Febrilné kŕče a vysoké horúčky už týždeň

bzuko
28. feb 2016

Ahojte, moja takmer 2,5 ročná dcéra bola v pondelok hospitalizovaná pre febrilné kŕče. Počas hospitalizácie, ktorá trvala do štvrtka jej opakovane robili vyšetrenia - CRP, kultivácie, moč ale nezistili vôbec nič a tak to uzavreli ako vírusové ochorenie. Horúčky pretrvávali ale keďže vo štvrtok už nemala teplotu, tak nás prepustili. Avšak po príchode domov, hneď v noci sa horúčka vrátila a odvtedy sa pravidelne 2 krát denne vracia. Podávam jej lieky proti teplote a diazepam proti kŕčom. Zajtra chcem ísť k detskej lekárke nech vyšetrí ešte stolicu a potom by som ešte riešila vyšetrenie pľúc, nakoľko posledný deň v nemocnici začala vlhko kašľať (nie veľmi, len občas vykašle).
Moja otázka znie: ak berieme do úvahy, že v tele nie je zápal - stretli ste sa niektorá s tým, že takto dlho trvali horúčky bez zjavnej príčiny? Alebo, viete mi niekto poradiť, čo je ešte treba vyšetriť, teda čo môže byť príčinou horúčok okrem vírusu?
Ďakujem krásne

moni244
28. feb 2016

@bzuko krv jej brali? To mi pride zvlastne, ze horucky a nic jej nezistili

drobcek26l
28. feb 2016

U nas mal horúčky 5 dni a vsetky vysledky dobré. Doteraz neviem co mu bolo.

katrin21
28. feb 2016

@bzuko moja dcera mala 6 dni horucky, 3den sme sli k lekarne, CRP iba5, ze viroza... ale horucky pokracovali, 6den znova k lekarovi a uz dychanie zmenene ked ju pocuvala, tak nas poslala na RTG a bol z toho zapal pluc....Niekedy sa viroza rozvinie do zapalu, dost casto sa to stava....
daj jej spravit z krvi ci nema chlamydie a mykoplazmy...plucne

mafinka219
28. feb 2016

@bzuko mohla chytit dalsi virus v nemocke, nieco podobne som zazila, ale teda nemali sme krce, isli sme domov z nemocnice tiez sme boli 3-4 dni a na druhý den som letela znova na pohotovost co mi mala zacala vracat-teplota a povedali mi,že chytila nejaký dalsi virus,že je to tam normalne,že dieta sa znova vrati s dalsím iným virusom.... tak prajem skore uzdravenie

bzuko
autor
28. feb 2016

@moni244 krv jej brali opakovane a vsetko bolo negativne

jasminet
28. feb 2016

u nas v skole pre par tyzdnami bol nejaky virus - skolil najskor celu 1.A okrem 7 deti, dalsi tyzden celu 1.B... a tak to putovalo po celej skole - horucky, zimnica, bolesti hlavy, bolesti hrdla - vsetci crp ok, proste nic zistene...

bzuko
autor
28. feb 2016

@katrin21 Ved prave preto rozmyslam, ze jej este dam urobit RTG pluc a este jej dam zajtra spravit u detskej CRP, ci sa predsa len nerozvinul zapal. Mozno potrebuje ATB, tam jej len davali fyziologicky roztok v infuzke. Vdaka

lienkaviva
28. feb 2016

@bzuko no neviem, nám keď 3 dní neustupovali horúčky, tak nám v nsp dali do infuzky atb, až kým došli výsledky čo nám je. ..podľa mňa jej ich v nsp mali dať

gaim
28. feb 2016

ja som este v juli bola s 1,5 rocnym synom tiez v nemocnici pre febrilne krce a horucky, tiez s vyledkom, ze je to virus a tiez sa mu opakovane vracali teploty a dostaval sa do krcov, az dovtedy pokial sa jeho imunitny system trocha nestabilizoval. Hned po navrate som mu davala imunoglukan- dvojitu davku asi 2 tyzdne a potom taku aku ma - a davam mu ho dodnes...

bzuko
autor
29. feb 2016

Ďakujem za príspevky, dcérka je bez teploty od minulej noci tak verím, že to tak aj ostane. Hádam to bol naozaj len nejaký neodbytný vírus

nikita308
29. feb 2016

Ahoj, my sme boli tiež na tom tak isto, predminulý týždeň začala pokašliavať, ale nič vážne, dýchanie čisté, lekár urobil výter z nošteka... o 2 dni som volala o výsledky, samozrejme pneumokok, nasadil ATB... to bolo vo štvrtok... následne v nedeľu večer dostala horúčku, zostala malátna, nič nechcela papať... nakoniec som znova šla k lekárke (náš pediater mal dovolenku), dýchanie už čisté nemala, poslala nás na RTG pľúc a máme zápal priedušnice... zmenila ATB, takisto sirup od teploty, ale teplotu sme mali ešte aj v sobotu... od včera nič, dúfam, že už teplota nebude... tak vám prajem skoré uzdravenie...
Ja som sa s takto dlhotrvajúcimi horúčkami nestretla, tak som bola zúfalá.... 😖 našťastie sme ich prekonali bez kŕčov, čoho som sa veľmi bála...

bzuko
autor
29. feb 2016

@nikita308 tak tie krce nikomu neprajem , nasa mala pri nich stratila vedomie. Ale zda sa, ze sa to zlepsuje. Aj vam skore uzdravenie!!

prasiatko30
29. feb 2016

@mafinka219 presne tak . Ak ta s nemocky pustili s tym ze ste uz nemali teplotu tak by som skor povedala ze dieta chytilo nejakeho virusa v nemocke - tym ze bol organizmus oslabeny je to velmi pravdepodobne

nikita308
29. feb 2016

@bzuko Ďakujem....

bosoriak
29. feb 2016

@bzuko Moje dcery mali cosi podobne posledne 3 tyzdne, nastastie bez krcov, ale ony uz su velke. Mali teploty vkuse 11 dni (starsia 12dni), okolo 38.5 - 39 (starsia mala tri dni az take ze 39.9 navecer). Lekarka robila CRP, bolo 33, co je taka neurcita hodnota, lebo to este stale moze byt virus. Takze sme to nechali tak, podavala som tekutiny, oddychovali a po tych 12 dnoch to ako prislo tak odislo. Aj s kaslom, presne ako pises, vlhky a namahavy.

Uz su vselijako zmutovane tie chripky podla mna, treba sa obrnit, teraz je take chripkove obdobie. A treba si vsimat aj dieta, ak je malatne, nechuti mu jest, pit, spave a podobne, vtedy treba ist k doktorovi. Inak s tym vela nespravia a podla mna je len dobre, ze konecne nedavaju antibiotika "preventivne". My zijeme v zahranici, takze tu to beru trochu inak, ale virusom na hraniciach nezalezi 🙂

Vela zdaru, nech sa to coskoro skonci. Ja by som par dni pockala, mozno to ustupi aj same. Ak ta teplota vyskakuje len obcas, netrva stale, je to podla mna na dobrej ceste.

bzuko
autor
1. mar 2016

@bosoriak Dakujem, uz je 2 dni v pohode, bez teploty. Tak sme si vydychli. Je to taka bezradnost pri takto dlhotrvajucich horuckach. Vela zdravia aj vam