Bol to epileptický záchvat?

marzii35
6. dec 2022

Prosim vas o radu. Samozrejme doktorku hned zajtra navštívim. 4rocny syn mal cez den a vecer teplotu. Max 38,3. Dala som mu čipok lebo sirup nechce teplota klesla na 37,3. Zaspal a zrazu sa začal celý klepať ako keď mate zimnicu a počúral sa. Ja som nevedela co to je vzala som ho a ešte ho párkrát naplo na zvracanie. Trvalo to asi minútu. Na EEG sme boli 3krat naposledy pred rokom ale bolo čisté žiadne zmeny. Mohol to byť epi záchvat? Prosím len tie ktoré s tým máte skúsenosť 🙏 ďakujem

moonlight1210
6. dec 2022

@marzii35 mohol mat aj febrilne krce.

euka210
6. dec 2022

@marzii35 je chory, takze by som vobec s epi zachvatom nestresovala.

cairka
7. dec 2022

Mohol to byť "len" febrilný kŕč. Každopádne kvôli tomu pocikaniu určite treba eeg. Dcére sa prejavila epi práve pri chorobe , horúčke , prvý krát ( ale ona bola hodinu v hlbokom bezvedomí a kŕči, nevedeli ju prebrať. To je ale individuálne)

kacena4
7. dec 2022

ak sa pocural mohol to byt epi zachvat najma ak ste uz boli na eeg spredpokladam ze mate podozrenie. chodte rafsej neurologicke teploty a choroba zhorsuju zachvaty, ale mohli to byt aj febrilne krce, radsej nech to skontroluju s vylucia

sojorez
7. dec 2022

Synovi sa stalo nieco podobne pri teplote, tiez po podani lieku zaspal a strhol sa s placom, trasmi tela ako zimnicou. Trvalo to chvilocku, mne to pre zmenu pripominalo nocny des. Pre klud duse som volala pediatre, ze co to bolo - myslela som si, ze febrilne, ale teplota nebola vysoka (bezne toleruje cez 39,5). Pediatra febrilne vylucila, ze to sa neda s nicim spliest, ze dieta vyzera, ako keby odchadzalo. Tiez spominala moznu epi, pri opakovani som ju mala kontaktovat. Nas mal tiez viackrat robene eeg (uraz, potom bolesti hlavy z rastu a zleho drzania tela), ani na jednom sa neukazali naznaky. Ak ste vy mali eeg s podozrenim na epi, asi by som zvazila opatovnu navstevu.

zabka79
7. dec 2022

@marzii35 ano zazili sme, syn bol uplne mimo nevnimal, boli to asi febrilne krce ktore sa chvala bohu uz nikdy neopakovali. Na neurologii sme boli vsetko ok dali nam diazepam cipky pre istotu
Syn sa pocikaval pri chorobe v spanku casto

marzii35
autor
7. dec 2022

@kacena4 eeg sme mali robene ked sme mali podozrenie na autizmus cize nebolo to koli niecomu iba ona chcela kontrolne zakaždým ked sme prisli. No mozno sa za rok nieco zmenilo 😞

marzii35
autor
7. dec 2022

@sojorez nemali sme podozrenie na epi ona ho robila iba kontrolne boli sme sledovani od malicka koli zlezanej hlavicke a potom sme riesili zas nieco ine ale epi nikdy. Vzdy bolo eeg ciste 😐

sojorez
7. dec 2022

@marzii35 Tak potom si uz len odsledovat, ci sa to nezopakuje (bud pri chorobe alebo inej prilezitosti), pripadne, ked sa Ti nebude nieco zdat v poriadku, spomenut to pediatrovi. U nas sa to nezopakovalo chvalabohu, nebadam na synovi nic nezvycajne, tak som to dalej neriesila.

grenka
2. jan 2023

@cairka sestrinej dcére sa to teraz stalo a nasadili vám liečbu?