Dcéra má kratšiu nohu

ester24
26. sep 2016

Dobrý večer....chceš sa opýtať či je tu niekto s problémom kratsej nôžky. Moja dcéra má osem rokov a má jednu nohu kratšiu o 1,5cm. Zacala nosiť podpatenku a neviem co bude dalej....či sa jej to tým že bude rásť nebude ešte viac skracovat....neviem ako bude fungovať či krývať alebo čo. Prípadne bol tu niekto aj na predĺženie končatiny? Prosím napíšte...dcéra sa narodila s kllippel treumanov syndrom,teda mramorová koža a jedna noha chudšia 1cm po obvode a zrejme aj kratšia...no nikto si nič nevšimol až teraz keď sa vytiahla ze ma skliozu chrbtice kvoli nohe....ďakujem za každú radu

darca001
26. apr 2024

@mmiroslavka všetko sme riešili cez detskú nemocnicu na Kramároch kde sme boli na ortopedii. Tam to sledujú, predpíšu vložky alebo topánky, a v prípade potreby neskôr navrhnú operáciu. My už máme 2 za sebou.

vejapa76
27. apr 2024

@mmiroslavka juj to si už nepamätám. Z toho malého chlapca mám doma pubertiaka o hlavu vyššieho odo mňa. Myslím Sanitas? Ale dokúpila som si (aby mal do každých topánok a nemusela som prekladať) v obyčajnom číňaku. Našla som také priesvitné, čisto len pod pätu, kraj päty vyvýšený. Syn nemal veľký rozdiel tak som dala dve tie čínske na seba - primerala som si k tej predpísanej aby hrúbka podpatenky sedela. Doma tuším bosý chodil 🤔 on od mala ani ponožky na doma nezniesol. Ale s istotou to netvrdím, bolo to dávno.

mmiroslavka
28. apr 2024

@darca001 ďakujem ❤️

mmiroslavka
28. apr 2024

@vejapa76 ďakujem ❤️