10 mesačná dcéra má vyše týždňa horúčku

radulienka7
1. aug 2015

Ahojte..som zufala. Moja 10 mesačna dcerka ma uz od nedele horucky. Dr jej dala atibiotika v pondelok ale vobec nezabrali, stale ma 39... V stvrtok sme volali tu detsku pohotovost lebo mala 39,5 a neklesalo ani po kupeloch a paralene, urobili jej crp samozrejme ze zistili ze to ma virusove takze tie antibiotika su nam akurat tak na dve veci. Potom jej to kleslo a dali nam pre istotu diazepam keby mala nad 40.. Chvalabohu taku horucku nemala..teraz sme ako na hojdacke, raz nema vobec teplotu stvornozkuje po celom byte a zrazu si lahne a hned 39... Dr mala dovolenku v pondelok pojdem a som zvedava co mi povie. Uz nech to skonči. Okrem horucky ma sopel aj kasel... 😖 ☹

kadri
1. aug 2015

@radulienka7 ☹ vysetrovali malej moc? ak nie, necakaj do pondelka a trvaj na vysetreni. niektore virozy sa tahaju s vysokymi teplotami az 6 dni, snad uz dnes to prejde, ak nie, urcite necakaj do pondelka, je to velmi male dieta a pricin moze byt vela, aj virusovych... drzim palce, nech je lepsie 🙂

sasa1983
1. aug 2015

@radulienka7 a kultivacie,krk,nos,moc jej robili? Moze mat kludne virusove,aj bakterialne,to bakterialne je prekryte atb, lebo ak ich uziva uz od pondelka, tak do stvrtka jej to uz malo/mohlo zabrat. A nema hnacku, vyrazky,kasel? Nie ste sledovani u imunologicky (asi skor nie,ze)?.keby to bolo len 2-3dni a potom vyrazky,alebo aspon daky vysev tak by to bol typicky obraz 6tej chodoby (kt.je na podklade virusovej Herpetickej etiologie). A soor v ustach ,afty,kutiky?

koniarova
1. aug 2015

Kúp si v lekárni pásky na testovanie moču. Ja by som asi pre istotu ešte raz behla na pohotovosť. 10 dní pri desaťmesačnom dieťati sa mi zdá veľa.

majka99999
1. aug 2015

@radulienka7 veru moc a vytery. Ak uz su chvilky, ze nema teplotu a potom znova ma, pricom predtym bola stale, tak uz to prechadza, co mam ja skusenosti s virozami.

peneloppe
1. aug 2015

@radulienka7

Naspat na pohotovost a urgovat, nech urobia vsetky mozne vysetrenia. To je strasne dlho, zvlast ked berie atb

radulienka7
autor
1. aug 2015

@sasa1983 kasel má a 6 choroba ma napadla tiez ale nema ziadne vyrazky.. Nejaka hnusna vyroza.

radulienka7
autor
1. aug 2015

@koniarova co su to za pasky?

kadri
1. aug 2015

@radulienka7 taketo cosi - na zistenie pritomnosti infekcie

http://biocare.sk/eshop/produkt/test-mocu-urine...

aristka
1. aug 2015

Pricina horucky moze byt rozna a preto dieta treba komplexne vysetrit ,samozrejme krvicku tiez

sasa1983
1. aug 2015

@radulienka7 tak ja Ta nechcem strasit,ale CRP je totalne nafigu,urobila by som snimok pluc,atypicka pneumonia (je dost chlamydii,mykoplazmy...), a ak by mala stale vysoke teploty tak PCT,ale to Ti ambulantne iste nespravia a je to dost drahe. Amozno by som zvazila aj hospitalizaciu,jednak bude narocne chodit ambulantne na vysetrenia a jednak to nie je iste len daka viroza,uz to trva dost dost dlho. Prave atypicke zapakove ochorenia maju rastove krivky hore a dole s teplotami. A tiez,ze kasle....

sasa1983
1. aug 2015

Ziadne lapstiksove pasky si nekupuj,ma to orientacne vypovednu hodnotu na pritomnost bielkovin a leukocytov v moci,treba normalne odobrat moc na kultivacne vysetrenie s citlivostou na pripadny bakterialny nalez.

sasa1983
1. aug 2015

A este,ak daco aj vykasle,iste aj sputum na kultivaciu. Ak nevykasle sputum,ale ma len suchy kasel a nema napr.astmu,alebo daku alergiu,napr.potravinovu,na psa..(pelovych je teraz pomenej), tak to bude nasvedcovat mozno skor smerom pluca ako dif.dg. treba to doriesit,uz to trva dlhsie...