Detská psychiatria Kremnica

karolinkakarinka
1. feb 2022

Dobrý večer,
Chcela by som Vás veľmi pekne poprosiť, či je tu niekto, kto má, resp. mal v poslednom roku umiestnené dieťa v tomto zariadení.
Ako sú tam nastavené pravidlá, ako často viem svoje dieta vidiet, ci je to tam rozdelené podľa závažnosti ochorenia atd.
Za každú informáciu a názor ďakujem.

jin2009
23. apr 2022

@karolinkakarinka Ahoj. Neviem či je táto info pre teba ešte potrebná, ale ja mám čerstvú skúsenosť.

zuzana00000
26. apr 2022

@jin2009 dobry vecer. Mohla by som Vas poprosit o Vasu cerstvu skusenost s Kremnicou?

jin2009
26. apr 2022

@zuzana00000 Dobrý večer. Skúsenosť je naozaj zlá. Dieťa som tam mala 3 týždne 😕. Bohužiaľ nič dobré nám to nedalo a ani stoho nie je žiadny záver. Nakoľko tam mal byť na pozorovanie. Nikdy nehovor nikdy, ale teraz s kľudným svedomím napíšem, že nikdy viac. Veľmi si to vyčítam, že som súhlasila s pobytom tam. Možno pre iné diagnózy, ako drogy, alkohol, sebapoškodzovanie to význam má, pre nás nie.

zuzana00000
26. apr 2022

@jin2009 Mam tam teraz cerstvo dceru. 15 rokov a teda sebaposkodzuje sa. Po troch tyzdnoch ste ho brala na reverz? Mne povedali ,ze tam bude asi mesiac. Ale ked toto vsetko citam mam chut ju odtial zobrat. Je to tam naozaj take zle ako sa tu pise?

zuzana00000
26. apr 2022

@jin2009 prosim mozete mi napisat aj nejake podrobnosti odtial? Ja som s nou zatial este nevolala mozem az za par dni. Tak neviem ako sa ma a co preziva. Velmi pekne dakujem za odpoved.

ankare
26. apr 2022

@jin2009
@zuzana00000
Veľa zdravia Vašim deťom prajem!!! ❤️

jin2009
27. apr 2022

@ankare ďakujem

jin2009
27. apr 2022

@zuzana00000 no presne viem čo prežívate. Napíšem správu

zuzana00000
27. apr 2022

@jin2009 dakujem velmi pekne. Budem cakat na spravu.

ammalka75
2. máj 2022

@zuzana00000 Dobrý deň, hľadala som na túto tému nejaké infornácie. Tiež tam mám dcéru, 15 ročnú, z rovnakých dôvodov. Nastúpila 26.4, teda podobne, ako Vaša. Ja som s ňou už raz volala, srdce mi išlo puknúť, ako veľmi chcela ísť domov. Bolo to na 4. deň od hospitalizácie, vraj zatiaľ s ňou nehovoril žiadny lekár, ani psychológ ani jej nezmenili lieky. Len je tam zavretá ešte s dvomi diečatami na izbe a snaží sa získavať červené body, aby sme si mohli zavolať aspoň dvakrát do týždňa. Zajtra idem volať lekárke, chcem sa dozvedieť, v čom vlastne spočíva liečba. Verila som, žes jej diagnózou jej bude poskytnutá pravidelná psychoterapia, jej základným problémom je totiž depresia so všetkými príznakmi. Cez nulové sebavedomie, sebaposcenovanie, beznádej a pesimizmus až po fyzické prejavy úzkosti. Samozrejme tomu predchádzali aj sebapoškodzovanie.V jej prípade to vyústilo do pokusu o samovraždu., tak sa dostala do Kremnice. Nikdy nemala problém s drogami ani alkoholom, okrem cigariet nič také neskúšala. Tiež nebola problémová v zmysle nevhodného správania, preto prevýchovu nepotrebuje. Skôr by potrebovala popracovať na asertivite aby sa nenechala od každého zahnať do kúta. Ak jej v tomto smere nebude poskytnutá pomoc, zvaužujem, že po ňu prídem a budeme si platiť terapie súkromne, keďže cez poisťovňu je to len na 2 sedenia do mesiaca. Je to zložité, ja chápem, že tam majú svoje postupy a na starosti takmer 30 detí. Ak existuje možnosť, že jej tam pomôžu, naváham ju tam nechať aj 2 mesiace. Ak tam má byť ale iba odložená, nebudem to predlžovať. Chcem sa Vás opýtať, či ste už hovorili s Vašou dcérou a čo ste sa od nej dozvedeli. Budem vďačnä za každé info. Ďakujem a držím Vem palce.

zuzana00000
2. máj 2022

@ammalka75 pisala som Vas sukromnu spravu.

nikaa5838
24. jún 2022

@zuzana00000 dobrý večer viem ako to tam chodí . A veľmi veľmi zle tam zaobchádzajú s deťmi . Načo ich dávať na psychiatriu a dávať im chemické lieky ? Dá sa to riešiť iným lepším spôsobom ako drbnut dieťa na psychiatriu

luc1489
11. nov 2022

@ammalka75 Dobrý deň, neviem, či ešte sledujete toto fórum. Môžem sa opýtať, ako to dopadlo s Vašou dcérou, nechali ste ju v Kremnici a pomohli jej? Alebo ste pomoc riešili iným spôsobom? Mám ten istý problém s dcérou (samopoškodzovanie, pokus o samovraždu), aktuálne je hospitalizovaná a psychiatrička navrhuje Kremnicu. Viem, že tam individuálna terapia nie je, alebo je veľmi obmedzená z kapacitných dôvodov. Poloväzenský režim a bodovanie asi dieťaťu s depresiou nepomoze, jediné pozitívum je, že ju ustriehnu, aby si neublížila. Ale čo bude, keď odtiaľ vyjde? Mám veľké pochybnosti a teda zvažujem, či vôbec Kremnicu skúšať, dcéra sa tomu veľmi bráni.

ammalka75
11. nov 2022

@luc1489 Dobrý večer. Za nás môžem povedať, že skúsenosť s Kremnicou bola veľmi veľmi zlá. Dcéra tam bola len 8 dní, potom som ju na reverz zobrala domov. Za tento čas ani raz nehovorila s jej ošetrujúcou lekárkou, o psychológovi ani nemohla snívať. Z hľadiska prístupu tam panuje stredovek. Je tam príliš veľa hospitalizovaných na ten personál, nerobia rozdiel v prístupe s ohľadom na základnú diagnózu, panuje tam drezúra ako v polepšovni… je toho rozhodne veľa, čo by som mohla rozprávať. Čerešničkou na torte sú klietky, kde zatvárajú deti niekedy aj za trest. Vyhrážanie tajomnými injekciami, ktoré neváhajú použiť, aby deti “upokojili”. Dcéra sa bála plakať, lebo jej sestrička povedala, že ak sa neukľudní sama, dostane injekciu. Jedno dievča sa v čase jej pobytu pokúsilo uškrtiť na mikine na WC, našli ju tam dievčatá z oddelenia a tie ju aj ratovali, lebo nikde nemohli nájsť sestričky. Dotyčné dievča následne sestry napichali injekciami a za trest bola dva dni v klietke. Takže Kremnicu neodporúčam. Dcéra sa tam dostala po predávkivaní liekmi, pobyt tam mal jediný zmysel, že si uvedomila, že sa tam viac nikdy nechce dostať, že urobila hlúposť a bola nesmierne šťastná, že sa vracia domov. Ak máte záujem, môžeme si aj zavolať, poviem Vám, akou cestou sme následne prešli my. Rodičia veria, že tam ich dieťaťu pomôžu, ale rozhodne sa na ro nedá spoľahnúť. Ak má Vaša dcérka depresie, určite jej hospitalizácie v tomto zariadení nebude na prospech. Možno je takýto pobyt vhodný pre pacientov s diagnózami kde treba skúšať liečbu, schizoidné poruchy alebo závislosti, ale deprimovanému dieťaťu nepomôžu. Ak mi dáte na seba kontakt, kľudne Vám zavolám.

jin2009
12. nov 2022

@luc1489 Dobrý deň, skúste Nitru, alebo nejakú inú nemocnicu. Kremnici určite nie.

luc1489
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luc1489
13. nov 2022

@jin2009 Nedali nám na vyber inú možnosť, iba Kremnica, alebo na reverz domov. Myslím, že väčšina nemocníc beire dieťa iba na pár dni, max. mesiac a Kremnica je jediná dlhodobejšia, a Hráň ešte samozrejme.

jin2009
13. nov 2022

@luc1489 Nám hneď spomenula Nitru, lenže v tom čase tam boli len covid pacienti. Podľa rozprávania doktorky je to presne miesto, pre deti, ktoré nie sú alkoholici, drogovo závislý, násilný a pod. Skúste si to nájsť a zavolať. Ale pravda je, že iné sa môže rozprávať a iná môže byť skutočnosť viď Kremnica 😕. My sme to nakoniec ako tak zvládli doma. Nemali sme vlastne ani inú možnosť. Držím Vám palce.

luc1489
17. nov 2022

@jin2009 Dcéra je už doma, začala spolupracovať, tak ju prepustili, nemuseli sme dávať reverz. Nebude to ľahké, ale verím, že to zvládneme

fitiko
16. jan 2023

@jin2009 Dobry den, mame presne taky isty problem, ako tu kazdy pise, depky, sebaposkodzovanie, nasledene pokus o samovrazdu. Tlacia nas do Kremnici, potrebujem e poradit ako ste to zvladli.Dakujem za kazdu radu

fitiko
16. jan 2023

@ammalka75 Dobry den, potrebujeme poradit aj my, ak sledujete toto forum prosim Vas ozvite sa mi, vrela vdaka

jin2009
17. jan 2023

@fitiko Dobrý deň, vôbec neodporúčam Kremnicu. Spravila som obrovskú chybu, že som tam moje dieťa dala.

fitiko
17. jan 2023

My sme zatial este hospitalizovany na Kramaroch 3 tyzden, zatra mame pohovor s jej psychiatrickou ,tak zatial viac nevieme, Jin dakujem za odpoved

luc1489
17. jan 2023

@fitiko našli ste si ss?

fitiko
2. feb 2023

@ammalka75 ak sledujete toto fórum ešte, viete nám poradiť, aj moja ma hlbokú depresiu... Pomohlo vám niečo? Ďakujem za odpoveď

adela35
6. jún 2023

@ammalka75 Dobrý deň prosím vás viete mi povedať ako ste dopadli mám tam dcéru

adela35
6. jún 2023

@jin2009 prosim vás aj tam mám dcéru viete bližšie informácie

adela35
6. jún 2023

@ammalka75 prosim vás info ďakujem

jin2009
22. aug 2023

@adela35 Dobrý deň, no ako ste na tom? Ako dlho tam dcéra bola? Pomohli jej?

tonina1981
21. okt 2023

Dobrý deň. Moja dcéra trpí sociofóbiou. Má problém ísť do školy. Berie aj lieky ktoré asi nezaberajú. Bojujeme s tým. Psychiatrička nám povedala že ak nezačne riadne chodiť do školy tak ju pošle do Kremnici. Ale toho sa bojíme. Teraz mala veľmi ťažké obdobie a zjedla týždennú dávku liekov. Našťastie je v poriadku. Len sa bojíme čo povie psychiatrička. Prosím poraďte čo robiť. Chcem jej pomôcť ale bojíme sa tej Kremnici. Dcéra vie že urobila hlúposť a vieme že spúšťač toho že pojedla lieky bol na ňu tlak a nevedela čo ďalej. Dcéra má 13 rokov