Hemangióm na semenníkoch novorodenca

7. máj 2023

Ahojte, malý synček (5 týždňov) má červený fľak na semenníkoch, asi o priemere 1cm. Pediatrička nás poslala ku kožnej, s tým že na odporúčacom lístku je napísané že podozrenie na hemangióm. Od pôrodu nezmizol. Povedala nám k tomu že sa nemáme stresovať ale popravde som celkom v strese, lebo si o tom neviem nič nájsť na internete. Ku kožnej sme samozrejme objednaní, no najbližší termín sme dostali začiatkom júna. 😔 Máte niekto skúsenosti s hemangiómom, a čo vlastne nás čaká ak sa to potvrdí?

maytee
7. máj 2023

Áno máme skúsenosť dcérka to mala na rucicke a veru dosť rýchlo začal rásť keď mala 2 mes. nás lekárka rovno poslala na hemato-onkologiu( skoro som z nôh spadla) ale keďže je to ako cievny nezhub.nador riešili to tam dali nám mastičku ktorá úplne super zaucinkovala začalo to krásne miznúť a ešte sme mali sono mozgu+bruška pre vylúčenie či sa nenachádza aj vnútri. Našťastie nie. Tak veľa síl pokoja lekári to dobre poznajú a dá sa toho zbaviť tak držím palce ❤️

jan510
7. máj 2023

Moj mal od porodu, nic mu s tym nerobili natierali nejakou mastou v porodnici postupne sa vstrebal. On mal aj celu ritku kedze sa narodil koncom panvovym prirodzene

petronellla87
7. máj 2023

Nasa ma dva na hlavicke, v utorok ideme na sono ci ich nema aj na vnutornych organoch, nasa lekarka povedala že by to malo zmiznut same casom.

dada13288
7. máj 2023

Ahoj, moj mal na celom malicku. Urobil sa cca tyzden po porode. Nerobili sme stym nic, ani len mast nenatierali. V priebehu roka sa aj zvacsil, aj zmensil a zacal vstrebavat. Ma 2,5 a je vidiet len okraj hemangionu.

autor
8. máj 2023

Ďakujem za odpovede, upokojili ste ma. Uvidím teda ako dopadneme na kožnom v júni, a snáď sa aj nám bude postupne zmenšovať 🙏🏻😊

terka224
8. máj 2023

Áno dcérka mala na 'pipine'. Bola liečená na onkológii Hemangiolom (liek na to). Je tu aj skupina Hemangióm, tam sa dozviete viac.
Keby to má môj syn na semennikoch tak by som určite chcela, aby bol lieceny, aby to zmizlo. Lebo náš ma 1 rok a teda keď nemá plienku tak nonstop sa hrá s vajkami. Bála by som sa, aby si to nerozškriabol.

terka224
8. máj 2023

A zabudla som napísať, že je dôležité sledovať, či nerastie. Lebo dcérke začal ako bodka perom až narástol na pomaly 2cm. U nej už bola tá liečba nevyhnutná