Čapíky na laryngitídu - vedľajšie účinky

ada_12315
21. apr 2024

Ahojte nikde sa neviem dočítať aké sú vedľajšie účinky po podaní čipku pri záchvate.
Malý mal dnes v noci záchvat dali sme mu čipok a utekali na pohotovosť lebo ho stále dusilo
Tam nás vyšetrili dali inhalovat adrenalín a poslali domov že to nič vážne nie je keď už dostal čipok
Od kedy sme prišli domov tak malý len spí 20 minút potom plače vrieska dusi ho 10 minút a hneď ho vypne a spí a toto do okola už asi 2 hodiny

anavixy
21. apr 2024

Predpokladam ze ste dali prednison, tak si na adc.sk najdi prednison tabletky a precitaj si nu (to iste v pripade dexametazonu). Moj nazor je ze to nema nic spolocne s capikom (ani takyto nu nie je popisany), ale s tym, co dieta preziva. Bolo v noci vytiahnute von do cudzieho a neprijemnejo prostredia- stres, navyse v znacne neprijemnom stave - stres, nevyspalo sa a je chore, takze za mna dostatocna pricina preco teraz spi a zaroven sa bud s placom a kaslom. Sice neviem kolko ma rokov, ale podla mna nie je co riesit, drzim palce, nech sa mu rychlo polepsi 🍀

ada_12315
autor
21. apr 2024

@anavixy áno prednison cipky, všade som len čítala že čipky sú zle a majú zle veduasie účinky len nikde som sa nedocitala aké. Ale ja som za to ako to predpíše lekár treba dať nepredpisali by niečo čo škodí
Má 10 mesiacov
Ďakujeme krásne 🙂

anavixy
21. apr 2024

@ada_12315 tak u 10m je to absolutne pochopitelne, ze takto reaguje 🙂 len vydrzat, tie zaciatky chorob su vzdy najhorsie 😏 vedlajsie ucinky hrozia pri dlhdoobom uzivani, ori jendorazovom resp. kratkodobom obcasnom pouziti by to malo byt uplne ok 🍀

petronellla87
21. apr 2024

@ada_12315 naša nemala žiadne vedľajšie účinky, uľavilo sa jej už po jednej cipke

ada_12315
autor
21. apr 2024

@anavixy dobre ďakujem veľmi pekne akurát aj teploty dostal ale už sa ukludnil trošku

1mina
21. apr 2024

Moje deti mávali obe hlavne syn buď prednison, medrol....nikdy som si žiadny vedľajšie účinky nevšimla, ale hlavne syn máva túto laryngitidu že v noci až lapa dychu chudáčik a nemôže sa ani napiť ani nič len lapa dych . Vtedy mi ten čipom prišiel ako spasa....predpokladám že vás bol nepokojný z choroby, z teploty ktorú teraz už má, ale laryngitidu chvalabohu zvykne po jednom / dvoch dňoch aspoň u nás prejsť už do vlhkého kašľa a aspoň toho dusenia sa už nemusím báť potom

ada_12315
autor
21. apr 2024

@1mina áno áno ako dostal teplotu by som povedala že sa aj ukludnil lebo aj pospal
Laringytidu poznáme staršia mala ale silné že v nemocnici sme 2x skončili len to mala zmiešame aj s prieduškami
Ďakujem za info 🙂

qwer2019
21. apr 2024

Pri mojom synovi (3,5r), ich zvyknem používať, a úplne v pohode. Žiadne vedľajšie ucinky

tatiana493
21. apr 2024

Ahoj môj mal prvý záchvat v 7mom mesiaci záchranka nás brala a už doma napájala ho na kyslík,dostal čipok v nemocnici zase kyslík aj adrenalín a ďalších 24 hodín mu dávali čipok a vôbec neplakal
Je len možno vystrašene dieťa a nevyspate
Držím palce skoré uzdravenie 🙂

danielahamar
22. apr 2024

Pri laryngitide je dôležitý hlavne aj stav rodiča ak rodič histerici, robí to aj dieťa 😬🤭 ti ti píšem ako matka 3deti. Prednison čipky sú to najlepšie, čo pri záchvate existuje, teda okrem inhalatora