BERA - vyšetrenie sluchu

minie1604
3. mar 2022

Ahojte,

Prosím má niekto podobnú skúsenosť? Malému nenamerali uška v pôrodnici… potom sme išli na BERu vyšetrenie kde mu zistili že má za bubienkom plodovu vodu a mame prísť o mesiac. Po mesiaci sme prišli - pravé 90db aj 35db v poriadku a ľavé 90db v poriadku a 35db po opakovanom meraní nenamerali. Poslali nás teda na Kramáre, kde mame termín 15.3.

Prosím máte s tým niekto skúsenosť? Pripadne čo to znamená ak by tých 35db mal zlých? A ako prebieha vyšetrenie na Kramároch 🙏🏼

Ďakujem krásne

deti95060810
3. mar 2022

tam mu spravia ASSR v narkóze... aspoň to tak robia... a ak zistia problém - dostane ušný prístroj...

kacena4
3. mar 2022

nam ked nenamerali objednali nas neskor a znova merali ked dieta spalo. my sme mali cca do 1 roka na striedacku nepriekazne vysledky. dr vravela ze je to kvoli castym infekciam drzim palceky

monnika37
4. mar 2022

@minie1604 Dobry večer. Mojmu synovi tiez nenamerali v porodnici. Po viacerých opakovaniach stale.nenamerali. nakoniec sme isli na kramáre na assr vysetrenie v narkoze. Kde.mu zistili stredne tazku poruchu sluchu. Odvtedy sme zacali chodit do audicentra . Momentalne ma 2,5 roka ma nacuvacie prístroje. Porucha sluchu sa zlepsila. Ak vášmu synovi nenamerali do 35 dcb myslim ze.by to bola lahka porucha. Určite chodte na.kramare kde vas nasmeruju urobia vyšetrenia zistia presne co sa deje . Drzim palce ☺