Bábo malo priberá

mia_142x
26. mar 2022

Ahojte poraďte mi mala sa narodila 37 týždni pustili nás domov ako sa má všetko bolo poriadku.a začali sme chodiť do poradne každý týždnen stým že nepriberá a keď priberie tak len 10 dg a stále nemá ani pôrodnú váhu a to bude mať 5.4 mesiac a utorok idem snou znova do poradne stým že ak nepriberie alebo málo priberie tak pôjdem snou ležať bojím sa.ci takéto detičky čo sa skôr narodenia môžu mať priberaním ťažkosti.lebo papá každé 3 hodiny nekojim ale kŕmim umelým mliekom.tak mi skúste napísať vaše názory ďakujem

gabika128
26. mar 2022

@mia_142x koľko váži? 100g týždenne zase nie je úplne nič . Koľko vypije mlieka?

abbey1
26. mar 2022

Moja bola narodená v termíne a tiež len takto priberala, ale bola dojčená. Doktorka vždy smerovala pokrok dieťatka. Váha nebola hlavným ukazovateľom.

primadona
26. mar 2022

@mia_142x mne sa malá tiež narodila predčasne s váhou 2170g a teraz mala mesiac a má 3120g tiež som ju kojila len 2 týždne ale dokrmovaná je od narodenia umelým mliekom

danielahamar
26. mar 2022

Za týžden priemer má byť 200g, takže 100 nie je ozaj málo, nie každé dieťa musí pribrať kilo. Aké mlieko papa?

diamond007
26. mar 2022

@mia_142x Krista ženy prestaňte sledovať tabuľky a sledujte len svoje deti!!! Prosperuje? Áno. Priberá? Áno. Tak nehľadajte problémy kde nie sú! Každý človek je iný, tak bude mať menej kíl, to vadí tebe či lekárke? Ak tebe, ries si to v hlave, ak lekárke, jej do toho nič ak rastie a hmotnosť ide hore.
Prečo vás musia lekári nonstop strašiť? Nemáte ústa aby ste povedali tiež svoj názor rodiča?
Moja staršia mala pôrodnú váhu 3kg v 41tt, v polroku mala 5.2kg a v roku 8kg. Pre niekoho malo, pre mňa dostatočne.

deti95060810
26. mar 2022

moja dcéra priberala málo, alebo dokonca nič.... sem tam sme išli aj do mínusu. Samozrejme riešil to aj pediater, nakoniec sme skončili na neurol.

lukina20
26. mar 2022

@mia_142x ahoj mozem sa opytat kolko mala povodnu vahu a kolko mala na poslednej poradni? Rsp aky vahovy ubytok mala po narodeni?
Lebo za mna ak pribera a prosperuje, tak neviem co s vami v tej nemocnici chcu robit, asi len vazit pred a po krmeni. Niektore deti proste nie su tabulkove. A donoseny plod je od 38tt, cize 37 je asi taka hranica.

gabika128
26. mar 2022

Inak mi aj napadlo, mne sa malá narodila s váhou 2600, po mesiaci mala tie 3 kg, ale v prepúšťacich papieroch z nemocnice sa pomýlili a napísali jej 3600 pri narodení 😅 bola komplet na umelom mlieku.

jazula
27. mar 2022

@deti95060810 Môžem sa len spytat - aj povedali, prečo na neurologiu pri slabom priberaní?

Nám sa teraz pedi vyhráža neurologiou (sklz vo vývoji hrubej motoriky), ale slabšie priberanie nikdy neriešila, malá pekne rástla do dĺžky a bola čiperná, tak vraj od nej nemôžme chcieť všetko. Teraz má 10,5m a cca 8 kíl.

domireb
27. mar 2022

@mia_142x moja priberá máličko, niekedy 100g týždeň, niekedy 75g za týždeň. Má 5 mesiacov, ledva 6 kíl, narodila sa 3050. Bola kojená, teraz na UM, rovnako slabo naberá. Proste nezje viac, je zdravá, prospieva, zvedavá, šikovná, krvný obraz dobrý, papá už príkrmy, máličko, ale zato s chuťou. Proste niektoré deti priberú viac, niektoré menej,nemôžu byť všetky podľa tabuliek. Prečo máme jedna 50kg, jedna 100kg, jedna priberie aj zo vzduchu, jedna ani keby zjedla celé prasa.. nestresuj, nesleduj každý gram, každé ml, skôr by som sa opýtala ešte nejakého pediatra, lebo 10dg mi nepríde tak žalostne málo, to by sme s mojou už 5 mesiacov ležali v nemocnici