Zaparenina na zadočku

31. júl 2021

Ahojte, už niekoľko krát otvorená téma na koňovi.
Malý mal silné hnačky a urobila za mu poriadna zaparenina. Včera som začala dávať imazol, no zatiaľ sa to len zhoršilo a až tak že si nemôže chudatko ani sadnúť na zadok. Imazol mu teda nepomáha, ako prevenciu sme používali sudocrem a teda očividne zlyhal.
V starších témach som sa dočítala že v takom extrémnom prípade pityol, no ten sa už nevyrába.
Máte tip na niečo čo je tiež dostatočne účinné?
Ak to do pondelka neprejde tak hneď letím k dr, no rada by som mu rýchlo niečim uľavila.

Ešte dodám že zadoček vetram a umývam čistou vodou, nie vlhcenkami.

petulka2021
31. júl 2021

A rybaciu masť si neskusala ? 🙂

autor
31. júl 2021

@petulka2021 rybaciu nie. Myslela som že je to len ako prevencia zaparenin podobne ako sudocrem, bepanthen, weleda. Ona je teda aj liečivá pri takých silných zapareninach?

21kikus22
31. júl 2021

Odkedy sa nevyrába pythiol? Ja som prednedávnom kupovala a nedám naňho nikdy dopustiť 👌 👌 za mňa naj na takéto veci po dvoch natretiach nám pomohla

jabuducanevesta
31. júl 2021

modra indulona pomaha, vyskusane na nasom synovi z umelych plienok, krasne cisty zadocek po nej mal

21kikus22
31. júl 2021

Aj na nete som našla v lekarniach stále je dostupný.. Tak neviem odkiaľ máš takú info

skeblicka77
31. júl 2021

Urob repikovy kúpeľ, 2-3x za deň, nechaj malého posedieť 10-15 minút, vetrať, sušiť natrieť pityol, stále sa predáva a za mňa je super, večer som natrela a do rána obrovská zmena.

jaruska_12
31. júl 2021

Za mňa imazol krem pasta 🙂

autor
31. júl 2021

@21kikus22
@21kikus22
Ďakujem žienky, ja som sa to dočítala v nejakej diakusii tu na MK že sa už nevyrába a aj keď som hodila do Googlu, tak mi vyhodilo len toto a že už nieje v predaji 🤦

21kikus22
31. júl 2021

Vyrába 😊 keď tak ukaz v lekárni foto co som ti poslala.. Toto som kupovala prednedávnom.. Určite ti to odporúčam nedám dopustiť na phytiol

gleep1
31. júl 2021

NEOpityol hľadaj. Ten sa vyrába. Je podľa mna menej účinný než ten pôvodný aj keď podľa zloženia je totožný- no je taký vodovejsi a menej koncentrovaný takze s ľahšie z toho zadocku zotrie, ten pred tým bol riadne hustý lepkav.., ale stále super vec, aj ten neo

ankare
31. júl 2021

Phytiol je super. Držím palce!

hipuska
31. júl 2021

Treba udržiavať miesto Max v čistote. Veľa vetrať, umývať a dôkladne usušiť (aj fénom som susila). Každé cikanie do plienky je dráždivé a zhoršuje stav takže plienku meniť vždy keď trošku cikne

luciannka83
31. júl 2021

Na brutalne zapareniny Tanno hermal lotion. A ja este pouzivam harmancekovu mast od dr. Max.

fineta
31. júl 2021

@luciannka83 súhlasím s Tanno. A ešte na dezinfekciu aspoň 3x/den sedavy kúpeľ v hypermangane..

lenkakravcova
31. júl 2021

SUDOKREM nie je prevencia zaparenin. Ten sa ma mazať až keď zaparenin už sú.

autor
31. júl 2021

Ďakujem všetkým veľmi pekne za rady 🙂 už mám doma ten phytiol tak verím že pomôže. 😊

martinajurkechova
31. júl 2021

Určite pomôže. Inak niekedy mám zlosť na lekárničky v týchto veciach. Všade ti odporučia len sudocrem a pritom ten phytiol je úplne top a zaberá veľmi rýchlo.

martt
18. aug 2021

Chcem sa opýtať ci ten phytiol nakoniec zabral. Ďakujem.

autor
18. aug 2021

@martt áno, úplne ako zázrak 😊

martt
18. aug 2021

Super ďakujem idem skúsiť aj ja