Coliprev a probiotiká

24dzin24
30. máj 2016

Ahojte, davate niektora coliprev a probiotika actibax? Pomohlo to?

tobnuf
31. máj 2016

Davali sme coliprev vobec nepomohlo. Nam pomohol velmi babycalm. Ale mysl ze na kazde babo ine plati treba poskusat co sadne

24dzin24
autor
31. máj 2016

My sme skusili uz asi vsetky.. a vsetky sa mi zdali, ze pomohli tak na max 3 dni. Preto skusim pridat este probiotikum, ci nahodou nedopomozu k lahsiemu prdkaniu a kakaniu

mima0
31. máj 2016

My sme davali kombinaciu coliprev s espumisanom 🙂

bielavila
31. máj 2016

nam pomohol velmi, davali sme aj coliprev, aj probiotika- biogaia aj sab simplex na brusku, kazde jedno riesi iny problem pri bolestiach bruska, ale maly bol velmi citlvy tak nam tato trojkombinacia pomohla

24dzin24
autor
31. máj 2016

@bielavila vsetky troje? Probiotika raz za den a tie dvoje do kazdeho jedla?

priora
31. máj 2016

Ked sa bavite o tom coliprev myslite ze to mozem dat malej na lyzicku s vodou? Ci musi byt mliecko?

tobnuf
31. máj 2016

@priora nemusi kludne

bielavila
31. máj 2016

@24dzin24 probiotika rano, sab simplex pred kazdy jedlom a coliprev 2 krat do dna...maly mal velke bolesti bruska, mal aj reflux aj alergiu na BKM a kedze sa narodil predcasne nemal dost vyvinute crievka cize brusko nas trapilo skor do roka, teraz mu uz nedavam nic, je uplne v poriadku...

24dzin24
autor
31. máj 2016

@bielavila aj ti to tak doktorka poradila, ci si iba sama skusila?? .... no my mame viacere problemy a aj reflux, ale len slaby, a ten samizda trochu uz ustupuje, klop klop, len to brusko. Chcela som skusit Actibax, ale nemali, tak som zobrala Biogaiu, tak som zvedava

bielavila
31. máj 2016

@24dzin24 mne to poradila nasa pediatricka, pytala som sa jej ci robim dobre ked takto kombinujem a poevdala, ze ano, lebo tie lieky sa nevstrebavaju do krvicky babatka, ale iba prejdu crevami a zaludkom, vyliecia co treba a vyjdu vonku so stolicou, cize bat sa nemusis...ja som ine probiotika ako biogaia nesusala cize neviem povedat, ale v kazodm pripade nam velmi tato kombinacia pomohla maly mal velke bolesti a velmi plakal, tyzden v kuse, ja som to uz nevydzala a zacala kombinovat, skusat, hladat a odvtedy vazne pokoj, stalo sa z neho dieta co ani neplakalo, ale reflux nam trval do roka, tieto lieky reflux neliecia, len pre info...daj vediet ci pomohlo, drzim palce 🙂

24dzin24
autor
31. máj 2016

@bielavila viem, ze reflux treba len preckat, pripadne zahustit mliecko...
ten Coliprev si davala kedy? A zaroven so SabSimplexom alebo si vtedy coliprev vynechala

terezka99
22. mar 2017

@bielavila
Chcela by som sa spytat kolko kvapiek ste davali sab simplexu a kolko coliprevu?

bielavila
22. mar 2017

@terezka99 prepacte to si vazne nepamatam to uz bolo pred dvoma rokmi, ale podla navodu ako bolo napisane na kvapkach

majla123
28. mar 2017

@mima0 pomohla kombinacia coliprevu a espumisanu? Ako ste davkovali?

terezka99
29. mar 2017

Veľmi mi pomohol príspevok,za čo ďakujem.Je to pravda,jedno rozštiepi laktózu a druhé pozbiera bublinky.Ale nejem tvaroh,smotanu,mlieko a čerstvé pekárenské výrobky a všetko čo zdúva .A zmenila som kojenie,ráno kojím len z jedného aby nepila len predné,lebo to je sladké a tiež to robí problémy.A ešte kŕmime tak aby rovno ležala,aby mala voľné črievka a tak sa neskrúca a nebolí ju to pri jedení a pekne dopapá.My máme 9 týždňovú dcérku,papá každé dve hodiny.Kojím a dokrmujem s babylove pre mlieckom,velmi dobre stráviteľné,ale obsahuje laktózu 7g na 100ml.Ja dávam coliprev pred každým jedlom na lyžičku podla návodu na 60ml 6kvapiek,tolko viem že vždy vypije.A sab simplex dávam ku koncu jedenia aby to ešte trošku zapila 5kvapiek a ked ide večer alebo kritická hodina dávam 15kvapiek podla navodu bud na lyžičku,alebo do fľaši.A biogaju každé ráno 5kvapiek.Skvelá kombinacia...

mima0
29. mar 2017

@majla123 nam tato kombinacia celkom pomohla, davala som na striedacku pri kazdom papani (najnizsie davky)

majla123
29. mar 2017

@mima0 ako dlho ste ich uzivali?

zyxy
29. mar 2017

My sme skusali sab simplex,kt.vobec neucinkoval,infacol zaberal,ale to som pouzila len 1 balenie..potom sme fungovali na colipreve..spociatku pred kazdym kojenim,potom kazde druhe a po par tyzdnoch som to postupne znizovala..coliprev nam fakt ucinkoval,na masirovanie bruska sme pouzivali krem pupik..pravidelne masirovanie hlavne vecer po kúpaní malo tiez efekt a ked bolo zle,tak sme brusko masirovali aj pocas dna..ked bolod fakt zle,tak malej zaberalo byt v umyvadle pod tecucou teplou vodou,kt.jej sla na brusko prip.chrbatik..tam sa vzdy upokojila ☺👶

nicole_01
29. mar 2017

ahojte 🙂 vopred sa ospravedlnujem
viem ze to sem vobec nepatri davala som tuto otazku aj do druhych fór lenze neodpisali mi na otazku ,,,som po samovolnom potrate uz 10ty mesiac snazime sa o mimi :* teraz mi meska MS 9den vcera bol TT negativny no prsia ma bolia iba po bokoch,ked mi mala dojst ms v prvy den mala som len jeden krat hnedasty vytok na druhy den len ako keby "vlasocek"ruzovuckej krvi....a mozno to bhde zniet trapne alebo zufalo ale krcok mam takmer nedosiahnuteln a tvrdY ...co si myslite ?? dakujem

terezka99
30. mar 2017

Ahojcek aj ja som mala spontánny potrat a poznám toto sledovanie sa atd.Test si treba spraviť 14 dní potom čo nepríde menštruácia.A keď ste už raz dieťa splodili,tak to znamená že viete spolu splodiť dieťa.My sme boli aj na dvoch inseminaciach a mali sme ísť na umele oplodnenie a nakoniec keď som ja vypla hlavu a prestala sa sledovať a myslieť nato tak sa to stalo a máme doma dcérku.

mima0
30. mar 2017

@majla123 coliprev do 4 mesiacov a espumisan stale pokym nezacala papat viac druhov jedal

majla123
30. mar 2017

@mima0 a malinka mala prdiky aj kakala po colipreve a espumisane. Po kolkych dnoch zaucinkovalo to dakujem mima0 za odpoved 😉

majla123
30. mar 2017

@zyxy kolko kvapiek coliprevu ste davala? Ja som uz zufala stale place maly uz mu neviem co dat.

mima0
30. mar 2017

@majla123 ...nasa mala nekakala sama skoro vobec, zakazdym som jej pomahala rektalnou rurkou (casto aj len na prdiky) az som sa zacala bat, ze to bez nej uz vobec nepojde, no teraz 🙂)) netreba vobec ....
Zabralo asi tak za dva dni, no nemozem povedat ze bolo uuuplne super, ale bolo lepsie
(no ked som jej nedala espumisan, to bolo vidiet hned, stolicu mala samu penu ☹

terezka99
31. mar 2017

Ked nekaka tak je problém v mlieku,aj mi sme museli pomahat s rurkou a ked sme zmeli mliecko hned kakala sama.

zyxy
6. apr 2017

@majla123 az teraz som si vsimla ze si pisala..ja som davala podla vahy..myslim ze najnizsia davka bola 5 kvapiek..