseny kupel je hotovy 🙂 po kupeli dieta nesprchuj, len jemne poutieraj.

lulu090
autor
18. feb 2013

@drobcek26l citala som na nete toho uz tolko, az som sa docitala aj k tejto informacii. tiez som pocula, ze aj v Smrdakoch (ja tam liečebna atop.ekzemu) tento kupel vyuzivaju v ramci liecby. mimochodom ja som tiez od malicka atopicka, ale po prvom porode mi ekzem "zazracne" zmizol, no teraz ho dostal moj maly drobcek ☹

lulu090
autor
18. feb 2013

@ally83 ,@evka4 dakujem velmi pekne za vase typy. viem o tom kupeli z lekarne, len zatial ho nikde, kde som bola, nemali 😉

drobcek26l
19. feb 2013

@lulu090 Aha tak ďakujem fakt som o tom ešte nepočula. Keď som bola tehotná tiež mi exém zmizol ale teraz je to zase tam kde aj pred tým. Náš malý ho má tiež ale snažila som sa mu to nejako podchytiť už od narodenia a zatiaľ sa mi to celkom darí, tak je to dobré. Len dúfam že to tak aj zostane. Držím Vám obom palce. 🙂

lulu090
autor
19. feb 2013

@drobcek26l ako sa ti podarilo "udrzat ekzem na uzde" u maleho? ja momentalne len mastim a mastim do zblbnutia a niekedy je to lepsie, no inokedy ani neviem preco, je opat sama vyrazka. dnes sa mi podarilo zohnat ovseny kupel v doze (z lekarne) zajtra ho ideme vyskusat. necakam zazraky, no dufam, ze sa mu priznaky trocha zmiernia. drzim palce aj ja vam, lebo viem, aka je to patalia s tym ekzemom 😉

drobcek26l
20. feb 2013

@lulu090 No mne sa malý celý vyhádzal keď sme prišli domov z pôrodnice. Mal také červené suché mapy na rúčkach a telíčku. Boli sme u našej lekárky a tá ma odbila že je to len sebaroická dermatitída, ale moja mama mi povedala, že to vyzerá presne ako atopický exém keď som ja bola malá. Tak som sa zľakla, a na svoju žiadosť som obehala kožných. Dostali sme fenistil kvapky a takú tú hnedú mastičku myslím že ichtamol alebo ako sa to volá. S tým som ho každý večer natrela a do týždňa to zmizlo. No a celého som ho premasťovala modrou indulónou stále dokola chúdatko. Trvalo to asi tri mesiace čo bol stále taký suchunký, ale teraz máme pol roka a je to zatiaľ fajn. pokožka sa mu vyliečila len sem tam sa nám niečo začervená, ale to natrieme tým hnedým a potom to zmizne. No a stále dookola ho mastím. teraz používam na celé telo Niveu sensitive a na tvár indulonu, no modlím sa aby to nenabralo také rozmery aké som mala ja keď som bola malá. A ešte spomeniem že stále mu dávam fenistil kvapky, vraj mu ich mám dávať do 8 mesiacov, že mu to vytvára imunitu.

lulu090
autor
21. feb 2013

@drobcek26l dakujem za navod, aj my sme dostali od koznej ichtamolovu mast, no kazala mi natierat len ked ma nejake miesta zacervenene a tie such len donekonecna premastujeme, ale asi zacnem intenzivnejsie pouzivat tu mast. este sa ta opytam, ci nemas po pouzivani tej maste problem vyprat oblecenie, lebo mne to neide uplne vyprat, ale to je len taky detail, lebo ak mu to pomoze tak je mi jedno, ze to neoperiem 🙂 . Ako pouzivate fenistil, myslim kolko kvapiek denne. My sme ho nedostali, no aj toto by som skusila. dakujem

drobcek26l
21. feb 2013

@lulu090 Hej aj ja mám problémy s praním, ale už som si na to zvykla. Fenistil dávam od narodenia podľa Kilogramov 3x denne a toľko kvapiek koľko má bábo kg. Teda náš malý má teraz 7 Kg tak dávame 3x denne po 7 kvapiek. Inak myslím si že práve vďaka tomuto fenistilu je malý taký aký je že to zvláda, a asi to pomáha dobre aj na imunitu, lebo musím si zaklopať ale má pol roka a ešte ani raz nebol chorý. A to ja z manželom sme sa už pri ňom vystriedali aj s chrípkou aj so zápalom priedušiek a on nič. 🙂 A informovala som sa o tom že vraj to niesú návykové kvapky a môžu sa užívať aj dlhodobo, tak ja plánujem asi tak do 9 mesiacov a potom uvidím čo bude ak ich vynechám.

zuzkalujza
21. feb 2013

Aj moja dcérka má atopický ekzém od narodenia. Nám zabralo toto: Ovsený kúpeľ - z lekárne už zarobený, modrá indulóna často krát cez deň, teraz sme prešli na kyselinu mliečnu. Tú nám však predpisuje kožná lekárka. Lieky som nedávala žiadne a ani nedávam. Ale čo nám pomohlo o 90% zlepšiť stav je sušička na prádlo. Malej som prala všetko v Lovele, bez aviváže a 2 krát po sebe. (ten druhý bez Lovely ) No nič nepomáhalo. Bola celá fľakatá a strašne vysušená. Potom sme kúpili sušičku na prádlo. A všetko sa strašne moc zlepšilo. Nikdy som neverila koľko ešte špiny a prachu je na čerstvo opratom prádle. Nekutočné niečo skoro som odpadla. Ale od vtedy máme viac menej pokoj. Veľmi odporúčam. Viem, že je to veľká vstupná investícia no oplatí sa to.

drobcek26l
21. feb 2013

@zuzkalujza Pokiaľ to pomôže všetko treba vyskúšať. ďakujeme za radu 🙂

zdravienka07
11. jún 2013

Ovsenná kúpeľ sa dá objednať na stránke http://www.moje-travenie.sk/obchod/action/produ... - aj väčšie balenie,
dobré je pridať do kúpeľa ja srvátku : http://www.moje-travenie.sk/obchod/action/produ...
ja som s tým veľmi spokojná !!

mirka712
19. mar 2016

Co robíte keď sa kúpeľ dostane do oci

morandia
21. mar 2018

Nesmie sa dostat do oci?