Alergia na lieskovce

tetkabetka
1. sep 2013

Chcem sa spýtať, či máte niekto skúsenosť s alergiou na lieskové oriešky, že ako sa to prejavuje. Ide o moju 2 ročnú dcéru. Včera sme odtrhli zopár lieskovcov zo stromu, zjedla možno 4. Bolo to poobede a odvtedy nič podozrivé až na druhý deň ráno sa povracala, všetko ostatné strávené, len tie lieskovce tam boli. Ale má zároveň odvtedy aj teplotu vyše 38. Tak teraz neviem, či to prisúdiť náhode, že je to "len" nejaká viróza, alebo je to alergická reakcia. Manželovi robia tiež problém, ale len vo väčšom množstve, vtedy ho začne drhnúť v krku, inak v pohode.

domin85
1. sep 2013

@tetkabetka Ahoj, alergiou na lieskovce (okrem ineho) trpim cca od svojich 10tich rokov. U mna je to ale dosledok tzv. krizenych reakcii. Nicmenej ale, prejavuje sa to u mna skrabanim v hrdle a palenim jazyka, ale alergie sa mozu prejavit aj davenim, vyrazkou, po mrkve mi napr. zvykne zbordoviet dekolt a velmi to svrbi... Skus zajst za alergologickou, poradit sa s nou, ci tiez nemoze ist o komplexnejsiu alergiu. Ak je to iba alergia na orechy (ziadne pele, roztoce, prach, ine potraviny) velmi jednoducho to zistis ak malej uplne vysadis lieskace a zrazu bude bez priznakov. Problem orechov je ale v tom, ze nestaci nekupovat orechove zmesi, oriesky su v cokoladach, nutelle, v mnohych mnamkach je lieskovoorieskova pasta, kolace, zakusky, dokonca si musim davat pozor aj pri szroch ked si chceme k vinku kupit nieco lepsie, niektore su obohatene o orechy- to na mna predavac obvykle kuka jak puk ked sa pytam aky druh orechov 🙂
Ak sa ukaze ze to je alergia, nevesaj hlavu, da sa s tym naucit krasne zit, zvykla som si automaticky preberat jedlo, nijakym sposobom nemam po tych rokoch pocit, ze by ma to obmedzovalo- proste niekomu nechuti spenat, ja nemozem zas nieco ine 😉
Prajem vela stastia a hlavne zdravie malej!

simca06022011
1. sep 2013

Podla mna sa porad s pediatrickou a potom alergologickou, orechy ako take sa tazko stravia aj ked clovek nema alergiu, staci ich menej pozut a vyjdu tak ako prisli... cize vobec to nemusi byt alergia. Ak aj je, tak zase to nie je take strasna alergia, urcite sa s tym bude dat zit, iba si treba davat pozor.
Podla mna jej bud podrazdili zaludok (ale to by podla mna mala skro bolesti brucha) alebo je to skor viroza. Niekto nemusi mat alergiu na orechy a ked ich zje (ako ja ked si dam mandle vo vacsom mnozstve) tak ma priserne boli brucho, proste mam citlive creva a tie orechy ma "skriabu".

janinah
1. sep 2013

podľa mňa je to viroza,syn ju teraz má tiež, a tie lieskovce sa k tomu len náhodou priplietli...kukni hrdielko,či má červené