13 mesačná dcéra váži 15 kg. Môže priberať z nočného dojčenia?

Zodpovedané
21. jan 2022

Dobrý deň,

13 mesačná dcérka je dojčená od narodenia. Umelé mlieko a cumeľ odmieta. Príkrmy sme začali dávať po 4. mesiaci, papá priemerne. Nepapá žiadne sladkosti, všetko zdravá strava v primeraných množstvách.

Problém je v tom, že váži skoro 15 kg (pôrodná váha bola 3,6 kg a od narodenia priberala rýchlo). Dojčená je už dlhšiu dobu len na zaspávanie. Aktuálne má dva spánky cez deň plus večer. V noci sa neustále budí a znovu ju uspí opäť len dojčenie (niektoré noci aj každú hodinu).

Môže priberať práve z nočného dojčenia?

Mala by som dojčenie obmedziť?

Vyšetrenia krvi nepreukázali žiadny hormonálny či iný problém, čo sa priberania týka. Dcérka ešte nechodí, takže nemá priestor spáliť kalórie.

Ďakujem

Dobrý deň,

úprimne si to nemyslím, skôr by som sa zamerala na to, čo je podľa Vás údaj, že zje tak priemerne v primeraných množstvách.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička