Čo pomôže na zapareniny na zadočku?

veroniqua25
6. jan 2013

chcem sa opytat ktore dobre kremi alebo oleje pudre su vhodne na zapareni zadocek ?vdaka

ostap
22. máj 2014

Nas ma citlivu pokozku a v 3mesiacoch mal antibiotika, z ktorych sa mu hned na druhy den cez cely zadocek spravili take zapareniny, ake maju snad len zabudnute tyrane deti v osade, hroza len pozerat na to a boli aj dost bolestive :( Na Kramaroch nam poradili pri kazdom prebaleni umyvat pod vodou antibaktrialnym Dettolom, natierat imazol a sudokrem a svietit biolampou. nastastie sa nam podarilo hned si ju pozicat. nikdy by som neverila, ako to moze fungovat! svietili sme rano a vecer po 4 minuty a zapareniny mi mizli pred ocami, po troch dnoch uplne zahojene, na 4. den ani stopy! ak mate moznost si biolampu niekde aspon pozicat (pretoze je financne dost narocna), urcite to skuste. My sme vtedy zostali chori vsetci a tou lampou sme si aj svietili na dutiny a na nos, takisto fantasticky pomohla, vysoko odporucam. len skoda, ze na vlastnu si tak skoro nenasetrim... 🙂

rencakm
22. máj 2014

Po skusani kadejakych masticiek,nam na velmi velke zapareniny pomohlo potierat - do vody nakvapkat par kvapiek TEA TREE OIL a potierat, poradila nam nasa super Dr. a naozaj to pomaha vyborne.
Na obyc. zapareniny zabera rybia masticka.

pe
25. máj 2014

na zapareniny je podla mna najlepsi Bepanthen, mam ho odskusany pri oboch detoch a vzdy perfektne pomohol, a to nielen na zadocek, ale aj na inych miestach, je jemny, nezapacha, nefarbi, vyskusala som toho viacej, ale nic ine sa mi tak neosvedcilo a nepacilo

lucill81
5. okt 2014

Bepanthen nam pomahal pri synovi, teraz pri dcerke nezaberal. Skusali sme vselico, zinkove masti nam vysusovali pokozku a hlavne v zahyboch sa hromadili a robili problem. Tak sme skusali a skusali. Za mna odporucam Bioturm prirodny ochranny krem. Obsahuje bambucke maslo a vceli vosk. Ma tuhsiu konzistenciu, ale nie az tak moc ako ciste bambucke maslo, takze sa da aj v pohode rozotierat. Je to taky biotuk, takze necha ochrannu vrstvu a zatial sme nemali ani zapareniny, a cervene zahyby nam zmizli. Samozrejme nepouzivame vlhcene utierky a zakakanu ritku poctivo umyvame pod tecucou vodou. Kremik je trosku drahsi, ale pouzivam tiez pre seba na pery a synovi na tvaricku do mrazu a zimy, kedze neobsahuje vodu.

melania1
5. okt 2014

ked su skarede tak Imazol.

darja12
24. mar 2016

my dávame sudocrem. ale mám otázku... vy tiež mažete na veľmi hrubo? nám v porodnici ukázali, že máme mazať uplne na hrubo. tak ja to robím tak zakaždým.. ked namažem menej, že zadok nie je uplne biely, tak má zapareniny.. používame servítky pampers senzitive a potom väčšinou ešte sprchujeme čistou vodou a používame plienky pampers premium care.

katrin21
24. mar 2016

@darja12 osobne by som nahrubo nedavala, citala som, ze sudocream je strasny grc zlozenim...
ja som malej kupila rybiu masticku, zatial spokojnost, klasicka zelena a stoji len cez 2E.... mala je predcasniatko, citliva pokozka, zapareniny nema. 🙂 takze sme spokojní. odporucam vyskusat...

simaaprilova
24. mar 2016

Ja ked som mala problemy s malou so zapareninami tak sme kupili kamilkovy extrakt do kupelu sme jej davali za jednu cajovu lyzicku to je aj na potnicky dobre a bepanthen krem na ritku v tenkej vrstve a do dvoch dni sme mali po probleme😉

gretocka
24. mar 2016

mam kupeny SOS od Nivea, babylove z DM, Bepanthen aj Sudocrem a za normalneho stavu zadocku pouzivam Babylove, obcas Niveu alebo Bepanthen a ked zacinaju problemy, nastupuje Sudocrem.
Zadocek umyvam po kazdom kakani uz od narodenia pod tecucou vodou a detskym mydom (tiez babylove). A nechat poriadne vyschnut a osusit aj v zahyboch.
Vlhcene utierky pouzivame len mimo domu ked nemam kde umyt, ale po par "umytiach" utierkami zacina byt zadocek zacervenany, takze potom uz rychlo hladam kohutik a tecucu vodu, aby sme sa zaparninam vyhli.
Takto som to robila aj pri dvoch starsich a zapareniny sme mali len vynimocne v case rastucich zubkov, kedy im prdelky vyzieralo viac ako obycajne...

maykaaa1122
17. apr 2016

ahoj, ja používam bepanhen care masť, výborná prevencia na zapareniny. 😉

ivka288
17. apr 2016

Ja dávam sudocrem a ked ma červený zadoček mam imazol je super pomaha nám 😉

matka86
20. apr 2016
Používateľ matka86 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matka86.

Jednoznačne dve top značky - sudocrem a bepathen, hlavne ako prevencia, ale pomáhajú aj pri liečbe. Ja si myslím, že nič lepšie nie je. Ak chcete trošku ušetriť, skúste si pozrieť cez http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/. Určite tam dostanete aj nejakú zľavu.

autumn11
3. aug 2016

ja používam na zapareniny bepanthen care. Vždy super zaberie. Keď sa urobia malému nejaké zapareniny, natriem a na druhý deň je to ok.

janakristova
9. dec 2016

Repíková masť 👍

ivka288
9. dec 2016

Imazol krempasta

lilu7
7. apr 2017

Ja hlavne na večer po kúpaní malému poriadne nakrémujem zadoček mastičkou bepanthen care a viem že mu ho pekne hydratuje. V priebehu dňa len niekedy.

lubka3232
27. júl 2017

bepanthen care 🙂 umyť pokožku, osušiť a natrieť na zapareninku kdekoľvek na tele a o pár hodín je pokoj

lila911
19. jan 2023

@ostap dobrý deň, viem že je to už dávno ale keď ste používali tu biolampu - viete mi povedať akým svetlom ste svietili ? Ďakujem

ostap
2. feb 2023

@lila911 základným, nemali sme tie farebné filtre

lila911
2. feb 2023

@ostap ďakujem za odpoved 🙂