Atopický ekzém a hadia masť pre 16-esačného

kristind
18. jan 2021

Ahojte baby, malý 16 mesiacov má atopický ekzém. Má to síce 'len' malé miesto pod kolenom, ale v poslednom čase ho to veľmi svrbí. Už neviem, čo mu nato natrieť. U kožnej sme boli. Svokra radí hadiu masť, ale upozorňujú, že od 3 rokov pre deti. Nemáte niektorá skúsenosť či bx mohlo aj mladšie dieťa? Alebo nemáte niečo iné úplne, že moc moc overené? Skúšali sme La roche posay lipikar celú radu, ovsený kúpeľ, dve maste od kožnej, bepanthen sensiderm, modrú indulonu... Keď ho umyjem a natriem v iným ako la roche, začne sa mu ekzém robiť aj na ramene a v ohybe rúčky. Za každú radu budem vďačná

emv
18. jan 2021

@kristind ja mám atopický ekzém od narodenia a dcérka ho zdedila tiež... Na začiatok, skús používať olej do kúpeľa, aby sa mu stále premastovala pokožka, a najlepšie sú robené maste, miešané od kožnej. Žiadne značky, krémy, nič z drogérie, ... Skrátka obyčajny mastný zarábany krém od kožnej...
Ďalej je dôležité vyvarovať sa veľkému množstvu potravín. Ak to dodržis, máš na 70 percent vyhrate.

qqqqqqqqq
18. jan 2021

@kristind
Ahoj,pozri grahams natural.tento mesiac je dokonca v akcii nejaky detsky krem..my pouzivame od nich krem pre atopikov

kristind
autor
18. jan 2021

@emv mali sme požičanú mliečnu masť. Tam mi prišlo dokonca, že sa mu to zhoršilo. Ichtyolovú masť máme zarábanú. Po pár na tretiach lepšie, ale potom to má červenšie. Nepozorujem ani zmeny v rámci jedla. Aj olej do kúpeľa sme dávali. Premýšľam ešte nad návštevou alergológie. Tiež som alergik, ale ekzém nemám. Ale ďakujem 🙂

kristind
autor
18. jan 2021

@emv máme od kožnej fucicort. Ten mu zaberie vždy, ale len na chvíľu. Predtým ho to nesvrbievalo, ale posledné dni sa stále škriabe a ani žiadna zmena v strave, nič. Teraz papá pár vecí dokola, lebo má svoju chvíľku 😄

ivka219
11. máj 2021

Mam overenú telovu kozmetiku s Colostrom, mam obe dcéry Atopicky a po ekzém ani stopy

ivanaa346
17. jan 2024

@kristind Prosím ako ste dopadli s exemom ,ešte ho má ci už nie ? Ak nie ,vo pomohlo ?

kristind
autor
9. feb 2024

@ivanaa346 nakoniec sa to naozaj začalo strácať samé, keď mu vyšli všetky zuby. Keď to mal zlé, tak kortikoidovy krém od kožnej. Museli sme prestriedať krémy, lebo všetko malo účinok len na chvíľu. Nakoniec super zabral nechtikový sebamed. Potom sme prešli na niveu a teraz sa vraciame k sebamed lebo ho stále svrbí chrbát.