Atopický ekzém a prírodné preparáty?

adel_234
9. okt 2019

aké máte skúsenosti s prírodnými preparátmi na atopický ekzém? kortikoidy máme len lokálne pri vážnych stavoch, nechcem dávať dieťaťu veľa chémie, ak je bezpečnejšia alternatíva

sonnenshein
9. okt 2019

Skus SkinCap, predavaju v lekarni ako krem, gel, aj spray. Trpim tym od narodenia, ale toto je okrem Dithiadenovej kury (rozumej 3x denne injekcie) jedine, co mi zabera. Kortikoidy som jedla ako cukriky, NIC.

squirrels
9. okt 2019

Dulcia má fajn zloženie, vyslovene na atopickú pokožku majú toto: https://www.dulcia.sk/prirodna-kozmetika/balzam..., ale synovi pomohol ich hojivý balzam (https://www.dulcia.sk/pre-najmensich/jemny-rege...). Na noc som ho natrela a ráno o niekoľko stupňov lepší stav pokožky.

veronika_belisova
9. okt 2019

pozri v lekárni aj stopalerg, sú to tabletky, ale prírodné a môžu ich aj deti

prevenar
9. okt 2019

@adel_234 ziadne preparaty ti nemozu ,,, jedna sa o autoimunitne ochorenie . jedine co ma sancu realne pomoct je zmena stravy .

janage
9. okt 2019

@adel_234 my tiez skin cap cez net je ale omnoho lacnejsi ako v lekarni, potom vitella ictamo, a ked uz ma vazne zle kortikoid, ak praskliny ilaugen gel alebo unigel. Linola fett a klasicka modra indulona. U nas na roznych miestach tela rozny ekzem takze aj tri kremy pouzijem pri jednom masteni. Vsade iny. A kupele. Ovso s olivovym olejom, sol z mrtveho mora, bahno z mrtveho mora, hypermangan, sira. Moja ma momentalne najvacsi problem s palcami na nohach a prstami na rukach. Raz jediny zabudnem pomastit a kym pride zo skoly ma krvave praskliny.

janage
9. okt 2019

@adel_234 ale bud opatrna lebo ja mam dvoch atopikov a maju iny priebeh a inak reagovali na liecbu ci maste. A mali aj stravu upravenu a nepomohlo.

3petka
9. okt 2019

@prevenar súhlasím strava je gro... vidím na mojom. Ako sa vyhýbame potravinám ktoré mu robili zle tak bez problémov, ak sa náhodou k nemu niečo dostane automaticky sa mu vyhodí exem...

brita7777
9. okt 2019

mne sa osvedcil Cetaphil...ja mam skor seberoicky problem, ale v zasade je to pribuzne...tiez bioderma ma dobre veci...Cetaphil je pre decka od 6m, mozno trosku drahsi no oplati sa...no musis byt dosledna s natieranim...zozenies v lekarni alebo cez notino

brita7777
9. okt 2019

pri ekzemoch je to o tom, ze to treba zvlhcovat tymi kremami...samozrejme sladke je nepriatel ale vsetko s mierpu...je to sice autoimunne och, ale da sa to potlacit do stratena...zvykne sa to zhorsovat pri strese a tak

majkasmih89
9. okt 2019

@adel_234 moja sestra mala atopický exém pred rokom vek 20 a kamarátka nám odporúčila aloe vera produkty od firmy LR...takže ich začala užívať lokálne nakoľko konopný krém jej robil zle a rozširovalo sa jej to ďalej...keď ich používala tak sa jej to pekne hojilo...v postupke sprej s aloe, concentrate a potom už na dohojenie krém s aloe... je tam aj na pitie aloe s prídavkom kolagénu aby sme to podporili aj z vnútra a tiež kolostrum z prvého dojenia....veľmi pekne sa nám to zahojilo a sme radi ;) pre viac info mi napíšte a kľudne poradím ;)

majkasmih89
9. okt 2019

na doplnenie môžu to používať aj deti od jedného roku nakoľko sa jedná o bio produkty ;)

ydnew
9. okt 2019

@adel_234 Riešiť vnútro plus skin cap na ložiska a kozmetiku od a-derma ,kortikoid sme ani nevideli a sme na tom poviem dosť dobre

prevenar
9. okt 2019

@3petka no ved to .. musite to vylucit na 100% a nesmie sa k nemu nic "dostat" 🙂

adel_234
autor
10. okt 2019

@janage vďaka

adel_234
autor
10. okt 2019

@sonnenshein ďakujem, aj ja sa bránim kortikoidom :(

adel_234
autor
10. okt 2019

@majkasmih89 dakujem, skusim

adel_234
autor
10. okt 2019

@veronika_belisova dakujem, uz som o nom pocula, vyskusame

telly4
10. jan 2024

@sonnenshein dobry den prosim este stale pouzivate skin cap? dakujem krasne

sonnenshein
11. jan 2024

@telly4 Pekny den, ano, stale je to jedine, co funguje...

rebeka7501
11. jan 2024

@prevenar presne tak, vlastné skúsenosti.

tramtada31
11. jan 2024

@telly4 najlepsie sú tieto prirodne masla na atopicky ekzém https://pimp.sk/kategoria-produktu/slahane-masla/ mávam každú zimu problem a tieto masla mi za tyzden úplne stiahli všetky prejavy. Majú garanciu kvality, keď nebudete spokojna s účinkom, vratia peniaze, takze treba vyskusat. Ako uplna topka za mna.

telly4
12. jan 2024

@sonnenshein prosim a ako casto si ho aplikujete, ja mam problem hlavne oblasti tvare okolie ust a oci. Ked ho nejaky cas nedavate zhorsi sa to? dakujem krasne

telly4
12. jan 2024

@sonnenshein ja sa trochu obavam ze v tom su tie kortikoidy aj s tymi uz mam bohate skusenosti 🥺🥺🥺.

jesenzima
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sonnenshein
13. jan 2024

@telly4 Je to krem, alebo spray, vyber si co Ti lepsie funguje.
Asi tyzden niekolkokrat denne, kym mi zmizol eksem, a odvtedy len podla potreby - jeden spray mi vydrzi zhruba 3 mesiace.