Červená suchá koža okolo pusinky u 10-mesačného dieťatka

michaelove22
14. dec 2022

Ahojte, prosim Vas poradte co by mohlo zabrat na takuto podrazdenu kozu okolo ust 10m chlapceka, ma to cca 2 mesiace, a nie a nie zmiznut...vyskusala som xy masti, Bioderma ABC peri oral to dokonca zhorsila, dalej LA Roche posay lipikar ekzema, Eucerin balsam na atopicky ekzem, jedine co trosku pomoze kym to je natrete Bepanthen sensiderm...mali sme uz aj kortikoidovy masticku od koznej ale ta to najprv liecila, potom to strasne ocervenelo :( nema to nikde inde len na tvaricke...zaujimala by ma pricina, snad to nebude ekzem alebo prejav alergie..mozno reakcia na slinky, chlad..vsetko obzuva, cumlik moc nema, len na zaspavanie...dakujem za rady🙂

ada309
14. dec 2022

@michaelove22 moja ma 4m a podobne... ja si myslim,ze mane Atopicky ekzem

syslik81
14. dec 2022

mne pride len ze to ma zo slin ..ako xy deti ... snazit sa to udrzat suche .. a ak je to zle bepanhen..zbytocne patlat xy kremov ...

michaelove22
autor
14. dec 2022

@ada309 a ma to aj inde na telicku ci len na tvaricke?

michaelove22
autor
14. dec 2022

@syslik81 verim tomu ze to je len zo slin 🙀

fazulkaaa
14. dec 2022

@michaelove22 nas 16m ma presne to iste a tiez sme uz vsetko vyskusali. Niekedy rano to ma trochu lepsie ale pocas dna sa to zhorsi. Ja myslim,ze to bude tym ze si dava prsty do ust a zuby mu idu...

ada309
14. dec 2022

@michaelove22 zatial len na tvaricke... ale tiez jej idu zubky a ruky nonstop v ustach, slinta jak bernardin

michaelove22
autor
14. dec 2022

@fazulkaaa verim tomu, ze nic vaznejsie..aj mojmu sa to zvykne menit..len jemu natret tvar to je koniec 😀 vacsinou krem rovno zje alebo si ho osucha do oblecenia/mna a pisti.. najlepsie v kociku alebo ked zaspava a uz je v hladinke alfa

lilke
14. dec 2022

Nezacalo to pridaním konkrétneho prikrmu? Možno je alergik na nejaké jedlo. Alebo neozuzlava niečo, čo je nevhodné, a toto mu robí "chémia"?

michaelove22
autor
14. dec 2022

@ada309 pokial to je len na tvaricke je dobre..atopicky ekzem byva aj na tele

michaelove22
autor
14. dec 2022

@lilke skusim to viac odsledovat, ale nezda sa mi

dadka128
14. dec 2022

@michaelove22 nám dr predpísal locoid hormonálna masť, ale najskôr by som si to odsledovala ci to nie je alergicka reakcia na nejaku potravinu alebo chlad .. ak nie smer k lekarovi

lorika6988
14. dec 2022

My sme mali tiez ale nie az take skarede. Podla nasej pedi mala seboreu, detsky zapal koze alebo tak nejak. Poradila nam holtov krem. Docela pachne. Davali sme to na noc ked isla spat. Porad sa s pedi alebo s koznou radsej

nikpa
14. dec 2022

@michaelove22 a toto je tá najhoršia fáza? Alebo aj inak, horšie to zvykne vyzerať? Mne to tiež príde ako atopicky ekzém ale to by kožná určite spoznala.

lorika6988
14. dec 2022

A este dodam ze nam vravela ze to nema s potravou nic spolocne. Nasej tiez zacalo vtedy ked jej isli prve zubky stvornozkovala. Takze slinky plus prach spina zo zeme vsetko do pusy...

michaelove22
autor
14. dec 2022

@nikpa bolo to este kusocek cervensie, ale toto je take horsie

michaelove22
autor
14. dec 2022

@dadka128 uz sme boli u dr, predpisala kortikoidy zase len :( mna by najviac zaujimala pricina

katarinka89
14. dec 2022

@michaelove22 nechaj jej to vysušiť. Tými mestami jej to len upchavas . Max by som posielala repikom

michaelove22
autor
14. dec 2022

@lorika6988 a zmizlo to ked sa potieralo Holtovym kremom? Uz to nema malinka?

katarinka89
14. dec 2022

@michaelove22 nebol chorý? Mojim sa takéto urobilo po teplotách s kašľom.

michaelove22
autor
14. dec 2022

@katarinka89 nie, nebyva chory vlastne ani..uz to ma 2m vkuse :(

panda6
14. dec 2022

Fenistil kvapky si neskusala?

michaelove22
autor
14. dec 2022

@katarinka89 mozem skusit ten repik len zo 3 dni

michaelove22
autor
14. dec 2022

@panda6 to zatial nie, diki za typ

nikpa
14. dec 2022

@michaelove22 skús hypermangan, to pekne ukľudnuje a potom Zinková mast alebo aj Holtov krém je dobrý. No každému niečo iné zaberá, treba skúšať 🤷

panda6
14. dec 2022

@michaelove22 ak by pomohol a preslo by, skusila by som sledovat jedlo. Len tak ma napadlo - vlhcene obrusky niekto na utretie tvare pouziva. Mojej dcere vadila jedna znacka uz si nepamatam

michaelove22
autor
14. dec 2022

@panda6 uz par mesiacov vlhcene na tvaricku nie, len cistu vodu..rozmyslam ze skusim aspon den len mlieko ze by pil a povedze prikrm cisty zemiak..ci bude zmena..snad neumre od hladu🙂))

lilke
14. dec 2022

@michaelove22 1 deň vyradiť potravinový alergén nepomôže, aby si videla uzdravujucu reakciu, musel by byť aspoň týždeň. A naopak vysyp po alergene zväčša do 3 dní, tiež nemusí byť okamžite.

dadka128
15. dec 2022

@michaelove22 sak som ti napisala co môže byť príčina, potravinová alergia alebo alergia na chlad, hlbsie ti to tu už nikto nepovie, sú to už len doktori... A co ti povedal doktor?

michaelove22
autor
15. dec 2022

@lilke tak to je velmi tazko potom zistovat tymto sposobom...u maleho dietata..na noc sme to natreli Forever firstom a propolisovou mastickou s aloe a je to skoro prec, neveriim 🫢

michaelove22
autor
15. dec 2022

@dadka128 vsak ano, ale su to len dohady..aj doktori zatial maju len hypotezy kedze mu testy nerobili ziadne, nie je to asi take easy u ani nie rocneho dietata..ked mu to zmizne na jar viem ze to je alergia na chlad...pri tych potravinach to bude tazsie ak to nezmizne..ale potravinove neznasanlivosti sa prejavuju na licach, a atopicky ekzem aj na tele...mna zaujimali konkretne skusenosti mamiciek, preto som sem pisala..