Dilatácia obličkovej panvičky 2. stupňa u 7 mesačného synčeka

veronikavaneska
28. mar 2014

Ahojte maminky,
mate niektora podobnu diagnozu. Narodili sa mi dvojičky obaja mali dilataciu obličkovej panvičky ale v norme.
V 3 mesiaci sa jednemu to spravilo, ma to v uplne poriadku a druhemu sa to strasne zhoršilo teraz to ma 1,4cm.
Ak sa to zvačši na 2 cm tak treba operovat.
Chcela som sa opytat či operovali vaše dietako nato?
ako to prebiehalo?
kolko sa rehabilitovalo?
pripadne či to zmysli niekomu same? (až takto velke)
dakujem za všetky skusenosti

shania31
28. mar 2014

Ahoj,
odpovede na tvoje otazky su aj pre mna velmi zaujimave. Nakolko aj jeden z nasich to ma a obavam sa, co bude 😖

marry118
28. mar 2014

Ahojte mne sa s tým narodil starší syn teraz má 9 rokov a pravdepodobne sa operácii nevyhneme mal to 1-2 stupeň ale teraz sa to vraj zhoršilo boli sme scintiografii v Martine a tam to dopadlo ani ani a tak ideme ešte na vylučovaciu urografiu a uvidíme čo nám povedia, ale bojím sa tej operácie ako každá mama , a tiež by som chcela vedieť či má niekto skúsenosti s operáciou.

renuska23
28. mar 2014

Ahoj, aj moja prvorodená sa s tým narodila, operovali ju keď mala 6 rokov. Pri operácii jej zaviedli vývod z tej operovanej obličky a tak sme išli aj domov. Mala to asi mesiac, bolo to náročné - meniť sáčky a dávať pozor, aby si to nevytrhla, ale zvládli sme to. Dnes už je úplne v poriadku, ostala iba riadne dlhá jazva 🙂

shania31
28. mar 2014

@renuska23
Ahoj, a kolko mala dcerka tu dilataciu? Naozaj je ta jazva taka dlha? Dufam, ze nas ta operacia obide 😖

renuska23
28. mar 2014

@shania31 ja uz si presne cislo nepamatam, ale ona mala vrodenu vadu - mocovod z oblicky vyrastal v nejakom zlom uhle - moc sa preto vracal do oblicky a ppskodzoval ju...duty system sa zacal zvacsovat a tak jejocovod museli odrezat a prisit spravne....je to tak laicky popisane, ale odborne to neviem....no a jazva je dlha cca 10 cm, ale uz je krásne vyblednuta a ked sa dcery na plavárni pýtali spuziaci co sa jej stalo, povedala ze ju v mori uhryzol žralok, takze berie to s humorom 🙂