Bolesť chodidiel u 1,5-ročného

13. mar 2023

Ahojte. Malý mal teraz 1,5. Síce neplače ani nič ale zdá sa mi že ho boli chodidlá..behá a sadne si casto si aj drží chodidlá. Potom behá behá a zas...ale neplače ani neukáže že dačo iba si ich pri sede chytá..aka je tam pravdepodobnosť že bolia? Je to špekulant...vždy má nohy v pohybe a vymýšľa...

sorayaardente
13. mar 2023

Dobry a v noci nemá kŕče? Iba cez deň sa sťažuje,že ho bolia?

autor
13. mar 2023

@sorayaardente no raz v noci bola že zo sna kopal a mali sme pár divných nocí ale nevieme či zlý sen alebo chodidlá. Práveže nesťazuje sa len vidí sa mi to tak..

sorayaardente
13. mar 2023

Môže byť buď nedostatok zeleza,cukrovka alebo z očkovania...môj mal z očkovania,vedľajší účinok..ako keby sa uvoľňovali ťažké kovy cez nohy,ale on plakal často,že ho v noci bolia,ako keby kŕče..skúste ju dať krvný obraz urobiť

autor
13. mar 2023

@sorayaardente nemá príznaky cukrovky nepije veľa ani mu nesmrdí z úst. Mmr sme mali presne pred 2 mesiacmi.

sorayaardente
13. mar 2023

A predtým mmr to nemal?

simca06022011
13. mar 2023

Topánky, tvrde podlahy na boso, ploche nohy.. kadečo to.moze byť. A nemusí to byť ani bolest ako bolest.. ťažko si pod tým predstaviť co tým 1,5r drobec myslí...

autor
13. mar 2023

@sorayaardente úprimne? Nespomínam si že by hej ale nemôžem to s istotou povedať.

autor
13. mar 2023

@simca06022011 je pravda že doma behá po podlahe bosý

sorayaardente
13. mar 2023

Ja píšem len z vlastnej skúsenosti,že môjho boleli po vakcíne ,dosť výrazne v noci ,mal strašne krče. Ale môže to byť čokoľvek,ked ho boli cez den,že behá a sadne si a dookola,tak aj to,že je bosý a máte podlahy ,ked to spomínate

autor
13. mar 2023

A keď stlačím nôžku,no chodidlo tak bez reakcie..skôr do smiechu

simca06022011
13. mar 2023

Ak aj zvykne dupat, môžu ho nohy bolieť aj z toho. Nemusi tam.mat nič "zle", boľavé. Ale keď tak to daj Dr skontrolovať, kvôli tým iným možným problémom... ploche nohy, alebo iné deformuje môžu by tiež boľavé. Aj keď nepočula som pri takýchto malých deťoch o tom, len podľa dospelých píšem....nie som Dr:

danielahamar
13. mar 2023

Ja to práve riešim u 2rocneho, vcera neskutocny plač, že ho nohy bolia v noci. Tak som vymenila topánky na doma, uvidím čo to spraví. Ale môže to byť aj rastového pôvodu.

konikkon
13. mar 2023

U tak malého bábätka, ktoré ešte len začína chodiť je to myslím maximálne normálne. Ty keď veľa chodíš, tiež ťa bolia nohy. Tak si predstav, aká to musí byť záťaž pre tak malé nožičky. Ak neplače, nebude to nič hrozné. Moja keď sa začala stavať, tiež si zo začiatku zmolila nohy a členky. Už to nerobí. Je super, že ti dieťa chodí aj doma na boso. To je to najlepšie, čo môžeš pre správny vývoj nožičiek urobiť. Po vonku je vhodné zvoliť kvalitnú obuv a správnu veľkosť, t.j. vnútorná dĺžka topánky má byť zhruba o 1 cm väčšia ako je dĺžka chodidla. Ja osobne som za barefoot obuv. Len nie nejaké Adidas či Nike a podobne úplne nevhodné značky.