Probiotiká pre dvojmesačné bábo

22. jún 2021

Ahojte baby...Momentálne dávam malému probiotika infants dophilus a sem tam coliprev a Sabsimplex.... Ale aj tak má problémy s bruškom... Mohla by som infants dophilus vymeniť za iné probitoka? Aké by ste mi odporučili? Dávam mu ešte sem tam Sabsimplex a coliprev pred skoro každým papanim

Od narodenia som dávala biogaiu ale ta mu nerobila dobre, tak som skúsila ten infants dophilus.... Môžu sa meniť probitoka?
Môžte mi napísať co y dávate drobcom
A ešte jedna vec, prdka, kaka 1-2x za deň len sa často pučí a bruško ma ako skalu 😔

ivanizna
22. jún 2021

Ja som dávala tie Biogaia, ale vždy som probiotiká kombinovala s Babycalm, super kvapôčky, to sa mi zdá, že mu trošku pomáhalo. Sabsimplex asi nemusí až tak často, ja som dala asi iba dvakrát. To mi poradila moja teta, zdravotná sestra, ktorá robí s novorodeniatkami. Mali sme tiež veľa problémov, bolo vidno, že ho bolí brušenko. Boli sme aj u lekára, na čas som vysadila kravské mlieko, vtedy mu asi trochu poľavilo, no naozaj sme to museli len prečkať, potom si telíčko zvyklo. Ale vždy som dávala tie Babycalm 🙂

lelluska
22. jún 2021

My sme mali probiofix baby 0+, ale tuto tazko radiť kazdemu babusku sadne niečo ine

autor
22. jún 2021

@ivanizna tak skúsiť tu biogaiu a baby calm? To baby calm sa dava pred každým. Papanim?

ivanizna
22. jún 2021

S tými probiotikami je to asi individuálne, skús sa poradiť v lekárni, ak si nie si istá, že ktorú značku. Nám v lekárni poradili tieto s tým Babycalm, a tie kvapky som dávala pred každým kojením dlho, dlllho, určite odporúčam skúsiť. Už som nedávala ani žiadne pribiotiká, ani nič, ale Babycalm až asi do 8-9 mesiacov hocikedy, nemusí byť potom vždy. A ten Sabsimplex mi teta radila najmä vtedy, keď sa bábätko nemôže vykakať. Dúfam, že vám to pomôže, viem, aké je to ťažké pozerať sa na bábätulko, keď má bolesti a a trápi sa s tým bruškom.

autor
22. jún 2021

@ivanizna ďakujem, vyskúšam 🙂 dúfam ze pomôže 🙏

fiafia
22. jún 2021

Probiofix baby u nás najlepšia.

janka_266
22. jún 2021

Nášmu prospelo úplne všetky tieto veci vysadiť, odvtedy nevie, čo je to bolesť bruska 🤷‍♀️

ivanizna
22. jún 2021

Tiež som skúšala dávať kvapky na koliku, koliku spôsobenú laktózou, nič mi neprišlo nejako extra účinné. A možno ani tie probiotiká mu nerobili až tak dobre, to som tiež nedávala vkuse. Ako @janka_266 vraví, možno niekedy menej je viac 😉 Ale naozaj, na tie Babycalm nedám dopustiť 😃 skús dávať len jednu vec počas niekoľkých dní a skús pozorovať. Držkam vám palce 😘

eskop
22. jún 2021

My sme mali biohaiu a baby calm, vzdy som davala pred vevernym spanim a tie kvapky baby calm len raz denne teda. Teraz mam probiofoxebo probiotika treba menit po kazdej flasticke aby mali ucinok, potom sa vratime k biogaii. Tiez sme si tym presli mala sa pucila, kopkala nozkami, mala bolesti bruska a nejak sa naucila spinkat na brusku tak odvtedy je to lepsie.. uz bude mat tri mesiace. Skuste este robit masaze bruska po kupeli

ivangeline
22. jún 2021

nam pomohlo len vyrast ;)

adriana522
22. jún 2021

Nespominate ci dojcite, lebo vtedy netreba nic.

autor
22. jún 2021

@adriana522 nedojcim

adriana522
22. jún 2021

Mozno by som aj napriek tomu vygooglila nejaku laktacnu, alebo skusila mamila.sk. Oni aj ked sa zaoberaju prioritne dojcenim, maju prehlad a mozu poradit, ci naozaj nejake treba. Dobra laktacna by mala dat dobru radu. Za spytanie nic nedate.

jasminka22
22. jún 2021

Probiofix sa nam zatial osvedcili, predtym sme davali aj coliprev chvilku, bola diagnostikovana docasna intolerancia laktozy, nedovyvijany enzym a ja pri kojeni bezlaktozova dieta. Dr. ma informovala, ze probiotika je dobre obmienat kazde 3 mesiace, davam vsak stale probiofix. Sabsimplex nam nepomahal.