Čo na vyrážky po celom tele u dojčaťa?

daniella54
26. jún 2019

Ahojte dcérka sa včera ráno zobudila z ničoho nič s červenými bodkami na tvaricke poobede už mala aj na chrbátiku, ruckach a na hrudi ... vystrašila som sa keďže bola ockovana proti osypkam pred dvoma týždňami a po ockovani ostala hneď chorá (kašeľ,sopel ,horúčky) tak sme išli na pohotovosť bez horúčky len s tými vyrážkami , tam malú pozrela dala fenistil kvapky poslala domov že to prejde ... ale ráno ako vstala mala strašnú tvar chrbátik obsipany cely hrudník tiež uška ručičky aj aj nožičky ... behly sme k pediatricke že či sa nemohla pomýliť keďže nám povedala že to je z tepla a sú to nejaké potnicky možno .... pediatrička nám dala tiež fenistil plus natierať zarobenou masťou ( asi to je puder tekutý ) nesmieme vyjsť na slnko ani do vody ... a všimla som si že keď sme na slnku jej to vychádza viac a viac... no mama žije v Rakúsku a pracuje u doktorky ukazala jej foto dcérky a vraj to má zo špinavých rúk že vonku niečo zjedla neumyte (maliny,marhule,ribezle)....strašne má to už hneva a vyčerpáva že stále musí byt v dome zatvorená lebo raz choroba taká potom taká potom zase to a to... mali ste skúsenosť s vyrážkami (potnicky) že sa objavovali po celom tele aj na tvaricke všade a ako dlho ste to a čím liečili alebo že niečo zjedla neumyte a tiež koľko a čo ste na to dávali? Ďakujem pekne

martusik2305
26. jún 2019

@daniella54 ahoj tiež sme mali také problémi a presne ako hovoríš bolo to po očkovaní MMR... Každý mesiac som behala po lekároch dali mi prednison a fenistil to nám však nezabralo tak som skúšam bylinky Uvarila som repik+kamilky nechala vylúhovať a po kúpaní som malého s tým umyla a natrela doma robenou masťou... Nam to veľmi pomohlo už 2 týždne nemáme nič

cica8
26. jún 2019

Skus hypermangan

daniella54
autor
26. jún 2019

@martusik2305 ďakujem už som rozmýšľala aj nad tým alebo nad hypermanganom ako spomína @cica8 ... našťastie ju to nesvrbi aj sa nechá natrieť ... uvidím zajtra dúfam že to nebude ešte horšie...fakt som už z toho zúfalá nikdy jej nič nebolo ani po tých 3 ockocaniach a teraz od zimy sa to s nami taha stále ....

martusik2305
26. jún 2019

@daniella54 to poznám od októbra do maja sme mali stále niečo 😞 dúfam ze Vám to rýchlo prejde ak by ste chceli recept na tu mast tak napíšte

luba41
26. jún 2019

to má pravdepodobne nežiadúci účinok z očkovania..po Priorixe 10-14 dní....rubeola sa tak prejavuje ..pri osýpkach by bol aj zápal spojiviek najskor..

pininka1
27. jún 2019

Naša nebola na žiadnom očkovaní teraz a ma vyrážky z tepla všade. A hrozne ju to svrbi. Tiež pomáhal fenistil, aj gél. Naša lekárka vravela že je to pravdepodobne alergia na slnko

ildiko36
27. jún 2019

@daniella54 je to normalna reakcia tela..deticky do pol roka bezne to maju..aj moj syn to mal presne po ockovani ako si ti opisala.davala som na to fucidin a po 2tyzdnoch to preslo.ale to len davaju na recept..teraz su aj horucavy moze mat aj potnicky..skus dat na telo detsky puder a uvydis ci sa to nezlepsi..

daniella54
autor
27. jún 2019

@daniella54
Takze toto je dnes z rana ... má to natrenw v noci sa budila a ukazovala na šušuru že mami au musela som ju osprchpvat zo spodu lebo ju mala celu zacervenanu a opuchnutu... do rana prešlo ale tie pupaciky sa stále šíria a je ich viac a viac ...je to tretí deň ak by to bola rubeola ako spomína @luba41 tak má aj afty v ústach... uvidíme do pondelka a keď nie pôjdem na kožné.... len jej stále vysvetľovať že von nemôžeme ani do obchodu ísť lebo tiež z rana slnko svieti je zle a tiež sme samé nemá mi kto ísť nakup urobiť všetci robia v zahraničí ...

ildiko36
27. jún 2019

@daniella54 ked sa to siri necakaj do ponelka..chod teraz hned k doktorovi aspon daju na to daaku masticku

mircula
27. jún 2019

A nemala predtym teploty najskor?Moji dvaja najmensi mali 3 dni z nicoho vysoke teploty a potom sa vysypali takto...bola to 6.choroba....alebo ako mama spominala je aj choroba nohy ruky usta,pri nej su tiez vyrazky...s tou nastastie skusenost nemam....

daniella54
autor
27. jún 2019

@ildiko36 ona masť má od pediatricky

daniella54
autor
27. jún 2019

@mircula ahoj áno mala ale pred týždňom tri dni a nemá tie vyrážky na rucickaxh ani nozickach

mircula
28. jún 2019

@daniella54 ono je to tak,ze asi tri-styri dni su teploty a potom teploty ustanu razom a vyhadze sa...nam asi vo stvrtok skoncili poobede a v piatok sme mali ist na kotrolu a v cakarni som si vsimla vyrazky na krku...u doktorky uzmal aj brusko...este aj ona vravela,zeasi su to len potnicky...na dalsi den mal uz cele brusko mapovito vysypane...este som si myslela,ci nemadaku alergiu na avivaz...prezliekla som ho,dala mu fenistilove kvapky a nic...potom uz tomal aj nanozickach...az potom ma napadlo,ked ani ten fenistil nezbral,zeci to nie je ta 6.choroba zase...a asi po 2-3 dnoch to preslo celkom...
Aj ste boli u tej lekarky? Zistili ste nieco nove?Alebo ste uz oki?

13riska13
28. jún 2019

Nemá to fakt siestu chorobu moja to mala tiež nesvrbelo, nebolelo, len sme mala tri dni nečakane vyššiu teplotu a potom sme sa takto osypali. Par dni to trvalo, ale ako prišlo tak aj odišlo. A naša to na nožičkach ani nemala. Len na chrbte, brušku a trocha na krku

daniella54
autor
1. júl 2019

@mircula no neboli sme u doktorky lebo aj pre malinku bolo to teplo vyčerpávajúce plus to teplo v čakárni ale dnes sme už ok síce nechodím s ňou na slnko vôbec skôr sme v dome ... lebo to slnko jej to strašne strašne zhoršovalo aj len čo sme behly na aute kde mame tmavé skla do obchodu... možno to bola a možno nie tá 6 choroba ktovie ... ale strašne veľa žien sa začalo sťažovať po ockovani ako ja že sa im dieťatko vyhadzalo ako naša ...

mircula
2. júl 2019

@daniella54 tak asponze ste uz v pohode 🙂 ono je to dakedy tazke urcit aj co su to za vyrazky...nasi mali maju takmer stale dake pupaciky...maly ma na nozickach a mala na ruckach a aj lickach...dakedy viac a dakedy menej...mozno mame na daco alergiu,ale pri tom ich jedeni to ani neodpozorujem...a starsie baby,ked boli male -2-3 roky ked mali,mali vyrazky v laktovych jamkach najviac a kym sme s dostali vtedy na kozne,prave mali dovolenku,tak z mojho opisu sa to uz nedalo urcit,jedine odporucania boli biele pradlo,avlnene a ziadne tmave,nemenit prasky a pod...abo zme lenmozno nenarazili na spravnych lekarov ....
Drzte sa 🙂