Dlhotrvajúci kašeľ u 2,5-ročného dieťaťa

30. nov 2022

Ahojte, syn ma uz 5 tyzdnov kasel, na zaciatku mal aj teploty, uzival atb, ale ani po atb to uplne nezmizlo, len sa to tak zredukovalo na minimum, ale tyzden po douzivani atb zasa kasel viac, robene vytery, krvi, vsetko ok….. rtg pluc nerobene, lekarka nejako neberie moznost zapalu pluc, aj ked som jej spominala …. Kasle hlavne rano, ako keby sa vykasle po noci a cez den kasle len ked viac beha a skace alebo ked sa jeduje a place vtedy sa rozkasle, kasel je skorej vlhky, riadne chrchlavy …. Mame sa objednat alergologicke … okrem kasla ma aj sopel …. Napadli ma uz aj zatekajuce hlieny, ale to by asi kaslal stale, nie len rano, pri behu, placi neviem …. Co myslite? Ďakujem, som uz z toho na nervy

hannah88
30. nov 2022

Ahoj, môj syn má to isté, od septembra kašle stále a tiež mal na začiatku teplotu, 2 týždne bola prestávka po dobratí ATB, kedy nekašlal. Nastúpil do škôlky. Znova kašeľ, suchý, vlhký, strieda sa to, kašle hlavne pri/po behu, pri emóciach, v noci, ja už ani neviem, kedy sme sa vyspali normálne. Tiež má výtery ok, aj krv. Až na mierne zvýšenú hodnotu eozinofilov, čo je vlastne nejaký druh alergie. V nose mu našli stafylokok epidermisis, to je ževraj OK, bežná flóra v nose. Teraz mi po 5týždňoch kašlu dostal teplotu 39. Tak máme lieky, pamycoin+ybro do nosa, erdomed, ventolin a večer skúšame gastrotuss. Teplota krásne zmizla, kašeľ ostal+kýchanie a sem tam ho ževraj svrbia očká a sopeľ, číry, pekný ako voda. V piatok ideme na alergo. ORL má za sebou, má zväčšenú mandľu, doporučenie vybrať - ale týmto smerom sa uberať zatiaľ nechcem, keďže zatiaľ dýcha pekne nosom, nechrápe.