Červené fľaky u 5 ročného dieťaťa

kaia
15. aug 2020

Ahojte, stretli ste sa s červenými fľakmi (vyrážkami) na rukach a nohách u 5 ročného? Teploty nemá, ale svrbí to.
(Na iných častiach tela a ani v ústach nič).
Má to druhý deň a fakt neviem z čoho.
Ďakujem za rady...

krasnysen
15. aug 2020

môže to byť alergia, mne sa na nohách vyhadzujú takéto červené fľaky a veľmi svrbiace, vďaka ktorým v noci pomaly nespávam a hlavne v lete už x rokov, keď začnem chodiť s holými nohami v šlapkách/sandáloch a mám to vyvolané v spojení viac faktorov, aspoň čo mi alergologička hovorila... ale čo som si všimla, tak najviac ak je teplo, jemne spotené nohy, nachytaný prach a slnko mi praží na nohy a už sa vysýpam... prípadne ešte ak prejdem po vyššej tráve ktorá kvitne, ale mávam to prevažne len po členky alebo tesne nad členky a potom pod kolenami sem tam a v ľaktových jamkách

kika831
15. aug 2020

@kaia alergia ako vysita. Ak mate doma fenistil tak ho dajte. Mal by to postahovat. Ja som taketo flaky mavala ako decko. Davali mi dithiaden- mizlo to aj 3 dni.

kaia
autor
15. aug 2020

@krasnysen, kika831, dakujem vam. Googlila som a nasla som forum, kde to riesili. Tiez mi z toho vyslo, ze alergia na slnko alebo teplo 🤯.
Fenistil som nasadila uz rano (kvapky), krem nemam.
Este uvazujem, ze syn behal vo vysokej trave (rozna burina), ze by reakcia na nieco?
Keby to bolo na slnko / teplo, tak to teda nic moc ☹️

suet1994
16. aug 2020

mne sa podobné zvyknú robiť ak prechádzam cez vyššiu trávu, burinu..najviac mi pomáha na to fenistil gél 😊