Čo na extrémne suchú pokožku na hlave 2 mesačného dieťatka?

anka772
8. nov 2012

Moja 2 mesačná dcérka má strašne suchú pokožku na hlavičke, robia sa jej až také chrasty.. Doktorka mi odporučila hodinku pred kúpelom potrieť Excipialom a po kúpeli tú suchú pokožku vyčesať hrebeňom. A vôbec to nepomáha.. ☹ Už som z toho zúfalá, lebo malá je z toho veľmi nervózna.. 😒 😒 😒 .

carmella
8. nov 2012

fuha ja to poznam aj nas maly to mal. nakoniec nam doktor dal mast s kortizonom a len ten Nam pomohol

nikolik88
8. nov 2012

@anka772 ja som dala tak hod. pred kupelom olivový olej nechala aspon pol hod.a potom som to vycesala a takto som to spravila asi tak 4 x a pomohlo 😉

lejlla
8. nov 2012

ja som natrela hlavicku avirilom,alebo saliciovym olejom pockala5-8min a vycesala a potom po kupani zasa jemne vmasirovala olejcek...bolo placu ale pomohlo 🙂

adinkag
8. nov 2012

ono je nato taka masticka s kyselinou saliciovou nech ti detska predpise pol hodku pred kupelom natries do vlaskou okupkas a tupiracik vzceses nam to velmi pomohlo po par pouzitiach jej to ustupilo

katrin54
8. nov 2012

Ja som používala šamponik na mliečnu chrastuv značky BABE ..môžem vrele odporučit velmi jednoduché ..normálne umyješ vlásky a necháš chvílku pôsobit a hned opláchneš..po kúpaní troška vyčešeš a hotovo...nezíde to hned ale po pár krát použitia,,,ja som ani nejak vela nevyčesávala ..staršiemu synovy som volakedy dávala aj maslo a olivový olej ale potom som to musela pracne vyčesat..s tímto šamponikom sa chrasetky lahšie odlupuju... 🙂...dostaneš ho v lekárni ja som zan dala 7 eur...ale vydrží ti dlho

koralinka
8. nov 2012

my sme sa tiež s tým trápili, používali sme výlučne BABE kozmetiku natierala olivom vyčesávala a nič až raz mi kožná kázalal dávať MODRU indulonu - dala som ráno hrubu vrstvu celý den nechala na hlavičke a po týždni aplikácii zmizli šupiny a neobjavili sa doteraz, t. j. už rok 🙂

liz_lemon
9. nov 2012

mojmu synovi na to dala kozna kyselinu mliecnu, je to mast, ktora ma najlepsie hydratacne ucinky, kyselina salicylova sa vstrebava do tela, tak to mi pri takom malom dietati nechcela dat
kazdopadne ta kyselina mliecna dobre zabera

lujza123
9. nov 2012

@anka772 olivovy olej .....co mam ja vynikajucu skusenost je kozmetika robatko http://www.cannaderm.cz/cs/katalog/02_prirkos/p... malej sa vyliecil exem ktory mala od narodenia..skus
Mas este strasne male dietatko, naozaj skus co najviac prirodnej kozmetiky. Daj si pozor aj na praci prasok, isto obcas nosi capice, hlavne nepouzivaj avivaz a dobre ich preper a vyzehli

alena0305
9. nov 2012

Moja mala to isté. Na toto pomôže obyčajná mastná indulona - biela s modrým nápisom. Keď sme nešli vonku - tak som jej tenučkú vrstvu dala aj na celý deň. Potom to ide pekne vyčesať maličkým hrebeňom nie kefkou - vyčesať pred kúpaním a potom vlásky umyť. Ak to má na celej hlavičke tak si to rozdeľ tak na 3 dni.Určite to zaberie.

modrofuzik11
9. nov 2012

nas kubko ma atopicky ekzem. niekedy viac, niekedy menej. velmi sa nam osvedcili dve maste. bepanthen, ten je super, je neparfumovany, neobsahuje alkohol. pouzivali sme ho aj ako prevenciu proti zapareninam. druhe je telove mlieko manalind derm. natierame 2 az 3 krat denne. velmi to kubkovi pomaha. drzim palce

maykaaa1122
10. apr 2016

ahoj, ja zvyknem keď používať na suché miesta bepanthen ale care masť, je veľmi hydratačný, zjemňuje pokožku. Odporúčam. 😉

svorcikova
28. feb 2018

@nikolik88 aký olivový olej ste použili ?

nikolik88
28. feb 2018

@svorcikova ahoj kúpiš v lekárni klasický olivový olej 😊

svorcikova
13. mar 2018

Doktorka nám poradila bioderma abc babysquam, je to krém na mliečnu chrastu, pól hodinu pred kúpeľom natrieť hlavičku, potom zmyjeme. Použili sme to zatiaľ 2 krat a je vidiet že sa to lepší. 🙂

misinka0611
13. mar 2018

Na mliečnu chrastu u syna som používala Holtov krém. Vždy ked sa objavila pekne zmizla. Hlavičku mu umývam šamponom Linola.

monka7722
Odpoveď bola odstránená
Zobraz