Bolesti bruška a zlý nočný spánok 3 mesačného syna

alika_vb
24. feb 2012

Ahojte, mam 3 mesacneho synceka, momentalna vaha 6,7 kg. Od dvoch mesiacov sme museli zacat prikrmovat nutrilonom az sme postupne uplne presli na umele mlieko. Maly nikdy neprespal celu noc, ale odkedy sme na nutrilone tak zacal spavat velmi zle, stale kopal nozickami a stolicu sme mali tak raz za 4-5 dni a zelenu. Lekar mi najprv poradil davat mu Hipp zmes caju fenikel, harmancek. Ked to nezaberalo odporucil nam pridavat rano a vecer do mlieka Infant Dophilus. Takze momentalne mame nieco malinko cez 3 mesiace, snazim sa davat mu 1-2 hodiny po jedle trosku toho caju (nie vzdy sa to podari) a rano a vecer davame pol odmerky Infantu. Stolica sa nam trosku upravila, aj ked este stale niekedy kaka iba obden a stale je to zelene. Podla navodu na Nutrilone by mal dostavat 5x denne 200ml nutrilonu, avsak tym ze sa v noci budi tak sa nevieme dostat na tych 5 davok. Vychadza nam to na 6 davok (kazde 4 hodiny). V noci mu davam 165 ml a cez 1x cez den a vecer pred spanim 200 ml. Teraz posledne dni vecer po polozeni do postielky dviha nohy k brusku a velmi prudko nimi bucha o postielku. Nakoniec zaspi, zobudi po asi 3 hodinach, a kedze papat este nemoze dostat, tak mu dam trosku caju na upokojenie a hodinku potom este pospi. Potom sa zobudi po 2 hodinach, zase cajik na upokojenie, potom ho nosim alebo skackam na lopte aby zaspal, po dalsich 2 hodinach zase papame a zase sa po 2 hodinach zobudi... Som zufala, unavena, neviem co robim zle, netusim co mame zmenit. Zabudla som dodat, ze s nozickami cvicime stale, aj v noci, aj pupikom mu natriem brusko ak treba aj v noci a tiez mu davam aj Espumisan. Mam pocit ze nic nezabera. Ako dosiahnut aby prespal celu noc, aby sme sa dostlai na 5 davok denne a ako odstranit to budenie v noci po 2 hodinach?? Je to nase prve babatko, pripadam si uplne neschopna a rano som nevyspata a na patrnera iba vrcim :(... Dakujem za rady

31majka12
25. feb 2012

Ahoj ak mozem poradit,tak aj my sme si tym presli......je to kolika a ta byva zvycajne do 6 mesiaca a niekedy aj dlhsie.
A co sa tyka tej stolice,tak maly do 1 mesiaca kakal len raz za 9 dni a to sme tiez boli na Nutrilone,potom sme zmenili mliecko na Bebu a kakal obden.
Vacsina mamiciek tvrdi ze Nutrilon zapeka.
Zelena stolica byva od umeleho mliecka..takze to by nemal byt v tom problem.
Moj maly ma 6 mesiacov a v noci sa budi aj 2-3 krat na papanie,este sa mi nestalo ze by prespal celu noc.
Myslim ze by si mohla trosku skratit naroky na svoje babatko ,a na manzela nevrc...ked Tvojmu malemu pojdu zubky tak si este toho uzijete ajajaj...
A neradila by som ti riadit sa tabulkami na krabici ze kolko ma spapat,ono by si mala babatku dat tolko kolko potrebuje a kolko do seba dostane.-nie vsak nasilu.
Mne sa maly budil na papanie aj po 2 hodinach,niekedy po 1hodine,.a niekedy boli take dni ze nespal aj 24hodin...tak som bola tiez zufala...ale preslo to...a uz spava 3-4hod cez den...3krat do dna.
A v noci sa budi aj 2krat na papanie.
Tak sa mu prisposobujem.
Aj ty sa svojmu babatku musis prisposobit...nervy ti nepomozu...
Vela zdaru prajem 🙂

xlucia
25. feb 2012

taky maly ti neprespi celu noc. nauc ho na dudel. bude spat pokojnejsie

kiristinka1
26. feb 2012

Vobec sa neriad tabulkami.Riad sa svojim babatkom.

alika_vb
autor
27. feb 2012

No ak ti spaval cez den 3-4 hodiny tak OK, ale mne spal cez den tak pol hodku a v noci keby som mu mala davt papat vzdy ked sa zobudil tak by sme jedli 8 krat za noc... Nasla som tu potom este nazory, ze caj mu moze sposobovat tie bolesti bruska, takze som v prvom kroku vysadila cajik. Potom som natrafila na knihu Kazde dieta sa vie naucit spavat a skusila som podla nej dat spat maleho sameho. Doteraz som ho totiz skoro celu noc drzala za rucicku vzdy ked sa zamrvil co len trosku. Neviem ci pomohlo vysadenie toho caju, alebo to, ze zaspal v postielke sam a nechytam ho stale za ruku, ale musim povedat ze hned prvu noc sme vydrzali bez papania. Mne sa totiz zdalo divne, ze ak ma bolesti bruska z nutrilonu a budi sa na to, tak ze mu mam davat na to dalsi nutrilon. Takze prvu noc ked sa zobudil tak som ho asi 45 minut nosila na rukach (bez cajika a bez nutrilonu), ale potom zaspal a nasledne sa sice budil cca kazdu hodinu a pol, ale stacilo mu dat dudlik a znovu zaspinkal. Druha noc bola este lepsia, nosil sa na rukach uz iba 10 minut. Vcera to bola tretia noc co sme vydrzali v noci bez krmenia a bez placu. Zrazu spi aj cez den o nieco lepsie...