Dlhodobé užívanie antibiotík po streptokokovej angíne

ada99
20. nov 2015

Dobrý den, syn (5r.) mal angínu, uz druhý raz za tento polrok, teraz sme po 10-dnovej liečbe Penbene. Po kontrole nám bolo opat predpísané Penbene na 6 týzdnov..Som zufala kolko ATB musí jeho telíčko znášat..Máte skusenosti s dlhodobým uzivaním ATB?? Alebo nejaké rady po angíne aby sa neopakovala...

ivett1
20. nov 2015

@ada99 rady nemám, ale cca pre dvoma rokmi naše dieťa si donieslo z mš streptokoka a nakazilo aj staršieho súrodenca a tiež sme mali takéto dlhé atb kúry ... dve po sebe, lebo po prvej ešte stále neboli ok (zlé výsledky)...hlavne nezabudnite aj na probiotiká...nám to vyšlo tak, že prvá kúra bola niekedy marec apríl a druhá končila začiatkom júla, takže sme sa stihli z toho v lete dostať ... a na vyšetrení sme boli vlastne celá rodina ...našťastie my dospeláci sme nič nemali...
medzi tými dvoma kúrami sme mali aj vyšetrenie (chodíme na Imuno...) a naša imunoalergoligička nám povedala, že penbene môžu brať ako dlho potrebujú, podstatné je, aby sa vyliečili ...

ada99
autor
20. nov 2015

Som na nervy ked si predstavim ze do Vianoc budeme brat PENBENE...dnes sme boli na odbery krvi, som zvedava na hodnoty ASLO...takze urcite dobrat atb aby sme to uplne vyhnali z tele, vsak ? snazila som sa vyhnut ATB ale vyzera to ze to asi nepojde...

mzov
20. nov 2015

ahoj, my sme to mali tiez. vysetrili nas komplet celu rodinu, pretoze sme sa toho nevedeli zbavit, mali sme to aj my rodicia bez akehokolvek priznaku. TAkze sme sa preliecili vsetci. Akokolvek, aj nas syn mal po dobrati 10 dni Penbene stale pozitivny streptokokovy test ale nedostal dalsie antibiotika na 6 tyzdnov ale len na 10 dni a potom bol ok. Ale opakujem, ze aj my vsetci sme sa dali otestovat a preliecili sme sa.

katrin21
20. nov 2015

@ada99 nasad mu hned aj probiotika, lebo po tolkych ATB sa mu odpali aj crevna flora...
okrem toho v crevach je nasa imunita.. ver, alebo never, je to taak..
Anginu vacsinou clovek od niekoho dostane, takze... bud ma niekde bacilonosica, mozno v skolke...
U nas raz, ked jedno dieta v skolke byvalo stale chore, tak jedna mamicka uz bola zufala a normalne si vydupala, ze sppravili hromadne stery vsetkym detom v triede a kym to nemali, nemohli ist do skolky...
tak sme to dali vsetci deckam spravit.
Streptococ je svina, drzi sa... mozes si kupit koloidne striebro na nete, mapr. od mesosilver.sk a davat mu potom bud pit, alebo aspon kloklat, ak to zvladne..ale dlho, co najdlhsie nech to klokta.. 2-3x denne...Nemas sa coho bat....

ivett1
20. nov 2015

@ada99 to koloidné striebro je super tip @katrin21