Dieťa má pri viróze v noci zapchatý nos, nemôže dýchať

10. jún 2023

Dcera ma cerstve dva roky a uz tyzden virozu aj s teplotami. Davan nurofen v kombi s paracetamolom, lebo hned po 4-5hod teplota stupa do vysin. Trapi ma ale neustale zapchaty nos. Pouzivam pipety s morskou solou, vysavam hlieny (to na vysavac) - ale tam nevyjde skoro nic. Davam aj otrivin pre deti 0.05 ale nema sa viac ako tyzden a tiez absolutne nezabera. Proste sa mi nevie nadychnut hlavne v noci nosom. Bemoze spat, budi sa na to. A bojim sa zapalu usiek... Co mozem este skusit na ten zapchaty nos?

dominika31071987
10. jún 2023

A boli ste u dr? Pri takom sopli vam kvapky nepomozu. A ak ma uz tyzden teploty, isla by som urcite k dr nech jej spraci crp test.

mimi3008
10. jún 2023

Odsavat je asi zbytocne, ked nic nejde, bude to skor opuch sliznice. Skus Fenistil kvapky, ak mas, dava sa 1ml/1kg hmotnosti

zuzuliennka1
10. jún 2023

@mimi3008 fenistil sa kvapka, mililitre jej nepomozu, davaju sa 2 kvapky na 1 kg vahy, rozdelene do 3 davok.
teda napr. 8 kvapiek 3x denne u 2r dietata vaziaceho 12 kg

zuzkaa1991
10. jún 2023

ak po týždni nezabera lekarka mi predpisuje pamycon určite ist na crp

ingush616
10. jún 2023

Nasivin zelený je najlepsi…
+Inhalovať vincentku…

simca06022011
10. jún 2023

U lekárky ste boli, týždeň teploty nemusí byť iba výroba, aj keď v poslednej dobe čítam teda často o takýchto dlhých chorobách. Ak.ma zapchaty nos, treba aerius/fenistil... večer. Ak jej z nosa jich nejdem treba pozrieť aj Hrdlo poriadne.

zuzubb007
10. jún 2023

Snad po tyzdni ste boli davno u doktorky, pamycon a dieta je za 4 dni fit, inac moze to mat uz davno v uskach po dlhej dobe zatekania

mimi3008
10. jún 2023

@zuzuliennka1 hej, chcela som napisat kvapiek, ale asi mi v noci uz nefungoval mozog. Nam nasa detska dr. a aj v lekarni stale kazu 1kv. na 1kg

luccija
10. jún 2023

Pri viróze by tak nestupala stále teplota dúfam, že ste boli u doktorky.
Na nos sa dáva Trifed na odpuchnutie sliznice, alebo niečo proti alergii.Nepouzivaj vysávač, keď neodsajes hlieny a má len opuch

zorkahorka
10. jún 2023

Uz je tepli, ja by som pootvorila okno a dala fenistil. A zapla zvlhcovac