Choroby v škôlke

kacena1991
8. apr 2023

Zeny prosim vas aj vy mate stale deti chore zo skolky? Lebo moja je od septembra skoro stale doma to je uz neunosne. Krvne testy ma v poriadku, chodime aj na imuno-alergo, papa vitaminy, probiotika, ovocie, zeleninu a vkuse tam nieco chyti. Najdlhsie tam zatial vydrzala raz 2 tyzdne vkuse.. Teraz tam sla po mesiaci, bola tam 4 dni a uz ma zase sople a teploty a takto to ide dokola... Ja uz neviem co mam robit🙈

jaja066
8. apr 2023

@kacena1991 no.mame to presne rovnako, plus to chytí menší a ten to má ešte horšie 🤦

ikonica
8. apr 2023

Nasa bola od septembra stale chora... Ale cely december som ju nechala doma a po novom roku uz je to lepsie... Mala zo dvakrat take jednodnove teploty... A asi dvakrat take neskodne sopliky, obycko nadcha.... Cize nam ten jeden mesiac mimo pomohol spamatat sa...

terry658
8. apr 2023

@kacena1991 moji obaja tiež (škôlkar a tretiačka). Najradšej by som ich nechala doma.

pribinak
8. apr 2023

Takto je väčšina deti prvý rok v škôlke.
Proste 5 dni v škole, 10 doma, sople dokolecka
Proste buduje sa imunita

Další rok to bude omnoho lepšie, treba len vydržať

erika237
8. apr 2023

@kacena1991 mozem sa len pridat a povedat ze u nas to iste. Chcem vyskusat nejake kurzy plavania, ci to pomoze malej na imunitu lebo som uz na prasky. Naposledy z nicoho nic zvracala a potom hnackovala, bola v skolke 2 dni 🤣
Ceresnickou na torte byvaju rana, ked ju beriem do skolky a ona vyslovene reve ako zmyslov zbavena, kedze si nemala kedy v skolke ani zvyknut.

scila
8. apr 2023

@kacena1991 nápodobne. Z choroby do choroby. A už sa desím čo bude po prázdninách, keď sa synom vrátia spolužiaci z exotických dovoleniek, že aké nové vírusi z celého sveta zas prinesú 😪

panonia
8. apr 2023

Máme presne to iste, podla doktora to je normálne, budujú si imunitu. Tato posledna choroba nas vsetkych styroch na par dni odrovnala. Naozaj nič nepomáha, len čas.

maryetta
8. apr 2023

Tiez tak. Ako prvy rok to ano. To je jasne. Napr ked bola korona fakt minimalne boli chori-asi fakt vacsia hygiena. A hlavne chore deti do kolektivu ozaj nebrali.
Ale po korone to je znovu katastrofa. A to mam doma predškolačku.
Ale tam od septembra ešte plny stav asi ani nemali.

To ze si choroby točia doma medzi sebou ani nehovorim. Najstarši už ako tak. Ale táto stredna a najmnesi to vkuse. Tyzden jeden. Tyzden druhy a max tyzden pauza.

pohodacka03
8. apr 2023

@kacena1991 moja chodi od januara. Prvy mesiac chodila cely, potom tyzden v skolke a nasledne 2 tyzdne doma. Chyti to aj mladsi a hned aj ja. Ale rada chodi do skolky a aj tak by som tie choroby len posunula na neskor ak by som ju nechala doma. Berie tiez vitaminy, aj na posilnenie imunity, probiotika. Verim, ze bude lepsie od septembra

maria898
8. apr 2023

@pribinak moj chodi do skolky druhy rok a je viac doma ako v skolke, aktualne uz mesiac sopel a kasel

nwnw
8. apr 2023

@kacena1991 prvy rok v skolke je toto bezne a tento rok aspon u nas bakterialne infekcie zo skolky. Ide ma porazit! ATB a zas ATB.

aceris
8. apr 2023

@kacena1991 moj je tak 3-4dni v skolke a tri tyzdne doma🤣 posledne bol v skolke pred 4tyzdnami🤯 Dva tyzdne bol chory, tyzden zdravy doma na preliecenie. Potom sme sli do detskeho centra do lopticiek a na druhy den kasel. Dalsi tyzden doma s kaslom a on sa nezlepsuje. Naopak ma to stale horsie. Takze urcite este dalsie 1-2 tyzdne bude doma🙈

zuzkaa1991
8. apr 2023

@kacena1991 moja tak funguje 3 rok 🙈 tiez nastúpila.po mesiaci a upchaty nos na 3 den mala...teraz. som ju nechala zas doma od pondelka a bum dnes poobede teplota som zvedavá jak zajtra.....ale.zas sme.doma vsetci.nachladeni kedze muz mal.minuly týždeň horúčky 40

elia9
8. apr 2023

My už to psychicky doma nedávame 🙈 keby vydržal dva týždne v škôlke, tak normálne otváram šampus..2-4 dni a koniec..kolektívna imunita je blud, aspoň u nás..už druhý rok fungujeme takto a to vždy končíme v nemocnici alebo s nejakou vážnejšou chorobou, nielen kašeľ a soplik😭imunita žiadna, nezaberá nič..a to nehovorím, že bez toho, aby nebol na liekoch do škôlky tuším nikdy ani nešiel..