Fľakatý jazyk

juranka
18. apr 2014

Ahojte, chcem sa spytat ci ma niektora z vas skusenosti s takymto jazykom. Vsimla som si to u dcery pred par dnami. Bolo to male a vyzeralo to ako zahryznute v jazyku, tak som tomu neprikladala vaznost. Ale dnes rano som na to pozerala znova a zvacsilo sa to a najhorsie je na tom to, ze sa to rozsirilo. Ma tam uz take 2 cervene mapy. Neviem ci je to nieco vazne, ci treba ist na pohotovost s tym, ukazat to alebo to pocka do utorka, kedze su teraz sviatky...co na to hovorite? Dcera mala pred 2 tyzdnami anginu, brala antib. a popri tom som jej davala probiotika a stale davam (antibi. uz neberie asi tyzden)

jaja1979
18. apr 2014

@juranka Toto mava moja dcera, nie je to nic katastrofalne, treba davat Bkomplex zvysene davky a za par dni prejde. Existuju pre mensie deti aj Bkomplex kvapky, davaj jej viackrat denne.

laurika25
18. apr 2014

@juranka tak ako vravi
@jaja1979 staci ten bkomplex.Mne sa to robi hocikedy a ja mam riadne flaky,brali mi stery a vsetko v poriadku.Este som neprisla na to kedy sa mi to robi..niekedy aj po paradajke..ono to casom zmizne a potom to mam spat-:(

senta_sofia
18. apr 2014

@juranka my to tiez mavame pravidelne, malemu este idu zuby, doktorka povedala, ze je to normalne u deti, ze si strkaju kadeco do pusy, odporucila mi Nutrolin B a homeopatika Borax 5

juranka
autor
18. apr 2014

@senta_sofia
@laurika25
@jaja1979 dakujem dievcata, tak zajtra kupim ten b-kompex 🙂 dufam, ze je to len taka banalita...je pravda, ze vsetko pcha do ust a hlavne stale zuzle ruky a na nich moze mat hoc co 😒

monika541
3. jún 2014

@juranka náhodou som našla tvoju tému. máme u dcérky rovnaký problém. už dlhšie mala takýto fliačik, občas sa ukázal, potom zmizol no v poslednom týždni je fľak už po celom okraji jazyka, tak sa začínam obávať, čo to môže byť. a asi ako väčšina z nám, nechcem hneď utekať k dr, aby ešte niečo horšie v čakárni nechytila. Pomohol vašej dcérke B vitamín? bola si napokon u lekára? ďakujem

juranka
autor
3. jún 2014

ten vitamin si myslim, ze pomohol, zlepsilo sa to, skoro az zmizlo. ale po case ako som jej to prestala davat sa to obcas objavi. nesla som dr. lebo som nemala cestu tam. ona totiz ta moja nezbeda neznasa dr. a reve uz ked sa priblizime k poliklinike takze kedze sa to zlepsilo tak sme nikam nesli. nesuvisi to nejako s vitaminami alebo co? moja nehce riadne jest, uplne odmieta jest zdravu stravu, ako ovocie, zeleninu 😒

linda23232
13. jún 2014

Moj syn...to mava,skor ako ochorie...bola som s nim,na kadeajych vysetreniach...a nevedeli zistit pricinu...sa mu objavia flaky..a potom zmiznu...nechapali ani doktory..ako je to mozne..a jedna Dr. mi povedala,ze je to nedostatkom vitaminov B...pyridoxin...a taka fialova vodicka..zaberaju na tie flaky..mam dcerku,a ona to mava tiez..

majkamrugi
25. máj 2015

@laurika25
@senta_sofia zeny, tak scasti je to vitamin B - ktory sa nedmerne vstrebava pri chorobe- zapal, virus. ochorenie atd. zaroven treba dat pozor na hrube crevo a pankreas. V hrubom creve je skryta imunita. Ja mam y s tym problemy, nasi lekari si to nevedia pospajat, co s cim suvisi. Zhorsuje sa to rafinovanym cukrom, mukou a mliekom- tvoria sa hlieny a tam sa zabaluju infekcie. Pomaha pseno, karfiol kalerab atd... proste snazit sa vynechat polotovary a pestru stravu, hlavne zeleninu...aj vela ovocia nemusi pomahat.

monicka0518
3. okt 2015

Ahojte, to co tu pisete, mame aj my. Treba vam ist na gastro. Je to problem s travenim. Moj syncek berie ganaton, kreon na travenie a bkomplex kvapky. Je to beh na dlhu trat, kym sa to upravy no, trpime aj my tymi flakami. Niekedy uteka za mnou s placom, vyplazy jazyk a krici " mlieko" tak mu rychlo zohrejem a je potom ok. Inokedy vyplazy jazyk ze ho to boli, hlavne po lizanke. Je to trapenie. Bojujeme s tym uz asi 4 mesiace. Tak dufam ze uz to dlho nepotrva. Ale co som rada je to, ze mi uz papa pekne. Bol strasne chudy, zaludok mal strasne stiahnuty. Ale uz pribral 2 kg 🙂 drzim vam palce nech vas to prestane trapit, lebo je to strasne, ked vidite ako sa vam dieta trapi. Piste mi na moj mail: monabara@azet.sk rada poradim