Bolesť bruška u 2,5 ročnej dcérky

lili2015
1. apr 2021

Dobry den,
potrebovala by som poradit, co na bolest bruska u 2,5 rocnej. Uz 3. den sa stazuje, ze ju boli brusko, susurka. Najskor som myslela, ze to budu iba zastavene prdiky, ale opakuje sa to. Potom som uvazovala nad zapalom mocovych ciest, nasadila Urinal, ale boli ju to iba vecer, cez den sa na bolest pri cikani nestazuje a cika normalne. Brusko ju neboli stale, skor iba chvilu rano, stazuje sa, ze ju boli a za 15-20 min je to prec. Vecer vzdy pred kakanim ju boli brusko, vykaka sa, potom mi chvilu povie, ze ju boli susurka a za 20 min nic. Vylucovanie ma normalne, pravidelne kazdy den, krv v stolici nema, rovnako nema ani zvysenu teplotu. Jedine co ma napada mozu byt parazity. Na hygienu dbame, ale samozrejme ze som mohla nieco prehliadnut, lebo sa hrava aj v zemi aj piesku. Viete poradit, co s tym? Prip. iba rovno smer lekar? Za normalnych okolnosti by som isla rovno k lekarke, ale neda sa mi do ambulancie dovolat a bez objednania tam nemozeme ist.
Dakujem velmi pekne.

nikpa
1. apr 2021

@lili2015 u 2,5 ročnej by som netriafala diagnózy, ak sa nevieš dovolať tak ju normálne zober a choďte, keď sa nedovolas mesiac tak jej budeš od oka ordinovať lieky? A pri zápale močových ciest už vôbec by som nečakala, veď jej to môže sadnúť na obličky ale to by mala aj teploty tak skôr to nebude ono. Ja by som určite sama nič neskúšala v takomto prípade keď ti ešte dieťa nevie poriadne povedat, mne napr.maly týžden hovoril, že ho boli ucho, dávali sme kvapky, boli sme na usnom a nakoniec to bol zub 🙈

bibina32
1. apr 2021

@lili2015 skús vysadiť mliečne výrobky.